Teade

Collapse
No announcement yet.

TEA2025 kivi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: TEA2025 kivi

    Vaataks küll pildid igati teretulnud nähtus. Ilmselt saab selle klotsiga võimu tikutopsi mõõtu korpusesse mahutada kui on väline toide .
    Tegelikult isegi nähtud taolist võimukest-oli teine mingi TDA baasil (ei mäleta täpselt numbrit), soliidne metallkorpus ümber, stereo ja toide oli väline 9-18V. Tööstuslikult oli toodetud, isegi tämbriregull oli olemas.
    -superradical-

    Comment


      #17
      Vs: TEA2025 kivi

      oleks ka huvitatud piltidest...

      mind need tundlikused eriti ei huvita, mulle meeldib rohkem selline pehme ja sooja kõlaga sound.
      olen kuulnud erinevate võimendite ja kõlarite kooslusi ja peaksin ütlema, et selle kivi peal saavutatav dünaamika on väga minimaalsel tasemel võrreldav mõne lampvõimuga.
      Ma tean väga hästi, mis on S30 kõllide eripärad ja kui võimendi suudab 1W juures nende kõllidega bassiotsa täpselt ja avaralt ära mängida(stiiliks dnb ja metal, millega tavaliselt süsteeme testin enda jaoks)
      kõrged võiksid olla paremad aga eks jääb audiofiilsel tasemel ja mitmekümmne tuhandesed süsteemid aega, kus ma pole enam üliõpilane ja oman piisavalt tasuvat tööd et seda süsteemi ka kokku panna...

      seega mõnesaja kroonised süsteemid eesotsa Nõukogude aja HiFi kõllidega on minu hetke prioriteet, mille baasil hiljem õigeid otsuseid teha...

      käsi püsti need, kes on mingi hetk omanud S30B kõlle ja nendega muusikat kuulanud?
      Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

      Comment


        #18
        Vs: TEA2025 kivi

        Pildid siis:
        http://www.panoramio.com/photo/21235286
        http://www.panoramio.com/photo/21235235
        http://www.panoramio.com/photo/21235181
        http://www.panoramio.com/photo/21235126
        Pole just kõige parema väljanägemisega. Sai see ka tehtud nii, et tekkis mõte ja kohe tuli teostus kodus olevatest juppidest. Ise olen rahul, see on peamine.
        Ees on kaks lülitit, üks on võrgupinge lülitamiseks, teine on selle jaoks, kas kasutada patarei- või võrgutoidet. Taga on 3,5mm pulkpesa patareitoite jaoks.

        S30 olen kuulanud muusikat kunagi, maru tihti pidi neid vutse tinutama. Muidugi sai hagu ka neile antud. Tollel ajal mulle piisas neist, olin paras tatt ka veel. Olid miski sony võimu taga ta-ax22 vist. Praegu küll ei kannataks toas nendega kuulata, isegi s-90 on jama (bassipump).

        Comment


          #19
          Vs: TEA2025 kivi

          Esmalt postitatud tartu pets poolt
          o

          käsi püsti need, kes on mingi hetk omanud S30B kõlle ja nendega muusikat kuulanud?
          Mul on olnud s30b'd mõnda aega, 4 oomised s30'd on köögis, s50b'd on olnud ja samuti 4 oomised s90 . Väga hullu tglt polegi, ainult ei tohi kusagil Audeseid(või paremaid) kuulata.
          Maailm oleks puhas ja süüta
          kui poleks õllejogurtit
          - Õ.Õ.

          Comment


            #20
            Vs: TEA2025 kivi

            Esmalt postitatud tartu pets poolt
            Nagu on öeldud et kiivril ja kiivril on vahet, seega on ka jalgrattal ja kolmeratalisel mingisugunegi vahe sees...

            mulle meeldib selle kivi võime madala pinge juures suurt sagedusvahemikku ja dünaamikat omada...

            nimelt on mul 3 paari S30B kõlle ja oleks hea neile kõigile elu anda kodukino süsteemis.
            sest selle typhooni võimu 1W per kanal hakkasid S30B juba päris palju häält tegema...mine tea mis veel 5W per kanal hakkavad tegema...

            TDA kivide kohta võin öelda et ühed S30 mängivad TDA2030 baasil 2x15W võimu taga ja sellist avarust ja dünaamikat neist küll välja pole veel tulnud...
            silda pannes pead kas 8-oomiseid kõlle kasutama või toitepinget alandama või kivile pisikese radika selga liimima.

            "lambisoundi" saad ka teise võimsama kivivõimu peal katsetada,
            kui ühendad enne kõlarit 1--2-oomise takisti (võimsusega vähemalt 5-10W).

            kui saad sellest 1W võimust "avarust ja dünaamikat" ning 2030-st mitte,
            viitab eelkõige toiteprobleemidele -- ilmselt toitetrafo ja konded lahjad.
            samuti tasub katsetada sisendkondekaga -- see võib olla liiga väike
            või ebakvaliteetne.

            edu katsetamisel! ka minu esimesed võimud olid tuksiläinud lääne
            pleierite sisse automaki ehitamised. RETi 548 peal eelvõim ja sama sorti kivil lõppvõim, 816-17 lõppudeks. kogu uus skeem mahtus pleieri sisse
            ja tegi piisavalt kõva häält, et autos kasutada.

