Teade

Collapse
No announcement yet.

sony võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    sony võimendi

    SONY TA-AN300, 2x90W, 4-16 oomi, must alumiiniumesipaneel, Made in Japan, 6 indikaatoritega RCA sisendit, cartridge MM/MC, MUTE, LOUDNESS

    Kas on võimalik et selline isend tarbib 135W?? On järsku keegi seda näinud

    #2
    Vs: sony võimendi

    Kui se 2x90w pole lihtsalt kiri siis peaks tarbivus kindlasi suurem olema.

    Comment


      #3
      Vs: sony võimendi

      seda arvan mina ka, müüa räägib et on 2x90w tarbivus peaks siis kuskile 400w kanti jääma

      Comment


        #4
        Vs: sony võimendi

        tarbitav võimsus on alati reaalne suurus.
        väljundvõimsus aga antakse vastavalt ostja ootustele.reaalne võimsus jääb kuhugi 30W piiridesse
        90W on ka õige.sest 0,000000...sek jooksul suudab ta sellist võimsust arendada.aga mitte rohkemat

        Comment


          #5
          Vs: sony võimendi

          Elustan Sony TA-F530ES võimendit. Läbi olid põlenud pingevõimendi kivi STK3102III, üks termokompensatsiooni transistor 2SC3423 ja väljundastme 2SC2921 ja 2SA1215 (kõik transistorid olid lühises). Sellega seoses siis mõned küsimused.

          - Kas 2SC2922/2SA1216 paari kasutamine väljundastmes on lubatud? Küsimus tekkis sellest, et omanik oli juba nimetatud transistorid ära tellinud.
          - Kas transistoridega 2SA985/2SA1215 õla transistoride võimendustegurite korrutis peabki olema 2SC2275/2SC2921 õla vastavast parameetrist üle poole väiksem (7500 vs 3200)? Võimendustegurid mõõtsin ja arvutasin kõikidel transistoridel 1A kollektorvoolu juures. 2SA985 võimendustegur on siis ligikaudu 35 ning 2SC2275 võimendustegur 75. Samas 0,8A kollektorvoolu korral on ligikaudu võrdsed.
          - STK3102III läheb suhteliselt kuumaks, sõrme metalsel poolel eriti peal hoida ei kannata. Samas radiaatorit pole sellele antud võimendis ette nähtud. Kas selline olukord on normaalne?

          Kuna enne mind oli keegi juba üritanud võimendit korda teha, olid vahetatud lõppastme driver-id 2SA985/2SC2275, lõppastme transistorid ja termokompensatsiooni 2SC3423. Seetõttu ei rikke põhjust täpselt kindlaks teha.
          viimati muutis kasutaja 6p45s; 12 m 2010, 09:48.
          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

          Comment


            #6
            Vs: sony võimendi

            Ja põleski jälle üks kanal maha.

            Enne omanikule tagastamist tahtsin igaks juhuks kontrollida, kas võimendi 4-oomise koormusega täiskoormust kannatab. Selleks tegin 17 W traattakistitest koormuse-ekvivalendi ja ühendasin võimendi väljundisse, signaali amplituudi jälgimiseks panin ostsilloskoobi ka paralleeli. Natuke alla 15 V amplituudiga väljundpinge juures käis relee klõps, ,,protection" muutus rohelisest oranžiks ja väike suitsupilveke tõusis ka radika juurest. Ära olid küpsenud lõppastme transistorid ja üks STK3102III kanal, täpselt nagu remondi alguses. Kuna juhtusin varem lugema seda lehte http://sound.westhost.com/fake/counterfeit-p2.htm, tärkasid kahtlused ja otsustasin läbipõlenud transistore natuke haamri ja alasi meetodil lahata.
            Click image for larger version

Name:	sa1216fake..JPG
Views:	1
Size:	18,4 KB
ID:	865235
            Kuigi pilt on tehtud odava veebikaameraga, peaks mõte olema arusaadav. Kuigi parempoolne on teist marki (2SA1215), ei tohiks sama lubatava hajuvõimsusega transistorid nii palju erineda (võltsingu kristall on ligikaudu TO220 või isegi TO3 vastav, mõõdud umbes 5x5 mm ning valatud pehmesse küünega eemaldatavasse silikoni). Väliseid erinevusi ei tuvastanud - originaal oli isegi läikivama vaskplaadiga, kuigi westhosti lehel väidetakse vastupidist. Tootja embleem oli tõepoolest peenema joonega, samas 2SC2922 embleem oli samuti peenema joonega, kuid sisemus vähemalt vaatlemisel sarnane originaaliga. Kõige rohkem on kahju STK-kivist...
            viimati muutis kasutaja 6p45s; 31 m 2010, 14:27.
            Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

