Teade

Collapse
No announcement yet.

500W@4 (uus projekt)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: 500W@4 (uus projekt)

    Esmalt postitatud Cheopps poolt
    Võimendi hinnaks kujunes ca 2500.-.Pilte pole hetkel millegiga teha kuid selle mure lahendan peagi...
    sul ilmselt parem projekt kui minu oma.
    Mul kulunud juba üle 4000.-
    kui võimendi valmis saab lisan ka mõned pildid.

    Comment


      #17
      Vs: 500W@4 (uus projekt)

      Esmalt postitatud littleant poolt
      andis ikka transse gruppidesse mõõta Mis koguse seest valiku tegema pidid?

      Polnud seal keerulist midagi.Poes lihtsalt polnud rohkem neidPealegi sai neid varuga pandud(oleks piisanud 8tk õlga).Minu moto ongi selline, et parem jäägu ämber üle kui pits puudu

      Hinna poolepealt veel niipalju, et enamus asjadest on mul kodukootud(toitetrafod, paneelid, trükkplaadid, nivooindikaatorid, jne.).Kui asi ikka vääga kalliks läheb, siis kasutan asendusvariante...Võimendimaailmas annab kõike kombineerida
      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
      Projektide pildid
      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

      Comment


        #18
        Vs: 500W@4 (uus projekt)

        Cheopps proovisin sinu antud näpunäiteid ja reguleerisin välundis pinge 0.07V, aga see kahuks ei aidanud. Hakkasin siis uurima te milles siis selline jamm.
        Skeemi uuride jäi silma et led on valepidi ühendatud. Seal see jamm oligi.
        Skeemi avaldajale tuleks saata veateade.

        Nüüd võimendi töötab päris ideaalselt. (minuarust)


        Tänud neile kes jagasid oma teadmisi.

        Comment


          #19
          Vs: 500W@4 (uus projekt)

          Esmalt postitatud yks poolt
          Cheopps proovisin sinu antud näpunäiteid ja reguleerisin välundis pinge 0.07V, aga see kahuks ei aidanud. Hakkasin siis uurima te milles siis selline jamm.
          Skeemi uuride jäi silma et led on valepidi ühendatud. Seal see jamm oligi.
          Skeemi avaldajale tuleks saata veateade.

          Nüüd võimendi töötab päris ideaalselt. (minuarust)


          Tänud neile kes jagasid oma teadmisi.
          Ooot oot!Skeemis on LED õieti(päripingestatud)!MA arvan, et sul oli hoopis plaadil too valesti!Muidu mis värvi see LED sul on?Kohane on kasutada punast, millel päripingelang 1,7...1,9V.Teised ei sobi.Isiklikult soovitan see asendada hoopis kahe 1N4148 dioodiga(samuti päripingestatult).
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #20
            Vs: 500W@4 (uus projekt)

            Esmalt postitatud Cheopps poolt
            Ooot oot!Skeemis on LED õieti(päripingestatud)!MA arvan, et sul oli hoopis plaadil too valesti!Muidu mis värvi see LED sul on?Kohane on kasutada punast, millel päripingelang 1,7...1,9V.Teised ei sobi.Isiklikult soovitan see asendada hoopis kahe 1N4148 dioodiga(samuti päripingestatult).
            kasutan skeemis neoonrohelist dioodi. Diood on skeemis vastupidi ühendatud ja pinge dioodil on 2.8V Minumeelest särab päris ilusti.
            Kui ühendan dioodi teistpidi siis igatahes ei tööta. Ei tea mis kala siin sees siis on

            Väljundis sain pinge 0.001V-ni.

            Comment


              #21
              Vs: 500W@4 (uus projekt)

              Diood peab(!) olema päripingestatud.Ning diood ei helendugi vastupingestatult.2,8V on minumeelest palju; pane punane diood.Ning see LED ei tohiks helenduda.Läbivvool on ca. 2mA...
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #22
                Vs: 500W@4 (uus projekt)

                Esmalt postitatud Cheopps poolt
                Diood peab(!) olema päripingestatud.Ning diood ei helendugi vastupingestatult.2,8V on minumeelest palju; pane punane diood.Ning see LED ei tohiks helenduda.Läbivvool on ca. 2mA...
                Proovin selle variandi ära ja ma usun et hakkab kindlasti tööle. Sain enne dioodi mõttest ilmselt valesti aru.

                Eks annan teada kuda käitub.

