Teade

Collapse
No announcement yet.

Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

    Nimelt kas sellisele võimendajale võib panna 4 oomised kõlarid (vene omad ja nimeks on amfiton või midagi taolist. Peaks head kõlarid olema) taha või on tegu võimendajaga, mis lubab ühendada alates 6 oomise takistusega kõlaritest.Kõlareid on kaks tükki ja võmsus on 90 w. Otsisin netist aga no ei leidnud mina kusagilt asjakohast infot. Äkki oskab keegi aidata? Tänan kõiki, kes viitsivad vastata.
    viimati muutis kasutaja martinza; 07 m 2006, 23:46.

    #2
    Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

    Sain selle võimendaja passi nüüd kah..... Seal on sellised read kirjas:

    Amplifier section
    continuous power output(din)
    1KHz, T.H.D. 1% 4 OOMI......................60w+60w
    Continuous power output (both channels driven)
    40 Hz - 20 kHz, T.H.D. 0,09%, 8 OOMI..................50w+50w

    Võimendaja taga on kirja 8-16 oomi. Et kuidas nüüd sellest asjast siis aru saada. Kas on mingi võimalus mul neid nelja oomiseid kõlle sinna taha panna ja võimu mitte läbi kärsatada või mitte. Võimendajal on kaks kanalit ja kummagisse saab panna kaks kõlarit. Ehk kokku neli kõlarit... Palun abi.

    Comment


      #3
      Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

      Pead ei anna, aga vist oli nii: kui üks paar kõlareid, siis võib 4 oomiseid panna, aga 2 paari, siis mõlemad peavad olema vähemalt 8 oomi.

      Comment


        #4
        Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

        Huvitav miks on siis võimendaja taga kirjas et takistus 8-16 oomi. Kas ma saan siis õigesti aru, et kui ma ühendan A kanalisse kaks 4 oomist kõlarit siis on kõik ok. Kas siis moodustub kuidagiviisi 8 oomine takistus? Loll küsimus küll aga ma olengi loll sellel alal....

        Comment


          #5
          Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

          Nii lihtne see nüüd ka pole.Kaks 8 oomist kõlarit annavad kokku 4 oomi paraleelis.Üksikutel PA võimenditel on sisene jadaühenduse lülitus, kuid sel juhul peavad kõlarid olema samatüübilised.Kui on kasutusel 1 paar kõlareid, siis need võivad olla 4 oomi.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

            Esmalt postitatud Cheopps poolt
            8 oomist kõlarit annavad kokku 4 oomi paraleelis.Kui on kasutusel 1 paar kõlareid, siis need võivad olla 4 oomi.
            Kaks 4 oomist annavad vast ikka koos paralleelis kokku 8 oomi? Nii et minu puhul on kõik ok kui ma panen ühe paari 4 oomiseid kõlareid selle võimendaja taha(tegelikult nad juba on selle taga ja mängib küll, aga kas võib ikka julgelt volume nuppu keerata)?

            Comment


              #7
              Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

              Esmalt postitatud martinza poolt
              Kaks 4 oomist annavad vast ikka koos paralleelis kokku 8 oomi? Nii et minu puhul on kõik ok kui ma panen ühe paari 4 oomiseid kõlareid selle võimendaja taha(tegelikult nad juba on selle taga ja mängib küll, aga kas võib ikka julgelt volume nuppu keerata)?
              Kordame veelkord!Kaks 8 oomist kõlarit paraleelis annavad kokku 4 oomi.Füüsika õpik kätte ja uurima!Kui ei usu, siis pane korra oma kaks 4 oomist paraleeli ning mõõda testriga.Palju saad?!
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

                Poleks pidanud vist plõksima jah.... Eks ma veedan siis veits aega põhikooli füüsikaõpiku seltsis. Ma kunagi õppisin küll seda rööp ja jadaühenduse asja ning neid takistusi aga no ei jäänud siis vist pidama. Igatahes tänud, et aitasite mõista. Over and out....

                Comment


                  #9
                  Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

                  Teemast ka natuke, võim on 8 oomine ja 4 oomiseid pole talle ette nähtud. Kui aga võimu säilimine pole elu ja surma küsimus siis võid külge panna ja mõõduka tugevusega kuulata.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

                    Veel niipalju, et võimendi lõpptranssidel hajub maksimaalne võimsus siis, kui väljundvõimsus on ca. 65% nimivõimsusest.Nii, et pole vahet kas tagasihoidlikult kuulata või mitte
                    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                    Projektide pildid
                    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

                      On ikka vahet, 65% on mingi -2dB mis on kaugel tagasihoidlikkusest.
                      Ja siirdeid hävitav max vool tekib max pinge juures.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

                        "Mõõdukas tugevus" on natuke ebamäärane sõnapaar. Kuid kas siis, kui mul õnnestub kuulata mõõduka tugevusega, kärssab midagi mingi aja pärast raudselt läbi? Või võib mõõdukalt ikka kuulata sama kaua nagu 8 oomiste kõlaritega? No kui volume nupp on poole peal kas siis on mõõdukalt?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mitu oomi on Võimendajal: PIONEER SX-304RDS?

                          Kuulad nii palju vaiksemalt võrreldes maxiga nagu oleks just naaber ukse taga käinud.
                          Raudkindel pole midagi, kui kardad siis ära kasuta.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment

                          Working...
                          X