Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus võimendite takistuse kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus võimendite takistuse kohta

    Kõlarid on mul a 4 oomi ja ressiiverile on ette nähtud ühendada 6-8 oomised kõlarid. Küsimus siis selline, et miks ei tohi ühendada väiksema takistusega kõlareid suurema takistusega võimendi järgi ja kui ma olen vaatamata targemate inimeste hoiatustele siiski nii loll, et teen seda, siis mis juhtub?
    Asja teine pool on see, et ülejäänud kahe võimu kohta ma lubatud oome üldse ei tea. Äkki keegi teab kust neid oleks võimalik teada saada? Võimud on siis Odissei-u-010 ja Proton 520. Googeldamine ei andnud tulemust.
    Igasuguse abi eest olen ette tänulik.

    #2
    Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

    Ilma füüsikasse laskumata väiksema takistusega kõlar koormab võimendit rohkem ja võimendi põleb lihtsalt läbi.
    Kui vaikselt kuulad siis ei juhtu midagi.


    Odyssei U-010
    2x50W 8oomil
    2x85W 4oomil
    Beers of Estonia

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

      võta võimendi väljundpingeks näiteks 15V ja Ohmi seadust kasutades arvuta kui suur vool sul kõlarite juurde tuleb. Sellest erinevusest saadki teada miks ei tohi kasutada väiksema takistusega kõlareid.

      Kui ikkagi ühendad siis arvan,et su võimendil rakendub kohe kaitse või siis hakkab kuumenema kui veidigi valjemini kuulad. Ja kui kaitse ei tööta siis... põleb midagi läbi.
      k.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

        olen vaatamata targemate inimeste hoiatustele siiski nii loll, et teen seda


        Mis parata, kui aru ei saa ja ise ei viitsi või ei taha selles foorumis asja iseseisvalt uurida. Tagajärg oleneb mitme teguri kokkulangemisest ja ühel hetkel võimendi võimsustransistorid lakkavad töötamast. Siis on vaja kas remontida ja selle eest vastavalt tasuda või viskad prügikasti. Valik on sinu, millise tee valid!

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

          proton520 on nii lihtne võimendi,et see elab igasuguse koormuse üle
          soovituslik koormus on 8 oomi,aga võib ka 4 ja 2 oomi kasutada

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

            Esmalt postitatud humax poolt
            Mis parata, kui aru ei saa ja ise ei viitsi või ei taha selles foorumis asja iseseisvalt uurida. Tagajärg oleneb mitme teguri kokkulangemisest ja ühel hetkel võimendi võimsustransistorid lakkavad töötamast. Siis on vaja kas remontida ja selle eest vastavalt tasuda või viskad prügikasti. Valik on sinu, millise tee valid!
            Tänud kõigile vastamast. Tundsin huvi, et mis juhtub just seepärast, et ressiiveri taga on 8-oomised kõlarid ja sellega nüüd korras, KUID, teine komplekt mis ülejäänud komponentidest kokku tuli, on paar 4-oomised S-90 kõlareid ja Proton 520 stereovõimendi ning mul pole aimugi kuidas nende koostöö sujub. Kuna selle setiga ei ole plaanis mitte "hullu tümmi" lasta vaid töötoas vaiksemalt raadiot/muusikat kuulata, siis ma arvan, et ma ühendan need ära ikkagi. Võimu kohta mul detailsed andmed puuduvad ja pole leidnud ka netist, kuid eks ma otsin edasi ja seni loodan, et see kannatab need neli oomi vaikselt välja.

            EDIT: Näedsa, juba jõutigi ka Protoni küsimusele vastata. Tänud. Nüüd saan rahulikumalt magada.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

              minu poolt ka üks loll küsimus kui ma võimendi ja 4oomise kõlari vahele panen 4oomise takisti mis siis saab kas takistus muutub ja kuidas või põleb midagi maha(pole selliseid asju katsetand)
              Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

                tavaliselt põleb takisti maha,sest inimene on oma loomuselt kooner ja ei raatsi piisavalt võimast takistit osta.

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus võimendite takistuse kohta

                  Võib ka kõlar maha põleda. Üldiselt ei panda takistit vahele.

                  Comment

                  Working...
                  X