Teade

Collapse
No announcement yet.

impulsstoitel kõikuv pinge

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    impulsstoitel kõikuv pinge

    No sai nüüd ehitatud endale ühe võimu tarbeks impulsstoitekas( http://eldar.pri.ee/gallery/main.php...geViewsIndex=1 ) et seda autos kasutada. Pinge sai väljundisse arvutatud +-20v ja nii tuligi kuid kui võimendit selle järel käitasin, hakkas pinge tümpsu järgi kõikuma, langema kui täpne olla(analoogvoltmeeter oli järel) amlituud on 40voldilt kuni 24-26 voldini ehk kuni 16V pingelangus. Ehk keegi kes on seda toidet varem ehitanud, oskab midagi kommenteerida?
    Wtf?

    #2
    Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

    Viga saab vähendada kui primaari ja sekundaari keerdude arvu suhet suurendada.Viga on lihtsalt selles, et trafol ei ole hingamisruumi.Ning väljundpingel.Samuti võid suurendada trafo südamikku ning suurendada paraleeltraate arvu mõlemas mähises.Enesepoolt kasutatud 85W võimendis kõikus toitepinge õlgades 1...2V(peast ei mäleta enam)...
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #3
      Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

      Võibolla on pingehoidmistagasisidega midagi lahti.Tundub nagu puuduks plokil stabiliseerimisvõime.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

        Viga saab vähendada kui primaari ja sekundaari keerdude arvu suhet suurendada.
        Et siis kakun sekundaari maha ja mähin rohkem keerde?

        Hetkel primaar 5+5 ja sekundaar 9+9 keerdu, kasutasin mõlema jaoks 0,45 traati, primaarile 14 traati ja sek. 10 traati, südamikuks kaks 65*39*10 M2000HM rõngast,fettideks irf3205 kaks tükki. Muidu pinge reguleerimine tõõtab ilusti aga jah, kõigub sunnik. Mähin trafo ümber ja proovin uuesti?
        Wtf?

        Comment


          #5
          Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

          Primaar jäta samaks, sekundaari suurenda.See on liiga vähese keerdude arvuga.Pane mingi 11...12 keerdu.Paraleeltraatide arv on paras.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

            Nonii.. nüüd mähkisin sekundaari 14+14 põõret, pinge on madala võimsuse juures täiesti stabiilne aga kui voluumi juurde keeran, hakkab jällegi kõikuma ja PWM kivi temperatuur tõuseb hüppeliselt ning trafo hakkab ka häälitsema. Kas kompenseerivasse ahelasse on 10K põõrdtakisti piisav? Mis veel võib mäda olla?
            Wtf?

            Comment


              #7
              Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

              Võimas see võim siis ka on?
              Kõik meeldiv tuleb lambist...

              Comment


                #8
                Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                http://www.electronics-lab.com/proje...013/index.html - see hetkel monos.
                Wtf?

                Comment


                  #9
                  Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                  Huvitav, et see võimendi sul üldse tööle hakkas!Mul ei õnnestunudki seda käima saada.Igaks juhuks pane ampermeeter võimendi + õla ja toiteploki vahele.Minumeelest on viga võimendi poolt liiga tugeva voolu tarbimises.Ning PWM klots ei tohi mingil juhul hakata kuumenema(üle 40...45C)!
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                    Esmalt postitatud Katse_klaas poolt
                    Sellele riistapuule ei ole mõtet üle +/-18V surada.Tahab see skeem kahepolaarset toidet - see viidatud toiteplokk ju ühepolaarne!!! Kasutad ikka kahepolaarset?Siiski ka ühepolaarne sobib kuna nn."virtuaalne" maa on loodud R4 ja R5 abil.Datasheet -i järgi võiks olla kuni 44V.2R2 takid paneksin 5W -sed.
                    viimati muutis kasutaja maaalune; 03 m 2006, 18:35.
                    Kõik meeldiv tuleb lambist...