            Comment


              #7
              Vs: sony võimendi

              Japside asju mina küll ei julge 4 oomiga kontrollida siinusega, nende toitepinged selleks liiga kõrged. Samuti hoidun paljudest audifiilsetest transistoritest.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Vs: sony võimendi

                Tegelikult on asi toitepinge suhtes ääre peal küll.
                STK3102III andmelehes soovitatakse masstoodangu seadmetes hoiduda üle +/-50 V toitepingest, selles võimendis on +/-60 V. Radiaatorit ja toitelüütide mahtuvust vaadates võib üsnagi kindlalt väita, et üle 60..70 W kanali kohta pikaajaliselt ilmselt ei kannata. Samas on võimendi tagumisel paneelil lubatud kõlari takistus summaarselt (kõlaripaarid A või B eraldi , A ja B üheaegselt) 4...16 Ω kanali kohta ja päris koormusega kontrollimata poleks nii või teisiti tahtnud tagastada.

                Nüüd oleks vaja otsustada, mida võimendiga edasi teha. Kuna hetkel on tegelikult puudu ainult STK3102III kivi (natuke üle 100.-) ja 2SA1215, ei tahaks veel alla anda ...kuigi nii vist oleks kõige lihtsam ja rahalist ning ajakulu arvestades parem. 2SC2922 tundub olevat ka tegelikult Sankeni toodang ning 2 elusat eksemplari on veel alles. Samas pole mul kasutada Sony tehase testseadmestikku ja suurt hulka transistore, millest sobivaimad paarikaupa välja valida. Seetõttu tundub ainus mõistlik lahendus olevat võimsusvõimendi toitepinge vähendamine (näiteks +/- 45 V?) ja kaitselülituse rakendumisläve muutmine. Toitepinge vähendamiseks peaks trafo lahti harutama (lakitud) või teise vastu vahetama ja võimsusvõimendi toiteahela alaldile väljavõtted tekitama ja eelvõimendi osale täiendava alaldi ehitama, mis iseenesest pole eriti keerukas ega töömahukas. Teisalt on tegu siiski piiratud eelarvega projektiga ning ümberehitatud ES pole ikkagi päris see ...
                viimati muutis kasutaja 6p45s; 01 m 2010, 00:09.
                Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                Comment


                  #9
                  Vs: sony võimendi

                  Mina kontrollin 8 oomise koormusega, ühel võimul panin 2922/1215 asemele MJW21193/4 paarid, siis võis ka 4 oomiga piinata kuniks radikas kannatas, võin nendega aidata.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #10
                    Vs: sony võimendi

                    Esmalt postitatud 6p45s poolt Vaata postitust
                    Ja põleski jälle üks kanal maha.

                    Enne omanikule tagastamist tahtsin igaks juhuks kontrollida, kas võimendi 4-oomise koormusega täiskoormust kannatab. Selleks tegin 17 W traattakistitest koormuse-ekvivalendi ja ühendasin võimendi väljundisse, signaali amplituudi jälgimiseks panin ostsilloskoobi ka paralleeli. Natuke alla 15 V amplituudiga väljundpinge juures käis relee klõps, ,,protection" muutus rohelisest oranžiks ja väike suitsupilveke tõusis ka radika juurest. Ära olid küpsenud lõppastme transistorid ja üks STK3102III kanal, täpselt nagu remondi alguses.
                    Mis signaali andsid sisendisse ja kui kaua kestis proovimine? Kui proovimine kaua ei kestnud, siis peab viga kuskil mujal olema. Japsidel on tõesti kõrged toitepinged, kuid nii naljalt nad kindlasti maha ei põle.
                    Kui viitsid kirjuta, mis transid täpselt maha põlesid? Tahaks natukene mõtiskleda sellel teemal.
                    Muidugi 530ES-st ma vaimustuses pole ja üldse nendest võimudest, kus kive sellisel viisil kasutatakse. Kord skeeme uurides avastasin, et TA-F530ES-s olev lõppvõimendi on sama, mis lõppvõimus TA-N55ES, tunnen kaasa viimaste omanikele, kes heas usus on hea võimu pähe sellise jama ostnud.

                    Comment

                    Working...
                    X