            Comment


              #21
              Vs: TEA2025 kivi

              Ja säärane skeem on leitav L.Abo "Raadiolülitused" lk.345-347, seal siis olemas ka trükkplaadi joonis, töötav ja lihtne skeem! Võimsuseks märgitud 2*2W ja seda 12,6V toitepingel.
              Nende KT816/817 asemel peaks selles skeemis edukalt toimima ka BD139/140 mida palju hõlpsam leida ja ka kvaliteetsemad. K548 asemel võib kasutada LM381 mikroskeemi. Esimene võimendiprojekt 10 aastat tagasi oli mul ka antud skeemi kasutades.

              LM381 klotsi ilmselt raske/võimatu leida, mul oli kasutusel see, sain tellida veel sel ajal Tevalo kauplusest. Aga K548UN1A maksab Oomipoes 4 eeku/tk :
              http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=305147
              BD139 transistor: http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=FARNELL_3343315 ka 4 eeku/tk ning sama ka BD140 http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=FARNELL_3343420 .
              Ehk peab neid kasutades varustama nad väheke asisema jahutusega kui Abo skeemis näidatud plekitükk!
              Igaljuhul jupid saab kokku ca. 50 eegu eest siis kui on soov seda ehitada-trükkplaadi peab ainult tegema-mis muidugi suht kukepea isegi markeriga radu joonistades. Tda2030 projekt läheb natuke kallimaks.
              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 16 m 2009, 14:05.
              -superradical-

              Comment


                #22
                Vs: TEA2025 kivi

                4 Ohmiseid S30B kõlle pole kunagi kohanud, koguaeg 8Ohm isendid olemas olnud...
                viimase aja loll tegu oli 4Ohm woofri ostmine, ei enam osta alla 8 ohm woofrit...mahedus jääb ikka 7 mäe ja mere taha...muidugi jäi 7 mere taha ka filtri aretamine aga arvasin 4Ohm supakavõimust ikka sobivat kaaslast elemendile...eks elu näitab jah, mis on õigem ja meeldivam
                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                Comment


                  #23
                  Vs: TEA2025 kivi

                  Kui kunagi huvi peaks tekkima siis , näidis, http://www.foto24.ee/album/42327/s1 kui näo muigele veab siis see on juba 10 aastat tagasi tehtud, seega pole kõige hullem-parem saaks alati .
                  -superradical-

                  Comment


                    #24
                    Vs: TEA2025 kivi

                    Esmalt postitatud tartu pets poolt
                    4 Ohmiseid S30B kõlle pole kunagi kohanud, koguaeg 8Ohm isendid olemas olnud...
                    viimase aja loll tegu oli 4Ohm woofri ostmine, ei enam osta alla 8 ohm woofrit...mahedus jääb ikka 7 mäe ja mere taha...muidugi jäi 7 mere taha ka filtri aretamine aga arvasin 4Ohm supakavõimust ikka sobivat kaaslast elemendile...eks elu näitab jah, mis on õigem ja meeldivam
                    Väitsin et mul on 4 oomised S30d(need porolloonist torudega), mitte s30Bd. Samas olen ühed S30Bd modinud 4 oomisteks, kuna tavaoludes on 10..15w@4oomi võimendeid/raadioid/makke rohkem leida.
                    Mis võimendi see oli mis 4 oomise elemendi peale ära minestas?

                    Maailm oleks puhas ja süüta
                    kui poleks õllejogurtit
                    - Õ.Õ.

                    Comment


                      #25
                      Vs: TEA2025 kivi

                      TDA2030 baasil 20W@4Ohm supakavõim aktiivfiltriga...
                      Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                      Comment


                        #26
                        Vs: TEA2025 kivi

                        leidsin võimu seebikarbid ülesse, ei tea miks tuli Typhoon meelde, aga tegu tegelt defender SPK-202 seebikatega.
                        sama plaati saab kasutada ka TA8217 kiviga.
                        samast datasheetist leidsin ka mingisuguse PCB pildi, suht sama PCB peaks ka TEA2025 olema.



                        nii, sellise PCB leidsin netist, oleks hea modida bridge konfi, st pin 1 sisendkomponentide jaoks rajad teha.
                        Radiotehnika35, sa selle Eageli progega vist rohkem sina peal, äkki oskad midagi teha...

                        seal on valmis PCB ka koos kompnentide layout´iga
                        viimati muutis kasutaja tartu pets; 19 m 2009, 14:49.
                        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                        Comment

                        Working...
                        X