Teade

Collapse
No announcement yet.

võimendi "ehitamine"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    võimendi "ehitamine"

    Ma siin lugesin ja vaatasin et mõned tüübid on siin kohe nii hakkajad et teevad ise võimendi valmis,,, kas ise oleks ka võimalik 5 kanalist võimu teha ja kuidas siis neid watte ja oome paika saab panna?
    Tahaks üldinfot võimu ehitamisest et kas tuleb palju odavam ja et kuidas vastu peab ja.....?

    #2
    Vs: võimendi "ehitamine"

    Kas viie kanali all sa mõtled a la 5.1 süsteeme, ruumilisuse efektid jne..nagu kodukinodel? Kui jah, siis neil on vaja veel mingit tarka osa, mis oskab selliselt heli välja saata. Muid on ideeliselt lihtne-5 eraldi seisvat võimu. Odavam...eks see olene...Toite osa on tavaliselt kallis. Võimsamad toroidtrafod 1k+ raha

    Comment


      #3
      Vs: võimendi "ehitamine"

      tahaks 4 tavalist 200w kõlli ja 1 sobwoofer 350w
      stereo oleks ikka ju etem küll. Aga kas see oleks võimalik küll või?
      et kokku umbes kui kalliks läheks sellise võimu tegemine ja kas seda saab tõesti täitsa ise teha või vaja kellegil lasta teha või.... Ideaalne oleks ńeljale kanalile 150-200 watti kanali kohta ja siis viies natuke rohkem ja oomid võiks 4 ringis olla.

      Comment


        #4
        Vs: võimendi "ehitamine"

        Ehk siis võimendi väljundvõimsuseks +1kW ???
        Tuppa? St tarbitavaks võimsuseks ca 2kW?
        See on esmakordsele iseehitajale igatpidi utoopia valdkond.

        Parem alusta sellest, et kuhu on võimendit tarvis ja mis kõlarid võimendile järgi lülitad. mida üldse kuulama hakkad ja mis ruumis?
        Siis oskame äkki sulle mõne võimendigi soovitada.

        Comment


          #5
          Vs: võimendi "ehitamine"

          Olgu: elamiseks on üle 100m2 maja, tahaks siia ikka KORRALIKKU muusikat sisse saada, kõlariteks on praegu ainult 180w clatronicud ja 300w sobwoofer aga juurde mõtlesin tuua midagi 300 watist nt mingid S-250 või sellist võimalikult puhta ja hea bassiga.
          Ma ei tea kas minu põhimõte on õige (ja kui ole siis mõelge midagi etemat välja) aga see on et teha "südameks" ikka võimas võimendi et hiljem suuremaid kõlareid juurde ostes ei tekiks häda et võim jääb nõrgaks.ja seda et neid kõlareid ostes võiks suurem kõikumisvõimalus olla, selleks tahaks ka neid oome võimalikult vähe oleks võimul.

          Comment


            #6
            Vs: võimendi "ehitamine"

            Miskilt maalt lõppeb ära iseehitamise kui odavalt läbiajamise mõttekus. Sellise mastaabiga projekti juures, kui teemaalgatajal vaja, on see piir ammugi ületatud. Vaja läheb kahte kilovatist trafot, nt selliseid, peotäit suuri toitelüüte (nt 6x22000uF), ruutmeetrite viisi jahutuspinda, hunnikut võimsaid väljundtransistore, suurt korpust kuhu kõik see kola mahutada ning hoolega läbimõeldud montaaži. Kokkuvõttes läheb asi sama kalliks kui poest ostetud samasugune räkitäis võimendeid. Ja kui nüüd valus tõde välja õelda, siis ükski radiotehnika ega clatronicu juust ei küüni 200 vati lähedalegi, reaalsed võimsustaluvused jäävad vast 30...80 vati vahemikku. Ja milleks üldse sellised kilovatised võimsused? Kas sinna 100 mˇ2 majja tuleb ööklubi või mis?
            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

            Comment


              #7
              Vs: võimendi "ehitamine"

              Esmalt postitatud kriss753 poolt
              nt mingid S-250 või sellist võimalikult puhta ja hea bassiga.
              Kas ainult mina näen siin vastuolu?

