Teade

Collapse
No announcement yet.

Autovõimendi toitmine toas.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Autovõimendi toitmine toas.

    Algus on hea ja paljulubav. Vanuselt oleme siis võrdsed ja ka huvi selle teema vastu on mul ka sama vana.(ei hakka rohkem võrdlema). Aga siin tekkis väike aga sest kui hakatakse soovitama asja (autovõim tuppa) mida on juba korduvalt arutatud ja lõppkokkuvõttes mitte heaks kiidetud, kas siis on mõtet tulla ja kiita seda taevani ja siis mõni algaja loeb seda ja mõtleb ka et tegu "hea asjaga" toas ja siis tekib neid autovõim tuppa teemasid jälle juurde ja kogu see asi kordub.(üks otsing millest pooled teemad on autovõimu tuppa paneku kohta). Mul sõber ka ostis eelmisel aastal peale sünnipäeva endale auto võimu(suured numbrid olid peal) seisis see aparaat kapiotsas üle poole aasta ja lõpuks müüs maha ise kahjumit saades(ligi 400 eek). Sai targemaks et iga aparaat mingu sinna kuhu mõeldud sest siis saab teda kõige otstarbekamalt kasutada.(autovõim autosse ja toa võim tuppa).
    Ok ei pea loengut ja ei taha kedagi solvata/riivata, aga ärge palun hakake kiitma asju mis on juba korduvalt läbi arutatud ja heakskiiduta jäänud.(enam sõna võtta ei soovi).

    Edit: (järgmise postituse kohta) Vot selline võrdlus toob välja head/halvad küljed ja annab suht hea ülevaate.(nüüd nagu asi tasakaalus ja pole selle esimese postituse kohta enam midagi halba öelda. )
    viimati muutis kasutaja wer1; 01 m 2009, 20:33.
    Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

    Comment


      #17
      Vs: Autovõimendi toitmine toas.

      Selge, ega ma ei tahtnudki autovõimu toas kasutamist kiita, ma lihtsalt tõin autovõimendi head pooled ka välja.. Muidu koguaeg vaatan, kuidas autovõimendeid sõimatakse kärpsesittadeks

      Loomulikult need head pooled, mis varem välja tõin, nendele saab ka vastupidine nimekiri teha:
      Autovõimendit ei soovitata toas kasutada, sest:
      1)Autovõimendil puudub korralik helitugevuse regulaatorid ja ekvalaiser
      2)Mõnede autovõimendite välimus ei kõlba/ei sobi tuppa
      3)Autovõimendi korralikuks toitmiseks läheb kallist ja massiivset alaldit, mis ei tasu enam ära
      4)Suured voolukaod võimendi toitmisel(kõigepealt 220v alaldad 12v-ni ja siis võimus tõstetakse voolu uuesti umbes 35v-ni)
      5)Autovõimendil on toas kasutamiseks halvad klemmid(NT: kõlarite eemaldamiseks on vaja kõlariklemmidelt kruvid lahti keerata)
      6)No siis võibolla ka helikvaliteet on natuke halvem kui toavõimudel
      7)Autovõimendi on mõeldud autosse, mitte tuppa!!

      Kõik!

      Comment


        #18
        Vs: Autovõimendi toitmine toas.

        Mis poolest see autovõim kehvem on tavavõimust,eriti kui veel tegu mõne korraliku tuntud firma toodanguga,tavaliselt samasugune b klassi võimendi transsidega. Ega võimendist peagi saama midagi reguleerida,too peab lihtsalt võimendama.Vahelduvvooluga ta küll ei tööta aga see on juba väike probleem. Alaldamiseks piisab põmst ainult dioodsillast ka kuna võimu sees on niikuinii silumiskonded.Heaks ei kiideta asja seetõttu et toas pole 12 volti alalist kümnete amprite kaupa kohe võtta aga kes tahab see leiab ikka võimaluse.

        Comment


          #19
          Vs: Autovõimendi toitmine toas.

          Mu tuttav kuulab sammuti läbi autovõimu. Aku pealt saab voolu, samal ajal laeb akut. Kuulanud on ta kuskil üle poole aasta nii ja ca. 2000W eest võimendeid taga. Sellega toidab ta bassikaid, midwoofereid ja tweede. Ja kvaliteet on iseenesest vägagi hea. Selle hinna järgi mis see maksma läheb. Aga läbi toitebloki kohta ei oska midagi öelda.
          Raske õppustel, kerge lahingus...

          Comment


            #20
            Vs: Autovõimendi toitmine toas.

