Teade

Collapse
No announcement yet.

Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

    Jupid kõik ostetud, nüüd vaja see värk kõik kokku monteerida. Ma loodan, et ei teki suuri probleeme.
    Toiteks on mul ostetud toroid: 64v-0-64v-9v 300W. Peaks olema piisav.
    Need kaks suurt kondekat on 10000uF 100V. Need on julmalt suured mõõtmetelt.
    Volüümi värgi plaanin teha LM1036N baasil. Selle olen varem ehitanud ja töötab täitsa hästi ja lihtne ehitada.
    Nädalavahetusel hakkan ehitama, siis lisan oma koduleheküljele pildid valmimusest sinna. Koduleht:www.zone.ee/djalf
    Kui kellegil on selle võimendi kohta(STK4050) informatsiooni, ehitamiskogemusi ja ehitamisega kaasnevaid probleeme, siis need kõik on teretulnud.

    #2
    Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

    300W trafo kanali kohta või mõlema kanali jaoks kokku?
    Isiklikult paneks toitelüütideks vähemalt 22000uF konded kuna olen korralikes skeemides pigem suuremaid kui väiksemaid kohanud.

    Kuna omal ka ehitamine pooleli hetkel, siis oleks huvi, mis läbimõõduga juhtmeid toiteosas kasutad. 6mm ristlõikega peaks sobiv olema?

    Comment


      #3
      Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

      et kaks asja siis:
      kui ikkagi STK4050, siis loodan, et trafo sekundaar pole 2*64VAC vaid on vähem ja peal alaldit saad selle +-66V kätte.
      mina isiklikult pole kyll +-(64*1,421)V-ga toitnud seda võimu. ja reccomnded on ka +-66V.

      lüütide poolelt: oleks pakkuda 35V*15000mkF lüüte, neid saaxid järjestikku ja paralleelselt laduda, siis saad peris suur mahtuvuse ja piisavalt kõrge pinge.

      aga toitepinge kõrgust ma kardan sinu jutu järgi kyll natuke.
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #4
        Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

        Ma saan nendest elektrolüütidest nii aru, et kui paraleelselt panna kasks lüüti Nkaks 15000uF 50v siis tuleb andmed kokku liita ehk 30000uF 100V. Kas see on nii?

        Toite toroidiga on nii et kui ma selle vahelduvvoolu pinge alaldan, siis saan u 90V alalisvooli. Minu arust on see täitsa hea, sest VccMax=95V.

        Ma teen selle võimendi ühe lõpukiviga, millel on ainult üks värjund. Seega tuleb mono võimendi, mis hakkab bassi võimendama.

        Ma olen siin foorumis uurinud selle võimu skeemi kohta. Ma sain aru et see outputi ligidal olev 3uH drossel tuleb välja jätta.

        Ma ei saa alaldusahelas olevatest takistite(500oomi) töö põhimõttest,mis asetsevad +...500oomi...keskväljavõte...500oomi...-
        Minuarust käivad peale suuri alalduskondekaid 2x0,1uF kondekad.

        Vast oskab keegi mulle selle värgi selgeks teha, siis saaks tinutuskolbi vooluvõrku ühendada.

        Tänud ette!!!

        Comment


          #5
          Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

          kaks yhesugust lüüti järjestikku:
          kogumahtuvus on pool yhe mahtuvusest;
          kogu selle pingetaluvus on mõlema pinged kokku liidetuna.

          kui paralleelis, siis liidad mahtuvused ja pinge jääb samaks.

          kõik vastupidiselt takistitele

          need 500oomised takid peaks olema lyytide tyhjenemise tarvis, kui toite ära kaotad tagant. konded võid ka loomulikult juurde panna.

          aga see toitepinge on sul kahtlaselt maximumi lähedal, mina teeks/tegin +-66V ga, 4 oomi tarvis lasin vist mingi 57ni.
          piisab vaid võrgus pingel tõusta ja su 95V st saab yle 100, ja aidaa

          see drossel-Cheopps jättis ära, järelikult võib :P
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

            kaks yhesugust lüüti järjestikku:
            kogumahtuvus on pool yhe mahtuvusest;
            kogu selle pingetaluvus on mõlema pinged kokku liidetuna.

            kui paralleelis, siis liidad mahtuvused ja pinge jääb samaks.

            kõik vastupidiselt takistitele

            need 500oomised takid peaks olema lyytide tyhjenemise tarvis, kui toite ära kaotad tagant. konded võid ka loomulikult juurde panna.

            aga see toitepinge on sul kahtlaselt maximumi lähedal, mina teeks/tegin +-66V ga, 4 oomi tarvis lasin vist mingi 57ni.
            piisab vaid võrgus pingel tõusta ja su 95V st saab yle 100, ja aidaa

            see drossel-Cheopps jättis ära, järelikult võib :P
            Erilahendused.
            PS või mail.

            Comment


              #7
              Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

              Kas need 500oomilised takistid võib ka ära jätta? Mis siis juhtuks?
              Ma loodan et erilist pingetõusu ei tule, muidu veits nigel värk....
              Ma saan aru et sa oled ehitanud selle võimu. Kuidas see töötab, mis kõll järgi on?
              Kas sa panid sisselülitamiseks relee? Kuidas see pinge sisselülitamise aeg on, et kas lülitamise ketkeks tekib suurem pinge(v).N) muidu 90v, sisselülitamise aeg 93v???

