Teade

Collapse
No announcement yet.

võimendi võimsamaks tegemine??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    võimendi võimsamaks tegemine??

    Tere.

    Et mul siis selline küsimus, et kas sellist asja on võimalik teha nagu, et need koduvõimendid nagu aktiiv kõlarid kus on võimendi juba sees , et kas neid võimendeid on kuidagi võimalik võimsamaks ka teha?
    Ostsin endale kunagi arvutile võimsad kõlarid ( Logitech Z-2300) et subwooferi element ise on 160 w vist rms et suht lahjaks on hakkanud jääma ja tahaks nagu teada et kas oleks võimalik võimu võimsamaks teha , et võimsam element sinna asemele panna.
    Ootan vastuseid huviga.
    Tänades Eku.

    #2
    Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

    Jah, see on võimalik, välja uleb vahetada ainult:
    Trafo ja muud toiteploki osad, opamp, enamik kondekaid, ja mõned lisada ning enamik takisteid ja neidki mõned ehk juurde lisada ja ilmselt ka uus pcb.
    Mis puutud subwooferisse, siis uus võimsam element ja ilmselt ka uus korralik kõlakast vähemalt 21mm vineerist.

    Kokkuvõttes oleks sul võimsam võimendi ja subwoofer, jõudu tööle!
    Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

    Comment


      #3
      Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

      Ma täpselt ei olegi aru saanud, et kas logitech kasutab TangBand valjukaid? Igatahes, joutuupis on mõned videod kus näiteks pisikesele X230 komplektile on TangBand 5.25" (oli vist?) woofer sisse pandud ja müts on tõesti jube - mitte jube, aga piisavalt kõva sellise pisikese jaoks. Seega, niipalju kui mina näinud olen - TangBand valjukad tunduvad suht mürtsutegijad olevat. Just sellepärast, et neil nii pisikese diameetriga element teeb suht palju mütsu. Aga ei oska öelda, võimalik et mõni Visaton või muu selline ajab asja ära. Tee eelarvet ka natuke ennem, et sul projekt kallimaks ei lähe kui asi väärt ise on =)
      Estonian SPL & Sound
      @gargru

      Comment


        #4
        Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

        160W jääb lahjaks? Kui kõvasti Sa muusikat kuulad siis?
        VOL põhjas põhimõtteliselt?

        Comment


          #5
          Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

          teoreetiliselt on vaja on ainult lõpu toitepinget tõsta.Praktikas nõuab see, olenevalt kui palju tõsta,erinevate komponentide väljavahetamist ja kuna märgatava võimsuskasvu saavutamiseks on vaja seda pinget ikka omajagu tõsta,siis muutub see ebaotstarbekaks ja lihtsam on teine võimendi hankida. Need arvutikõlari võimendid on arvatavasti kivi baasil ja seal tuleks siis kivi vahetamisest alustada.

          Comment


            #6
            Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

            Kivi vahetamine võib vabalt võrduda ka uue PCB tegemisega, ehk siis praktiliselt kogu võimendi "taasloomisega võimsamana ja ega see algaja jaoks nii lihtne ei ole kui tundub arvatavat, eriti kui enne teinud ei ole. Milline see võim seal on? Ehk annab lahti võtta ja järgi vaadata?
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

              Esmalt postitatud KT315A poolt
              160W jääb lahjaks? Kui kõvasti Sa muusikat kuulad siis?
              VOL põhjas põhimõtteliselt?
              Ei kuula põhjas, vaid tahaks ikka noh ikka sellist kuidas öelda umbes rms 250w.
              et ikka hea bass.

              Comment


                #8
                Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                Uurisin netist selle võimendi kohta, kuid tulutult , erilisi andmeid ei leidnud selle kohapealt, ise olen ka suht selle tehnika kohapealt VÕHIK.
                Youtubes olen vaadanud et mõned on vahetanud küll nagu elemendid võimsamate vastu ja võim toidab ilusasti ära ja probleeme pole.
                et ei tea kas nt 250w rms oleks normaalne ilma et võimendit hakkaks muutma.??
                viimati muutis kasutaja Ekupeku; 21 m 2009, 10:11.

                Comment


                  #9
                  Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                  Ma "miskipärast" sügavalt kahtlen, et seal 160W RMS on. Äkki paned kirja, mis toitepingel see asjandus töötab ja mille baasil on tehtud võimu osa.

