Teade

Collapse
No announcement yet.

4uH pool

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    4uH pool

    Võimendi skeemis on enne väljundit 4uH pool. Mida ta seal teeb ja kas ta on vajalik? Kui ma ta ära jätan, mis siis juhtub? Kui ta on vajalik, milline ta olema peab(keerud, läbimõõt, traadi jämedus). mul on üks 20mm läbimõõduga 2mm traadist pool 11keerdu, kas see sobiks sinna panna ? Skeem on siin http://www.zone.ee/isuzu-baltic/NCHA...2006-05-06.pdf

    #2
    Vs: 4uH pool

    Esmalt postitatud kentsik poolt
    ...mul on üks 20mm läbimõõduga 2mm traadist pool 11keerdu, kas see sobiks sinna panna?
    Minu arvutus andis sellise induktiivsuseks 1,45µH. Vähevõitu siis...
    Lembit Abo raamatust "Raadioseadmete üksikosad" lk. 268 leiab
    sobiva valemi, mille järgi induktiivsust arvutada pooli mõõtude ja
    keerdude arvu järgi.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: 4uH pool

      Esmalt postitatud kentsik poolt
      mul on üks 20mm läbimõõduga 2mm traadist pool 11keerdu,
      Mina võtan MLT-2 8,2 oomi ja mähin servast serva 1,25 traadiga, jäävad
      paralleeli.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4
        Vs: 4uH pool

        Aga mis siis juhtub, kui üldse ära jätta? Samast skeemist on madalama võimsusega variant ka olemas, seal on see pool ära jäetud.

        Comment


          #5
          Vs: 4uH pool

          Esmalt postitatud kentsik poolt
          Aga mis siis juhtub, kui üldse ära jätta? Samast skeemist on madalama võimsusega variant ka olemas, seal on see pool ära jäetud.
          kui ära jätta ja järgnev on kergelt viletsavõitu, siis teeb võim paugu mingi hetk. lihtsamalt öeldes see lisatud induktiivsus varjab mahtuvust võimendi eest ja takistab "genema minekut". see väärtus on selle pooli juures enamvähem lambist pandud. enamjaolt aitab ka lihtsalt sellest, kui kõlarikaabli üks soon on keeratud kümmekond korda kasvõi ümber pliiatsi.
          seega see traadikera, mis sul juba olemas on, peaks sinna sobima küll.

          Comment


            #6
            Vs: 4uH pool

            Tegin võimu valmis, panin pooliks umbes 1mm traadi mis on ümber 5w takisti keritud. Nüüd tekib küsimus kuidas ma transside voolud paika saan? kust ma pinget mõõtma pean ja kui palju see olema peab.

            EDIT: Võimendi töötas..ja nüüd enam ei tööta. väljundis on 50v (toitepinge). Ilmselt läksid lõputransisorid, sest keerasin vol põhja. Mis vea põhjuseks võib olla?
            viimati muutis kasutaja kentsik; 06 m 2007, 08:16.

            Comment


              #7
              Vs: 4uH pool

              [quote=kentsik]Tegin võimu valmis, quote]

              Ei teinud sa võimu valmis, sa panid mingid jupid skeemi järgi plaadile, nii
              õnnestub 25W võimu teha, vahest ka nati võimsamat.
              Selleks ,et nii võimas ja suhteliselt lihtne võim mängiks korralikult ja
              kaua-kaua tuleb vaeva näha osade valikuga ja pingevõimendi osa päris täpse reguleerimisega. Pool tööd sul tegemata, aga see töö tuleks teha enne lõppude külgeühendamist.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Vs: 4uH pool

                Olgu, tunnistan, et eksisin. Kogemust pole mul selliste võimenditega, kuid millalgi peab ju alustama. Äkki keegi targem ja kogenum juhendab kuidas see pingevõimendi välja reguleerida? Ma oleks väga tänulik.

                Comment


                  #9
                  Vs: 4uH pool

                  Sinu skeemilehe lõpus on ju seadistamis õpetus.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 4uH pool

                    On, aga selle järgi ma asja paika ei saanud . Tuleb ilmselt ilma lõppudeta reguleerida.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 4uH pool

                      Kuidas sul selle võimuga läinud on?

                      Comment


                        #12
                        Vs: 4uH pool

                        Esmalt postitatud gadag poolt
                        Kuidas sul selle võimuga läinud on?
                        Töötab, aga valmis pole, sest vaja veel korpus teha. Praegu jookseb +-53V peal ja mingeid jamasid pole. Driverite radika panin veidi suurema, kuna see kippus kuumaks minema. Tulevikus läheb see võim koos eelvõimuga basskidra võimendisse. Kui vaja siis tõstan veits pinget, et rohkem võimsust saada.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 4uH pool

                          Jõudu tööle. Kas selle projekti kohta oli see pdf file, või oli veel mingit üldist juttu?
                          Kas lõputransid on samad mis skeemis?
                          Mitu on paralleelis?
                          Millised radikad?
                          Kui kuumaks +-53V lähevad? ( kas 4R või 8R koormus? )
                          Mitu W sin selle pingega?

                          Comment


                            #14
                            Vs: 4uH pool

                            Üldine jutt on diyaudio foorumis solid state all, pealkiri oli vist power amp under development. Transse on 6tk(3paari). Radikaks on oomipoe alumiinium radikas 10*5*19. Täisvõimsusel@4R läheb päris soojaks, aga mitte kõrvetavalt kuumaks(kätt saab rahulikult peal hoida) Võimsust ei tea kuna pole vastavaid riistu mõõtmiseks(mingi 200w ikka on 4R peal ma pakun).

                            Comment


                              #15
                              Vs: 4uH pool

                              Esmalt postitatud kentsik poolt
                              Võimsust ei tea kuna pole vastavaid riistu mõõtmiseks(mingi 200w ikka on 4R peal ma pakun).
                              Arvutuslik 220-230W, kui pingevõimendi osa toita umbes 7V kõrgema pingega
                              peaks 270W kätte saama. Seda juhul kui toitepinge täisvõimsusel väga palju ei lange.
                              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                              Comment

                              Working...
                              X