Teade

Collapse
No announcement yet.

Autovõimendi toitmine toas.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Autovõimendi toitmine toas.

    Esmalt postitatud tiidu93 poolt
    Tere, jälle mina!

    Nõrgemad autovõimud töötavad arvutitoite taga päris ilusti, kuid tuleks panna suure kondensaatori vahele ka(see niinimetatud leevendab suurt voolukõikumist bassimatsu ajal) Kuid üldiselt jääb tavalisest nt 400w toitest väheks..

    Toon oma võimupeal näite, toidan oma autovõimu 400w toitega, mis annab 12V juures 16A e 192W annab välja..
    Võimendi väljundvõimsus on 2x45W 4Ohmil, sellise võimsuse juures tahab võimendi toiteks saada 12.2V ja 13.8A ehk u 170w. Minu võimendit selline 400w arvutitoide toidab ilusti ära...

    Aga kui ma otsustan oma võimu 2Ohmisel koormusel koormata, siis
    1)Väljundvõimsus on 2x60W 2Ohmi, Toide 12.0V ja 21.7A = u 260W
    2)Väljundvõimsus on 2x65W 2Ohmi, Toide 12.4V ja 22.4A = u 278W

    Järeldus: mina ei saa oma võimu 2Ohmise koormusega koormata täisvõimsusel, kuna toide nõrk

    Nii huvipärast: Mis su vaimsest ja "audiotervisest" (loe: kuulmisest) järele jääb, kui seda võimu täislaksu peal koormad? Ma kuskil eelpool kirjeldasin ka, et 200W (8A@12V) AT toitekaga tegin sellist müra, et kapiuksed plärisesis lärmist üle. Testimise mõttes oli vägev, aga pikaajaliselt päris kuri.

    Comment


      #32
      Vs: Autovõimendi toitmine toas.

      Eks sõltub,kas p3ldikusuuruses ruumis või aiamaal 100m eemal kõblates kuulata.Tubases ruumis eriti tavaoludes volüümi ei keera jah,v.a. läbud.
      otsija

      Comment


        #33
        Vs: Autovõimendi toitmine toas.

        Esmalt postitatud Eggy poolt
        Nii huvipärast: Mis su vaimsest ja "audiotervisest" (loe: kuulmisest) järele jääb, kui seda võimu täislaksu peal koormad? Ma kuskil eelpool kirjeldasin ka, et 200W (8A@12V) AT toitekaga tegin sellist müra, et kapiuksed plärisesis lärmist üle. Testimise mõttes oli vägev, aga pikaajaliselt päris kuri.
        2*45 w pole mingi ime asi, võimsam võimendi on vajalik selleks et normaalsel kuulamisel ei läheks võim klippima. Ega võimendi ei ole veekeetja vmt mis töötab alati oma nimivõimsusel.
        Maailm oleks puhas ja süüta
        kui poleks õllejogurtit
        - Õ.Õ.

        Comment


          #34
          Vs: Autovõimendi toitmine toas.

          No ega mul need kõlarid kodus ka pole suuremad asjad, et tervist rikkuda..
          Kõlariteks on 25GDN-3-4 bassikaga vene 15W-ised kõlarid..

          Autovõimendite kohta veel niipalju, et kui näiteks toidad seda autovõimu arvutitoiteplokiga, siis eriti ei soovita võimu veel sillata ja kõlarid õue viia, kuna kui sa kõlarijuhtmest kinni võtad ja oled maaga ühenduses, saad hea siraka ok, tegelikult see ei ole naljaasi

          Comment


            #35
            Vs: Autovõimendi toitmine toas.

            Maanda siis arvuti toiteplokk ära.Ja ei ole see midagi nii suur särakas,õrnalt saab.Kui Hästi väikese pinna pealt,ala üks juhtmekiud vms lased suraka õhukese naha peale,siis on jah vähe torkiv,aga muidu selline meeldiv meeldetuletus,et tegemist on elektriseadmega.
            otsija

            Comment


              #36
              Vs: Autovõimendi toitmine toas.

              Ei, kui oled maandusega ühenduses ja puutud arvuti toiteploki korpust, siis saad jah sellist õrna surinat.
              Aga kui võimendi väljundit puutud ja oled maaga ühenduses, siis tümpsu ajal saad tugevaid impulsi lööke. Kõlarijuhtmest kinni võtad, siis saad ikka kõvemat surinat, oleneb ka kui kõvast võimendi töötab..

              Comment


                #37
                Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                Tegelikult on arvutitoitedega toitmine täiesti hea mõte, neid arvuti toiteid saab väga hästi sillata ja kui kahest toiteploki sildamisest jääb väheseks, pistad veel kolmandagi otsa
                http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...1&d=1243014938
                Lisatud failid

                Comment


                  #38
                  Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                  Iseenest sa ei teinud midagi valesti, lihtsalt sildamine on midagi muud. Antud juhul sa ühendasid kaks toiteplokki oma vahel paraleelselt ja said suurema ampertraazi.
                  viimati muutis kasutaja Rom; 23 m 2009, 07:40.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                    sildasin ju toited ja sain poole tugevama voolu,kui see pole sildamine, mis siis see on?

                    Comment


                      #40
                      Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                      Esmalt postitatud tiidu93 poolt
                      sildasin ju toited ja sain poole tugevama voolu,kui see pole sildamine, mis siis see on?
                      Toiteplokkide paralleelselt ühendamine. Ja arvuti toitekatega ei pidavt päris niisama lihtsalt neid paralleelida saama,yhel on natukene kõrgem toitepinge kui teisel ja seerõttu siis jääb kõrgema pingega toiteplokile suurem koormus(viskab varem pildi kotti).
                      otsija

                      Comment


                        #41
                        Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                        Tegelikult need autoakud ja arvuti toiteplokkid on jurad.Endal 300w võim aladi taga mis on kasti sees ja töötab nagu aktiivwoofer.Ainuke jama on see et aladid on kallid mis seal mingi 16-20amprit on umbes sama kallis kui toiteplokk aga jälle pole mingite juhtmetega pikka jamamist.Teine asi on jälle see et aladeid on raske leida,igast poest ikka ei leia!

                        Comment


                          #42
                          Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                          Hetkel müün enda komplekti, kel vaja siis http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=41187

                          Comment


                            #43
                            Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                            50 amprine dioodalaldi maksab paarkümmend krooni poes. Aga sa vist mõtlesid trafot alaldiga.Nood ei ole jah kõige odavamad ja poest ei maksa neid üldse osta. Toroidi võid lasta end. Kalini tehases valmistada.Firma oli vist Saloin vms. 500 VA 34-0-34 oli 500 krooni paar aastat tagasi. Mina jällegi olen tulihingeline SMPS toidete(sh arvuti erinevad toiteplokid) pooldaja. Kilone karbike annab 30 A madalapingelist alalisvoolu. Paralleeli ühendades võiks muidugi jah tagasisidet plokkidel reguleerida et pinge oleks võrdne. Ise kuulan läpaka toite taga olevat isetehtud võimendit juba mitu kuud ja olen väga rahul,häireid mina kõrvaga ei kuule.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                              Mnjaa, mina ostsin selle 800.- aasta/kaks tagasi. Ei oska arvuti toiteploki kohta midagi õelda, kuidas kõlab

                              Comment


                                #45
                                Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                                tegelikult müstika.tegin arvuti kõllid lahti ja suba väljun rms on 200w ja trafo mis seal vahel oli oli:9,6v@2a...müstika!

                                Comment

                                Working...
                                X