Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Subwoofrile on omaette võimu juurde vaja.
Kõige odavam (loe: sitem) variant on mõni paarisaja kroonine Radiotehnika vms.
Kui on korralik bassikas, siis soovitan paremat võimendit, selleks võid ühendust võtta nt. kasutaja Jyrka`ga, tõenäoliselt on tal sulle midagi pakkuda.
Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.
Kui bassika võimus filter sisseehitatud, siis peakõlarite võimu pre-out -> bassivõimu line-in (kui peavõimul eelvõimendi väljundit njeetu, siis kõlariväljunditest bassivõimu high-in sisendisse. Kui bassikavõimul high-level in puudub, siis tuleb kasutada high-to-low konverterit, mille leiad nt. Noorest Tehnikust) -> bassivõimu kõlariväljund -> valjukas.
Kui filter eraldi, siis peavõimu pre-out -> filter (kui pre-out puudu, siis konverter vahele) -> bassivõimu line-in -> bassivõimu kõlariväljundist valjukasse.
Või viimases hädas heliallikast monosignaal Y-kaablisse, selle üks ots võimendi ühte kanalisse, teine ots filtrisse ja filtrist võimu teise kanalisse. Ühe kanali taha siis peakõlarid paralleelis (PEAVAD olema 8 oomi või rohkem), teise kanalisse bassikas (PEAB olema 4 oomi või rohkem). Eeldus: Võimendi kannatab 4-oomist koormust. Puudus: AINULT MONO!
Kui on kahe mähisega bassikas, mille kumbki mähis 8 oomi, peakõlarid 8 oomi ja filter passiivne, siis võib ühendada võimu kummagi kanali taha ühe mähise paralleelselt põhikõlaritega. Eeldus: võimendi kannatab 4-oomist koormust ja programmimaterjalis pole vastandfaasis madalsagedusi (reeglina muusika puhul kehtib).
Ja nüüd parim variant: eelvõimendist kaheribalisse aktiivkrossi, aktiivkrossist kahte lõppvõimendisse.
Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...
Comment