            Ütleme nii et väiksemavõimsuseliste autovõimude toitmine toas on tegelt suhteliselt lihtne ja kergesti teostatav. Endal on selline kombo kus on 10" bassikas, "320W US BLASTER" stiilis, reaalselt midagi 125W RMS kandis olev võimendi ja siis toide. Toiteks siis kõigel ihtsam AT toitekas, mis ümber moditud autovõimu tarbeks - igast lisajuhtmed eemaldatud, vent vaiksemaks, 12V liinile 10000uF kondekas ja mis põhiline, 12V ahel on tõstetud 13,8V peale.
            Ning kogu see teema töötab väga edukalt ja jõuliselt. Kusjuures keskmine vool jääb seal 2-3A piirimaile! Niiet kõik sõltub vajadusest, materjalidest ja tahtest

            Comment


              #21
              Vs: Autovõimendi toitmine toas.

              Enamus autovõime sisaldab inverterit mis teeb akupingest kahepolaarse 25V toite millele järgneb tüüpilise skeemiga AB klassi võimendi. Sisuliselt saaks inverteri osa lahti ühendada ja toita 2x18V toroidtrafoga.
              Modifitseerimist võib vajada kaitselülitus, võimendil on mute peal kui inverter on vales tööreziimis, siis ka punane protect põleb.

              Comment


                #22
                Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                Hm, suht masendav on lugeda ikka ja jälle "autovõimendi tuppa". Mode võiks teha eraldi teema siis ei satuks soovimatult niisugust teemat lugema. Igal asjal on oma kindel koht, autovõim ei ole kohe kindlasti mõeldud toas kasutamiseks kuigi seda keelatud otseselt ei ole kuid siiski-tal on oma koht. Asi kisub juba sinna liini -"stereovõimendi vs. resiiver" , et kumb on parem? Nüüd siis a la. "stereovõim vs. autovõim" ???
                Krt. toas kasutamiseks on mõeldud ikka suured ja rasked elukad ja niisugused mis ilma kvaliteedi oluliste kadudeta suudavad heli ka võimendada.
                M.O.T.T.
                -superradical-

                Comment


                  #23
                  Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                  Mina olen täitsa kindel et suurem jagu bändpass kastiga2+1 4+1 vmt käkerdisi sobivad muusika kuulamiseks vähem kui korralik autovõim+korralikud kõlarid. Mõtle radiotehnika sellele millega nad konkureerivad -- pc speaker vs korralik autoraadio
                  Maailm oleks puhas ja süüta
                  kui poleks õllejogurtit
                  - Õ.Õ.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                    Kvaliteedis ei ole põhimõtteliselt vahet jah,kas tubane või autovõim. Point lihtsalt nendes mõttetutes muundamistes mis seal toimub,ennem kui mürts kõlariteni jõuab. 12V korraliku toite häda ka muidugi.
                    otsija

                    Comment


                      #25
                      Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                      Mul kah toas Blaupunkt GTA2 Special, kunagi olin loll ja ostsin. Aa mnoh sai siis ostetud 800W trahvo, dioodsild ja 2x 10000US kondekad, hetkel asi tõõtab ilusti, kuid mis mõte sellel on

                      Comment


                        #26
                        Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                        Mis sul toide eraldi maksma läks sinna juurde?
                        otsija

                        Comment


                          #27
                          Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                          1200.-

                          Comment


                            #28
                            Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                            Selle kohta et kuidas te auto võime arvuti toiteblokiga toidate tahaks teada?...Seda ka et kas mingi rollu aku ja sinna klotsiga sein laadima ja võim taha sobiks?

                            Comment


                              #29
                              Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                              Olen ise ka sõbra võimu arvuti toitega proovind(800w max võim oli) ja toide oli vist 100w max. vaikselt kuulates polnud midagi aga kui natuke kõvema signaali peale lasin või bassi juurde andsin siis oli kööga, toitekas lõi välja uuesti tööle pannes kordus kõik, seega mulle jäi küll väga kehv mulje(toite ja võimu võimsused olid ka väga suure erinevusega eks see ka mängis rolli)
                              Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Autovõimendi toitmine toas.

                                Tere, jälle mina!

                                Nõrgemad autovõimud töötavad arvutitoite taga päris ilusti, kuid tuleks panna suure kondensaatori vahele ka(see niinimetatud leevendab suurt voolukõikumist bassimatsu ajal) Kuid üldiselt jääb tavalisest nt 400w toitest väheks..

                                Toon oma võimupeal näite, toidan oma autovõimu 400w toitega, mis annab 12V juures 16A e 192W annab välja..
                                Võimendi väljundvõimsus on 2x45W 4Ohmil, sellise võimsuse juures tahab võimendi toiteks saada 12.2V ja 13.8A ehk u 170w. Minu võimendit selline 400w arvutitoide toidab ilusti ära...

                                Aga kui ma otsustan oma võimu 2Ohmisel koormusel koormata, siis
                                1)Väljundvõimsus on 2x60W 2Ohmi, Toide 12.0V ja 21.7A = u 260W
                                2)Väljundvõimsus on 2x65W 2Ohmi, Toide 12.4V ja 22.4A = u 278W

                                Järeldus: mina ei saa oma võimu 2Ohmise koormusega koormata täisvõimsusel, kuna toide nõrk

                                Comment

                                Working...
                                X