              Comment


                #8
                Vs: võimendi "ehitamine"

                no tahaks ikka üle keskmise muusikasüsteemi küll aga kilowatid olen võtnud sellest et sõbral 1200 watine sobwoofer ja ega too kah ei tea mis hull asi pole nii et ma mõtlesin kui see kuskil kilowati ringis võimsust 4 kõlari ja ühe sobwooferi vahel ära jagada siis peaks olema päris hea.
                Aga kui leiate et minu mõte on kehva siis soovitage ikka head võimendit ja kõlareid.

                Comment


                  #9
                  Vs: võimendi "ehitamine"

                  Esmalt postitatud Silver poolt
                  Kas ainult mina näen siin vastuolu?
                  ma ei teagi teglt mis häält s 250 teeb aga s 90 teeb küll head häält ja tolle järgi ütlesin... vahet pole lihtsalt mingeid häid kõlareid.

                  Comment


                    #10
                    Vs: võimendi "ehitamine"

                    Sinu jutt läheb aina utoopilisemaks.
                    Loe "tehnofriigi" poolt viimane postitus läbi. See on üldjoontes täiesti tõsi jutt. 1200W subwoofer ? Kas su sõber töötab eventechis ? Oleks viimane aeg maa peale tagasi tulla ja soovita seda oma sõbrale ka. Pakun et clatronicu'd üle 20W siinust ei kannata. S90 pole kaugeltki hea heliga. Aga kui nad sind rahuldavad siis on tore. Kõigepealt tee üks kivivõim valmis, nt LM1875, pane see korralikult käima ja siis pea natuke aru mis edasi saab.

                    Comment


                      #11
                      Vs: võimendi "ehitamine"

                      no kui nii siis soovitage kust ma saaks võimalikul hea muusikavärgi normaalse hinnaga. selline korralikum ja et kust saaks osta mingit võimsamat võimu sest 2*50 watti on mul küll aga nõrgaks jääb ja üldse tahaks 5 väljundiga no ja ütle siis ise mitu watti to võim olema peab kui kõllid on 300w supakas +2*250w +siis need clatronicud mis tahaks kah suurematega asendada.

                      Comment


                        #12
                        Vs: võimendi "ehitamine"

                        omast kogemusest -
                        maja on pisut suurem kui 100m2
                        muusikasüsteem on pisut üle keskmise
                        võimendi annab maks 60.933w kanalisse olemasolevate kõlarite küljes (kahjuks ainult 2 kanalit), millest enamuse ajast kasutan ära tubli 0.07w ja vahel harva kuni 12.306w, mis on juba piisavalt vali ja suhtlemiseks peab ennast vägagi häälekalt väljendama (tulemused on arvutuslikud, ei pretendeeri absoluutsele tõele, kuid kõigi eelduste kohaselt oluliselt täpsemad, kui sõprade subwuufrite peal kirjas). ühe korra keerasin voluuminupu peaaegu põhja. üsna lahe oli aga kaua ei viitsi.
                        kõlarid on 88dbwm. (pole aimugi mitu vatti. pakun, et hästi palju kindlasti, kuna väga valju häält oskavad teha).

                        millegipärast ei usu, et väga palju rohkem vaja oleks. seegi on juba paras overkill.

                        vaata, müügirubriigis on üks technicsi võim. osta see. arvan, et sealt tuleb see 50w (ja natuke peale) kanalisse ka reaalselt välja. harjuta natuke sellega. ehitamisest on veel vara rääkida

                        Comment


                          #13
                          Vs: võimendi "ehitamine"

                          ja millised kõllid sellele võib taha ühendada?
                          Ja kuidas sa oma võimu nii täpselt mõõtnud oled?

                          Comment


                            #14
                            Vs: võimendi "ehitamine"

                            Soovitage mõndasid kõlle ja võime ka kasutatud et kust saab ja ka võimalusel link sellele
                            aitähh!
                            ja ikka võimalikult suure rms iga

                            Comment


                              #15
                              Vs: võimendi "ehitamine"

                              täpsusta oma eelarve suurust,siis on kergem soovitada.
                              ka naabritel on kõrvad.

                              Comment

                              Working...
                              X