Teade

Collapse
No announcement yet.

y-101 võimendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    y-101 võimendamine

    tere kuidas saaks y-101 veel võimsamaks sisse pandud lõppudesse uued trantsid BD241 ja BD242 40wattised alksed KT837 ja KT805 olid 35watti aga kuidas saaks tha veel võimsamaks mille peab veel ära vahetama kõikk konded ka võimus vahetatud

    #2
    Vs: y-101 võimendamine

    Parima tulemuse saad siis, kui kakud korpuse täiesti tühjaks seest ja ehitad sisse täiesti uue võimendi. Eelkõige sõltub võimsus toitepingest, selleks vahetad välja trafo. Et aga toitepinge tõusis, pead ilmselt vahetama ka toitelüüdid, skeemis transistorid jm komponendid, jahutusradiaatori ja kõik muu. Enne kui suure hurraaga tegudele asud, mõtle järele: kahekordne vahe võimsuses võrdub VAID 3dB vahega helirõhus! Ehk siis tõepoolest märgatava efekti saavutamiseks pead võmendi tegema NELI KORDA võimsamaks! Mis aga lihtsa modimisega pole kuidagi saavutatav, heal juhul saad 10...15% võimsuskasvu, mis midagi juurde ei anna.
    Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

    Comment


      #3
      Vs: y-101 võimendamine

      eelnevalt jäi ütlemata,et ka korpus tuleb vahetada.muidu ei mahu suurem trafo ja jahutus sisse.

      Comment


        #4
        Vs: y-101 võimendamine

        See trafo suurus oleneb võimsusest mida tahad.
        Mina mahutasin Estonia ym010 trafo sinna y7101 kasti ära. Keskelt tuli seda vineer korpust seest õhemaks lõigata. Jahutusena saab sundjahutust kasutada.

        Comment


          #5
          Vs: y-101 võimendamine

          uskuda võib jah et trafo tuleb välja vahetada sest mul juba präägu läheb se suht soojaks kui ikka päris kaua kuulata ja kena koormus järgi on

          Comment


            #6
            Vs: y-101 võimendamine

            kas kellegil on äki müüa y101 vu meetrit sest mul pole ja tahaks saada sain nagu radiotehnika kasetika vu tööle aga seda on nii jama y101 sisse panna sest ned pinged erinevad ja seda ma ka ei tia kust läbi peab selle muusika vu-se laskma

            Comment


              #7
              Vs: y-101 võimendamine

              Kunagi oli endalgi niisugune plaan et estonia 010 trafo sinna kesta mahutada, kuid see on mõttetu ilma jahutust tõhustamata- kui kõvasti kuulata jääb lõppvõimu jahutus väheseks ja relee lüliatab kõlarid välja ka täiesti tavalisel võimul. Samas uuem variant u7101 on tunduvalt parem-tunde järgi on selle võimsus ca2*25W vähemalt.
              Mida on mõtet teha-
              1)Toiteplokis vahetada 50V 2000 uF konded 35 V 4700uF vastu, vähemalt need neli mis trafole kõige ligemal.
              2)Ülekoormuskaitset võiks ka häkerdada kui vanem variant on.
              Maailm oleks puhas ja süüta
              kui poleks õllejogurtit
              - Õ.Õ.

              Comment


                #8
                Vs: y-101 võimendamine

                see lõppvõimendi osa võiks kaa sealt välja visata. Selle asemele näiteks TDA7293/7294 kivide baasil võimendi teha.

                Comment


                  #9
                  Vs: y-101 võimendamine

                  Vabandust et vana teem üles kaevan aga tuli ka isu y-101 väheke modida. Niisiis kui ma tahan ära vahetada transid BD241 ja BD242 vastu, kas ma pean veel midagi vahetama et nenedega midagi ei juhtuks ja kas see annab juba mingi tulemuse helile.

                  Comment


                    #10
                    Vs: y-101 võimendamine

                    Esmalt postitatud trigu poolt
                    kas see annab juba mingi tulemuse helile.
                    Mina panin MJE15030/15031 transid, B-E juhtmetega risti.
                    Korras lõppvõim niigi hea, heli jääb kogu eelneva taha, eelvõim ja elektrooniline sisendite ümberlülija.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Vs: y-101 võimendamine

                      kindlasti annab tulemuse helile ja muud ei tule midagi ära vahetada vähemalt ma pole selle jaoks midagi ära vahetanud aga sa või ju lüüdid ka ära vahetada.ja võim võib minna päris soojaks nii et pead mingi ventuka leiutama omal oli mingi arvuti toiteploki ventukas

                      Comment


                        #12
                        Vs: y-101 võimendamine

                        Esmalt postitatud juku14 poolt
                        kindlasti annab tulemuse helile ja muud ei tule midagi ära vahetada vähemalt ma pole selle jaoks midagi ära vahetanud aga sa või ju lüüdid ka ära vahetada.ja võim võib minna päris soojaks nii et pead mingi ventuka leiutama omal oli mingi arvuti toiteploki ventukas

                        Azza !!! Viimasel ajal hakkab päris mõnus huumorinurk kujunema. Eluaeg olen heast naljast lugu pidanud. Ilmselt tuleb see sellest, et tegu on ikka äärmise "kopetentsusega " antud valdkonnas noorte spetside poolt! Kuna vanameister, eelmises postituses tõi väga selgelt esile probleemid, siis ilmselt on see mõtetu hala noorte tegijate kõrval. Mina ei arva midagi! ( prügikasti ainult vaja)

                        Comment


                          #13
                          Vs: y-101 võimendamine

                          no jah kellele parem kellele prügikasti kaup

                          Comment


                            #14
                            Vs: y-101 võimendamine

                            igaühe enda asi,kuigi moo meelest kah se y-101 on juba jama asi ja maha müüdud ja uus omanik päris rahul

                            Comment

                            Working...
                            X