Teade

Collapse
No announcement yet.

odavaim võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    odavaim võimendi

    Milline tuleks reaalselt odavaim võimendi(transs või kivivõim) kui osta tevalost/oomipoest kõik detailid v.a toide(Estonia trafo+2x15000uF lüüdid+sildalaldi). VÕimsust tahan saada alates 2x20W 4 oomil. Ärge kohe kallale hüpake, sest jah selliseid teemasid on olnud siin, kuid kui hakaksin uurima, ei jõudnud eriti kaugele välja, kuna kivisid ise on juba ääretult palju, mis sobiksid minu nõuetele. Seega soovitused oodatud.

    #2
    Vs: odavaim võimendi

    Tee siis iga skeemi kohta juppide kalkulatsioon.
    Oletan, et lõppkokkuvõttes lähevad nad Sulle ikka umbes samapalju maksma.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: odavaim võimendi

      Kaldun arvama et ikkagi kivivõim. nt LM1875 ca 25W oli vist, pingeid ka peast ei mäleta aga peaks nagu sobima. Saad kindlalt väiksema vaevaga. Tööaeg ju ka maksab.

      Comment


        #4
        Vs: odavaim võimendi

        LM1875 on lihtne ja odav aga pinged ei sobi. Kivi tahab 25V-0-25V saada aga Estonia minu teada annab trafost 2x24V.
        Beers of Estonia

        Comment


          #5
          Vs: odavaim võimendi

          Kasutada võiksid TDA2050 klotse.Toitesse teed pingestabilisaatori(toitepinge viid allapoole).Uuri siit foorumist seda imevõiendi teemat(12XTDA2050).Sealt saad idee stabilisaatori ehitamiseks...

          Asoo ja nendel klotsidel võimendi läheb maksma kokku max. 300.-(mõlemad kanalid).
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: odavaim võimendi

            Esmalt postitatud littleant poolt
            LM1875 on lihtne ja odav aga pinged ei sobi. Kivi tahab 25V-0-25V saada aga Estonia minu teada annab trafost 2x24V.
            Mida see 2*24V endast kujutab? Kaks mähist, kust tuleb 24V ? siis pole ju probleemi.

            Comment


              #7
              Vs: odavaim võimendi

              Tee lm3886t peal võimendi siis.Mul oli ka mingi 50V trafo keskväljavõttega.Sinna dioodisild+konded ning +-35V saab sealt.Sinul tuleb törakas madalam see pinge,aga vahet pole.Ei pea pinge stabiliseerimise jms-ga jamama hakkama ja saad paremat mürtsu kah.Ahjaa ja ennem,kui klotsile toite sappa lükkad pane igaks juhuks algul nii 50 oomised takid vahele.Mul oli väljundis 30V alalist alguses(takid hakkasid nata tossama ja kõlar paukus). Võtsin siis toite tagant kontrollisin korra veel üle ja kõik oli ok.Uuesti järele pannes asi toimis.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: odavaim võimendi

                Selles see probleem ongi, et tuleb kasutada pingestabilisaatorit manamaks +-22,5V(soovituslikult) +-33V alalispingest.Lineaarstabikal hakkab siin juba mõnekümne vatine hajuma kahekanalilise võimendi puhul...
                The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                Projektide pildid
                Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                Comment


                  #9
                  Vs: odavaim võimendi

                  Esmalt postitatud ats poolt
                  Mida see 2*24V endast kujutab? Kaks mähist, kust tuleb 24V ? siis pole ju probleemi.
                  Silumiskondekad tõstavad pinget 1,4 korda, seega 24V vahelduva alaldamisel/silumisel saab 34V.
                  Beers of Estonia

                  Comment

                  Working...
                  X