              Comment


                #8
                Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                Aga sa võid toites kasutada ka võimsaid stabiilitrone või võimsaid stabilisaator skeeme. Need ei lase sul pingel tõusta üle lubatu. Ei oska öelda nende võimsusi ja nende kasutamise mõtekust, eks targemad räägi.
                * * *

                Comment


                  #9
                  Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                  võimul oli taga 2*12"KA, 1 suur 5"x15" kesk ja 4 tweeterid, sisuliselt kontsertkõll :P


                  pigem oskab cheopps sind aidata, see oli mul yks esimesi projekt ja mäletan vaid, et releega ei lülinud. see oli suht ammu. aga ma võtan asja veel ette.
                  selle 90V pärast on mul tglt hirm. netis skeemid kõik kuni 66V, mai tea, miks nad kõik sinna pidama on jäänd...
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                    Esmalt postitatud W@ldur poolt
                    netis skeemid kõik kuni 66V, mai tea, miks nad kõik sinna pidama on jäänd...
                    Tahavad, et võim töötaks ka peale garantiiaja lõppu.

                    Kui ostetud odavam variant siis võiks toitepinget veelgi vähendada.
                    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                      Need 500 oomised takid on mõeldud selleks et konded end rutem tühjaks laeks. Võib esialgu ära jätta, kui vaikselt mängib ja välja lülitada mängib natuke aega edasi. Induktor mõjutas kõrgemaid sagedusi, kuna sul woofri võim siis jäta ära. Induktoriga lähevad need STK kivid teinekord genereerima ja põlevad läbi.
                      Maailm oleks puhas ja süüta
                      kui poleks õllejogurtit
                      - Õ.Õ.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                        kuid tegija kurvastuseks võin öelda, et mine uuri veidi, mida www.diyaudio.com foorumis STK kivide kohta räägitakse
                        Erilahendused.
                        PS või mail.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                          No muidugi...mis siis ikka-STK on s..., mina jällegi olen arvamusel, et nt. TDA on kehvem kui STK, üks STK4152II sai valmis ja peale mõningat vedelemist leidis see eile varahommikul: öötöö:$$ lõpuks omale uue hingamise ühe komplekti arvutikõlarite sees, mille originaalne lahendus oli mingi TDA2030 sild-käkk, toidet oli ligi 2*20Vdc, see arvatavasti saatuslikuks saigi ja jahutus...pehmelt üteldes hea kui niisuguse plekitükiga saaks eraldada 10W oleks ka hea, lisatud sai PII radikas-ca. 600cm2 pinda. Heli sellel tunduvalt parem kui TDA plätakal, ainult nati veel peab reguleerima, toitel 2*37Vdc töötas tunduvalt paremini, alaldisillas 35A plokk ja 2*22000 mkF lüüdipaar, praegusel on kasutusel 1N5401 vist! ja 2*4700 mkF-täisvõimsusel läheb toide natuke käest ära-trafo on ikka lahja. Induktoreid ei kasuta, helis on sellel kuidagi märgatav tunduv madalamapoolne ülekaal, aga tämbrireguleerimisega annab seda natuke kompenseerida (regulaatorid ikka lisaseadmena, ei ole kivi sees, kes ei tea ja nüüd mõtlevad, et koos regulaatoritega kivi).2*37Vdc oli heli kvaliteet ikka liigagi puhas, võimsus ka on normaalne, testisin 4ohm koormusel ja 2h vältel kivi ei küpsenud sel pingel, võimsust oli ülearu ja kvaliteet kindlalt parem kui ühel samalaadse kiviga Mitsubishi FM-resiiveril, seal jälle probleemne punkt trafo, kuidagi mannetu.
                          Projektist on pilte mõnikümmend tükki aga ei ole kuhugi ikkagi neid üles visata. Uutest projektidest läheb kohe kohe-ilmselt reedel tegemisele 2*STK 4048 versioon, PCB-d on juba valmis, korpuse saab ka ühest mahapõlenud U-101, ainus on trafoprobleem ja ka jahutus-ei ole võtta nii mõõtmetelt U-101 kesta sobivaid suuri radikaid, trafo ka ei istu eriti sinna, liiga madal ikka see korpus ja kahe olemasoleva identse 250VA toroidiga küll seda võimu lahendada ei tahaks. Samas paraleelis selle tulevase võimuga on praegu tunduvalt edasiarenenum jällegi stereokivi STK4151 aretus mis lähiajal jõuab lõpusirgele.Mina esialgu rahul STK kividega, ei ole veel suutnud neid aurustada ühtegi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                            Selle toite toroidi saad osta SALOIN OÜ-st. Nad tegelevad nende kerimisega. Annad neile andmed ja kutid teevad ära. Mul läks 300W 64v-0-64v 10v maksma 525kr. Mis te arvate, kas see on soodne hind?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ehitan võimendi STK4050 baasil(200W)

                              Esmalt postitatud Djalf poolt
                              Selle toite toroidi saad osta SALOIN OÜ-st. Nad tegelevad nende kerimisega. Annad neile andmed ja kutid teevad ära. Mul läks 300W 64v-0-64v 10v maksma 525kr. Mis te arvate, kas see on soodne hind?
                              Suhteliselt hea hind. Oomipoest, kus on Tevaloga võrreldes suht odavad trafode hinnad, läheb näiteks 500W toroid maksma 800EEK. 300W tuli vist nati kallim kui sinu 525EEK. Kui keegi teab Saloini hinnakirja või 500W toroidi hinda, võiks teada anda.

                              Comment

                              Working...
                              X