                  Comment


                    #10
                    Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                    Esmalt postitatud Rom poolt
                    Ma "miskipärast" sügavalt kahtlen, et seal 160W RMS on. Äkki paned kirja, mis toitepingel see asjandus töötab ja mille baasil on tehtud võimu osa.
                    Jah eksisin , lasin väikse kirjavea sisse, subwooferi näit on hoopis 120w neti andmete jäegi, kuid vaadates youtubes videosid ja neid kommentaare videode all siis paljud räägivad et see subwoower on jh 120 aga võim annab kindlasti rohkem välja kui 120 w rms.

                    ning vaatasin võimendi taha ja seal oli kirjas et tarbib 250v

                    Comment


                      #11
                      Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                      No kui arvestada, et Z-5500 puhul on 12 W Tangbandi valjukatega satelliitidele peale kirjutatud 80 W RMS, siis eks ta miski 20...30 W ole.

                      Lisaks veel teemaalgatajale: kahekordne vahe vöimsuses annab ideaalis ainult 3 dB helitugevust juurde, reaalses elus vöimsuskompressiooni töttu veidi vähem - vördluseks nt. automakkidel käib helitugevuse reguleerimine üldiselt 2 dB astmetega. Niiet mina sinu asemel, kui töesti valjusest vähe jääb, müüks need arvutikrapid maha ja ostaks "päris" kölarid ja vöimendi.
                      Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                      Comment


                        #12
                        Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                        Esmalt postitatud tehnofriik poolt
                        No kui arvestada, et Z-5500 puhul on 12 W Tangbandi valjukatega satelliitidele peale kirjutatud 80 W RMS, siis eks ta miski 20...30 W ole.

                        Lisaks veel teemaalgatajale: kahekordne vahe vöimsuses annab ideaalis ainult 3 dB helitugevust juurde, reaalses elus vöimsuskompressiooni töttu veidi vähem - vördluseks nt. automakkidel käib helitugevuse reguleerimine üldiselt 2 dB astmetega. Niiet mina sinu asemel, kui töesti valjusest vähe jääb, müüks need arvutikrapid maha ja ostaks "päris" kölarid ja vöimendi.
                        OKei. eks seda annab ka ju mõelda
                        Tänan selgituse eests

                        Comment


                          #13
                          Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                          Minu mäletamist järgi peaks sellel Z-2300 mudelil olema sama supaka võimendi nagu Z-5500, ehk siis 2xTDA7294 ja sateliitkõlaritele kanali kohta üks TDA7294, toitepinge oli vist +/-36V. Z-5500 ja Z-2300 teemal on siin foorumis ennegi juttu olnud ja tööpõhimõtteid ning puudusi lahti seletatud, kasuta otsingut!
                          120W või 160W RMS siinusvõimsusest on see suppari võimendi väga kaugel, 4oomisel koormustakistusel oleks sealt mõislik kätte saada madala moonutuse korral ehk 70W kui sedagi, TDA7294 on odav ja rämps klots, mille baasil ei ole võimast võimsusvõimendit mõtet aretama hakata. Suurema tundlikusega element muretseda oleks märksa mõttekam tegevus, kui hakata mingi 88dB tundlikusega pumbale uut võimendit ehitama. Nagu eelpool nimetati, kui sound enam ei rahulda, tuleb muretseda korralikum helisüsteem või siis rahaliste vahendite puudumise korral leppida olemasolevaga.

                          Comment


                            #14
                            Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                            Esmalt postitatud Max27 poolt
                            Minu mäletamist järgi peaks sellel Z-2300 mudelil olema sama supaka võimendi nagu Z-5500, ehk siis 2xTDA7294 ja sateliitkõlaritele kanali kohta üks TDA7294, toitepinge oli vist +/-36V. Z-5500 ja Z-2300 teemal on siin foorumis ennegi juttu olnud ja tööpõhimõtteid ning puudusi lahti seletatud, kasuta otsingut!
                            120W või 160W RMS siinusvõimsusest on see suppari võimendi väga kaugel, 4oomisel koormustakistusel oleks sealt mõislik kätte saada madala moonutuse korral ehk 70W kui sedagi, TDA7294 on odav ja rämps klots, mille baasil ei ole võimast võimsusvõimendit mõtet aretama hakata. Suurema tundlikusega element muretseda oleks märksa mõttekam tegevus, kui hakata mingi 88dB tundlikusega pumbale uut võimendit ehitama. Nagu eelpool nimetati, kui sound enam ei rahulda, tuleb muretseda korralikum helisüsteem või siis rahaliste vahendite puudumise korral leppida olemasolevaga.


                            Ega jh vaata ma võhik ja suht tahtsingi teada, et vähemalt on mõistlikke inimesi a kes seöetavad(Y). ega jh tänud veelkord ja sain targemaks asja juures.

                            Comment


                              #15
                              Vs: võimendi võimsamaks tegemine??

                              kas mitte poleks lihtsam soetada 3db suurema tundlikkusega bassi valjukas?
                              muidugi siis tuleks ka uus kast..
                              mida sa lohh vahid

                              Comment

                              Working...
                              X