Teade

Collapse
No announcement yet.

MOSFET võimendid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    MOSFET võimendid

    Tere, sattusin sellise lehe otsa:



    Selline aus skeem, tahtsin küsida et kui suur kasutegur sellisel MOSFET võimendil olla võib? Gainclone võimenditega jamamisest kopp ees juba, tahaks midagi "päris" võimendile lähedasemat proovida, kas see oleks sobiv?
    Mis kulub helitehnika juures kõige rohkem?
    * Toitelüüdid
    * Kõlari kummilõdvik
    * Elekter
    * Kõrvad
    * Naabri närvid

    #2
    Vs: MOSFET võimendid

    Ei tea kas seda on mõtet teha, seal paistavad ka möödalaskmised, eriti ei usu, et Sul sellega möllates isu ära ei kao... . Kohe hakkas silma R10, kas need on igas välismaises skeemis näidatud nii, kui seda kiiruga teed jätad selle kahe silma vahele ja pärast mõtled end lolliks.
    http://users.swing.be/edwinpaij/ampli_mosfet_simple.htm on ka üks skeem, mis pole ka mingi viimane sõna aga kui selle korras komponentidest kokku paned siis töötab, mõtlen selle all "upgrade" versiooni, kui algse skeemi järgi teed siis tuleb sealt hea õppetund, sest see juba tööle ei hakka, vähemalt nii kuidas ta tegelikult töötama peaks-selles pettud esimese hooga küll kõvasti, ise tegin selle 1,5 aastat tagasi ja ka tuli ringi teha, et töötaks-"upgrade" on küll teisiti kui minu oma aga see peaks kohe tööle hakkama, vähemalt enamvähem, siis on juba rohkem aega õige resiimi leidmiseks. Kui PCB prindid välja sealt, eeldusel, et seda otsustad proovida, siis korraliku Adobega saad selle kohe otse õiges mõõtkavas ja võid kohe tekstoliidile triikida. Veel pööra tähelepanu T3;T4;T5 ja T6, need vali võimalikult lähedaste võimendusteguritega, isegi hea kui need on nii PNP kui NPN juhtivusel ühesuguse näitajaga, üldjuhul küll kasut. seda sisendastme väikesevõimsuseliste transistorite valimisel, põhjusel, et saavutada võimalikult väikest väljundastme alaliskomponenti, on siingi soovitav need osad valida lähedaste parameetritega, sest üldjuhul ei taha nii lihtsad skeemid nii töötada kui peaks.Kui on inimesi kel on need korralikult tööle hakanud, siis on lihtsalt hästi trehvanud, mina jõudsin selle juraka mitu korda käest visata, aga lõpptulemus oli jälle natuke pealuule kasulik.Kokku kulus mul selle plaaditäie juppide jaoks ca. 400 eeku ja väljanägemine sai sel ka võib ütelda, et kuradi kena-kõik jupid on ilusasti sirgelt-justnagu konveieri pealt tulnud. Skeemi jäljendades tuleb Sul ilmselt tükk tegu P2 leidmisel-mina kasutasin algselt 5k aga see ei sobinud, miski maha küll ei põle aga kuna tänapäeval niisuguseid täppisseadetakisteid vähemalt eestis kusagil ei müüda, siis kasuta tüüpi SP5-2V või VA indeksiga, võib ka SP5-3V (VA) olla-need siis N.Liidu omad (tähed muidugi teisenda slaavitähestikku), mina kasutasin 2,2k ja see juba sobib, testriga mõõtes sain sel tulemuse 2300...ja mõned oomid peale (servast-serva). Ka neid seadetakisteid on kauplustest lootusetu leida, kui keegi teab millises veel on siis oleksin ka ise huvitatud nendest.Tartu Tiigis, kus muidu ikka on igasugu kola seal neid ikkagi ei leidunud, teine võimalus on kasutada selle 5K seadeka paraleelimise võtet, tavaliste püsitakistitega, seda ise proovinud ei ole.Sisendi suure 2,2 mkF MKT asemel võid kasutada näit. K73-17 või K73-11 (viimast kasutasin ise testis), oli mahuga 4,7mkF, mõõtudelt suur aga tundus parem kui -17, miks (mahutavusest?)-ei tea... . Transsidena kasutasin sama marke, mis soovitatud, lõpus IRFP240/9240 ka need oleks soovitav valida, sest lausa üllatav milliseid erinevusi kohtasin kui neid ise otsisin, kui seal skeemis miskit ei vali siis ilmselt saad esialgu korraliku generaatori, millega küll paraku midagi teha naljalt ei ole-mul näiteks hakkasid korralikult kuumenema T4 ja T7, rikki küll ei läinud kuid lõpuks vahetasin ka t4 välja just põhjusel, et ei olnud eriti hea beetaga, teised olid väga vähese erinevusega, oli hea ost sel korral kui need soetasin Tevalost, kõik-nii PNP kui NPN olid väga lähedase beetaga, erinevus kõigest 2-3 ühikut, kui kõik said sarnased siis liigne temperatuuritõus enam peale ei pressinud ja sai edasi vaadata-aga aega kulus sellega küll palju nagu alguses mainitud. Toite võid ka võtta +-30 kuni +-50 Vdc, minul toimis.

    Comment


      #3
      Vs: MOSFET võimendid

      Milleks sulle see kasutegur.
      Transsvõimust ajaks ikka näiteks kvaliteeti pigem taga. Täpselt enam ei mäleta aga midagi sarnast peaks olema, et:
      A-klass - 25%
      AB- klass- 40-75%
      D- klass- 75-85%
      Eks targemad parandavad.
      Sinu toodud lingil peaks olema AB klassis võimendi.
      Mis puutub kasutaja "xilinx" posti ja mosfetide paaritamisse (maching), siis ise sain 26´st IRFP240 vaevu kokku kuus sarnast paari.
      Aga transvõimendite kohta saad asjalikku abi järgnevalt lingilt:
      http://www.diyaudio.com/forums/
      Seal on mitmeid topicuid, PassLabs- põhiliselt A klass (Minu lemmik), Solid State- nagu nimigi ütleb.
      Foorumis osalemiseks ja piltide nägemiseks peab registreerima, sodi saatma ei hakata, asjalik sait.
      Üldiselt planeeri korraliku trassvõimu eelarveks enamvähem 2-4K pluss jahutus.
      Jõudu.

      Comment

      Working...
      X