                    Comment


                      #11
                      Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                      See võimendi oli mul esimene mille konstrueerisin. Sai see tehtud umbes 2 aastat tagasi, stereo kuid väikevend koristas mul ükskord tuba ning lõhkus ühe poole ära! Selle võimu tarbimist olen mõõtnud, tühivool oli mingi 0,5-1 Amprit.. ei mäleta täpselt. Kõige hullemini tampis see mul siis kui ma endale ükskord 3 autoakut laua alla vedasin ja need jadasse panin- 38,5 V aga ampreid ei saanud mõõta, multimeeter läks mul nati aega tagasi manalateed aga tavalised "300W" auto ovaal hakkas küll seal järel kärsahaisu ajama kuigi oleks saand veel kõvemaks keerata, oleks parem kõll olnud siis... Konverteri pinge seadsin ma viimast korda 40v peale ja toide on ikka ühepolaarne hetkel.

                      Ahsoo.. Sry ma jagasin valeinfot ennist... tegelikult kuumenes 2,2R takk(R18) mitte kivi aga seda ka ainult tarbimise suurenedes. mispärast?Praegu on mul seal 2W takk.

                      Kui palju see toiteplokk siis ikkagi välja annab? mille taha see jääb?

                      Krt Närv juba must... mida p***et see toide tahab? Kõik oleks nagu õige.
                      Wtf?

                      Comment


                        #12
                        Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                        Minu esialgne variant(millest sai siin foorumis ka pikalt pajatatud) tuli toime ca. 150W koormusega(TDA2050 sildvõimendi).DIYAudio foorumis aga olevat kuni poole kW isendeid ehitatud sama skeemitehnikat kasutades.Imelik asi jah sul sellega.Võibolla peaksid veel keerdude arvu suurendama.Muidu milliseid dioode alaldis kasutad(KD213, vm?)?

                        Ahsoo!Mis voolu ta +12V pealt tarbib(toiteplokk)?



                        OT: Huvitav on asja juures veel see, et mul ei läinud selle skeemi järgi tehtud võimendi tööle, sinul aga toiteplokkMingi uutpidi Murphy seadus?!
                        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                        Projektide pildid
                        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                        Comment


                          #13
                          Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                          Alandis kasutan ma hetkel BY459 4 tükki, toiteks on hetkel autoaku.

                          Täna aga hakkas see toitekas mul kärssama, täpsemalt kärssas c16, 47uF, samuti ka 2R2 takk(R18) . mõtlesin et konde on kalane ja vahetasin ära aga see samuti läks kohe kuumaks ning hakkas haisu levitama, samuti ka takk seega vahetasin uuesti taki ja konde ära kuid ikka sama jama. Kuri tunne ütleb et vist on kivi õhtal. mul enda ausalt hakkab mõistus otsa saama, Krt vean kuskilt 3 autoakut kokku ja viskan pagassi ja võim järele! vähemalt ei pea vaikuses sõitma.
                          Wtf?

                          Comment


                            #14
                            Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                            selle takisti ja kondensaatori kuumenemine näitab et genereerimine on kontrolli alt välja läinud.kui nad enne ka kuumenesid,siis järelikult oli kogu asi sul enne piiri peal(mille sa nüüd siis edukalt ületasid).
                            süüdi võib olla ka m/s,aga ma oleksin suurendanud skeemis R17 väärtust. 1k asemel pannud vähemalt 100k

                            Comment


                              #15
                              Vs: impulsstoitel kõikuv pinge

                              selle takisti ja kondensaatori kuumenemine näitab et genereerimine on kontrolli alt välja läinud.kui nad enne ka kuumenesid,siis järelikult oli kogu asi sul enne piiri peal(mille sa nüüd siis edukalt ületasid).
                              süüdi võib olla ka m/s,aga ma oleksin suurendanud skeemis R17 väärtust. 1k asemel pannud vähemalt 100k
                              Niiet metsas asi?
                              Wtf?

                              Comment

                              Working...
                              X