                Comment


                  #23
                  Vs: 500W@4 (uus projekt)

                  No nii! Leidsin siis ühe 3mm punase ledi ja ühendasin selle skeemi päripingele. Hakkasin siis reguleerima väljund piinget 0V-ni. Ja oh seda kurbust jälle, käitub täpselt sama moodi nagu eelmised ledid mida olen proovinud.
                  Nii pinge seal nonii nulli lähedane ja kui ühendan kõlari järgi hakkab pinge järsult tõusma ja lööb membraani jälle täielikult välja. voolutugevus jälle 2A peal.

                  Ühendan ledi teistpidi ja väljundpinge täielikult nulli. Mis on hulka lihtsam kui seda teistpidi tehes. Ühendan kõlari järgi ja ikka täielik vaikus ei mingit surinat ega pirinat. Ühesõnaga täiesti tumm.

                  panen siis loo mängima ja kostub kõikse puhtam heli mida üldse olen kuskilt kuulnud ja mina ei saa aru miks ei võiks se led olla seda pidi ühendatud.
                  Väljund pinge püsib ikka täielikult nullis nagu peakski olema.

                  Millised tagajärjed võivad olla kui led teistpidi ühendatud ja särab seal?
                  Minu mõistus ei võta enam kinni mis kr... jama seal toimub. Pean teile vist oma skeemidest ja kogu kupatusest mõned pildid ülesse riputama et mind paremini valgustada oleks võimalik.

                  Comment


                    #24
                    Vs: 500W@4 (uus projekt)

                    Kuna LED sul särab, siis ongi ta täpselt skeemi järgi tehtud! Sul on lihtsalt anood ja katood sassis (think vaakumdiood).

                    Kuna mul on mölapidamatus, siis kriban teksti juurde. Esialgset skeemi (Elliot Project 68) järgi on ilmselt mõeldud nii, et takistitel R5, R6, R7 peaks töörezhiimis olema enam-vähem võrdsed pinged. Rohelise valgusdioodi kasutamisel tuleb R7-t suurendada kuni takistitel R5,R6 on võrdsed pinged; sellises rezhiimis (voolud õlgades võrdsed) on diferentsiaalastme Q2,Q3 moonutus minimaalne.

                    Automaatselt keerab diferentsiaalastme paika voolupeegliga:
                    If you think education is expensive, try ignorance.

                    Comment


                      #25
                      Vs: 500W@4 (uus projekt)

                      Proovisin siis selle variandi ka läbi ja tõesti R5 ja R6 pinged ühtlustusid.

                      Comment


                        #26
                        Vs: 500W@4 (uus projekt)



                        Probleem eelvõimendiga.
                        lülitasin võimendi koos eelvõimendiga sisse ja kõik oli ok. võimendus toimis.
                        Praegu siis selline probleem, et natuke aega mängib ja siis võimendus kaob, hakkab ragisema ja lõpuks jääb üldse vait. Millest selline asi võib tingitud olla?

                        Comment


                          #27
                          Vs: 500W@4 (uus projekt)

                          Kas klots kuumaks ka läheb?

                          Oot kas sul siis on lõppvõimendil madal sisendtundlikkus?Põhimõtteliselt peaksid sa sel juhul muutma lõppvõimendi tagasiside tugevust.Selleks vähenda R9 väärtust või pane tolle asemele hoopis muuttakisti(1,5k oleks kohane).Sellega on tunduvalt lihtsam tundlikkus paika kruvida.
                          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                          Projektide pildid
                          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                          Comment


                            #28
                            Vs: 500W@4 (uus projekt)

                            Esmalt postitatud Cheopps poolt
                            Kas klots kuumaks ka läheb?

                            Oot kas sul siis on lõppvõimendil madal sisendtundlikkus?Põhimõtteliselt peaksid sa sel juhul muutma lõppvõimendi tagasiside tugevust.Selleks vähenda R9 väärtust või pane tolle asemele hoopis muuttakisti(1,5k oleks kohane).Sellega on tunduvalt lihtsam tundlikkus paika kruvida.
                            Klots jääb igatahes külmaks.
                            kui R9 väärtust vähendan kas siis on võimalus eelvõimendist üldse loobuda? Igatahes proovin selle variandi läbi ja vaatan kui hea tundlikuse saavutab.

                            Comment


                              #29
                              Vs: 500W@4 (uus projekt)

                              No teoorias peaks asi nii olema jah.Võid esialgu proovida 750 oomise takiga.Tundlikkust peaks juurde tulema tublisti...
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment


                                #30
                                Vs: 500W@4 (uus projekt)

                                Esmalt postitatud yks poolt
                                kui R9 väärtust vähendan kas siis on võimalus eelvõimendist üldse loobuda?
                                Võid rahulikult poole väiksema panna. Vaata minuarvates Ellioti parimat projekti 117, seal tagasiside takkide suhe ~47, sul ~22, seega poole tuimem.
                                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                                Comment

                                Working...
                                X