Teade

Collapse
No announcement yet.

Eelvõimendi LM3876-le???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Eelvõimendi LM3876-le???

    Sai igavuse tõttu siis kokku joodetud üks LM3876 baasil võimuke ja üllatus tekkis selle kvaliteedist. Nimelt näit. STK402-050-ga võrreldes on Nationali klots tunduvalt parema heliga. Subjektiivselt on heli selgem ning ka kõrvalist müra ei ole LM-l üldse, müra puudub siis signaalita olukorras kuid võimalik, et STK plaat halvasti projekteeritud .
    Valmis moodulit katsetasin ühe vana toitega, filter 2*22000uF, toide 20-0-20 Vdc. Jahutusradikas ca. 700cm2, mingit ülemõistuse kuumenemist ei märganud, ilma sisendsignaalita umbes 2 tundi lasin seista-temperatuurimuutust ei märganud, ei tohiks olla ühtegi genereerimist ega jama .

    Igaljuhul nüüd on plaan ka teine kanal juurde teha ja siis see kujundada midagi sarnast nagu ESP on teinud.

    Küsimus oleks aga eelvõimu kohta-otsisngut kasutades jäi sobiva opaka otsinguil vähe infot siin foorumis silma. Milline oleks mõistlik variant opakatest?
    ESP pakub ka mõned eelvõimu näited välja.
    Ise mõtlesin:
    OPA2134 puuduseks natuke hind -kuna pole sarnast asja aretanud siis kas on kindla peale minek neid kasutades?
    NE5532 -tundub üsna korralike parameetritega ja on ülisoodne
    TL072 -ka enam vähem, võiks parem olla aga jällegi-pea ilma saab kätte, ehk testiks hea proovida?
    AD8599 -tundub ka päris asjalik, neid olemas ka mõned.
    LM4562 -vist ei ole kohane selle kivivõimu juures? Hind ka natuke kõrge esimese eelvõimu jaoks???

    Ehk keegi on kokku puutunud ja oskab midagi arvata või soovitada? Peaks silmas pidama siis, et lõpplahenduse mõõtmed ei kujuneks ülemäära suureks.
    -superradical-

    #2
    Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

    põhiküsimus: milleks sulle eelvõimu vaja on? minu kõrvale on parim
    lahendus alati hea sisendpote, kõik mis lisaks selle ette ja signaaliallika
    vahele jääb, muudab asju enamasti kõlaliselt halvemuse poole.

    lihtne ja kindel variant oleks samast esp lehelt see:


    mõistlik oleks teha eraldi plokina ja eraldi toitetrafoga: igasugu
    mürinaid/moonutusi vähem + saad teiste projektidega ka kasutada.

    opakate koha pealt, kui teed, siis viimase soovituse järgi eraldi ja ntx
    algselt opakapesadega, saad erinevaid katsetada. alusta nendega,
    mis olemas. nende kõlaliste erinevuste ja eelistuste kohta on liigagi
    palju arvamusi ja suht erinevaid. midagi leiad ehk ka koopaelaniku
    gainclone-lk-delt:

    Comment


      #3
      Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

      No otsest vajadust ei olegi, tekkis mõta aga ehk siis jääb see esialgu teostamata. Ega erilist vajadust selle jaoks enam mõnda aega ei näegi-suur bassivaimustus on juba minetatud ja nüüd ikka juba tahaks muusikas ka ülejäänut kuulata . Seega vast tõesti jätan selle tegemata.

      Vaatasin seda: http://myweb.tiscali.co.uk/nuukspot/...nclonepre.html , hakkas seal silma see helitugevuse regulaator-mul ka mingi paranoia selle astmelise regulaatori vastu, on ehk infot kas see sobiks: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...6-60#+21-16-60 ? Katsetamiseks oleks taaskord ideaalne-soodne , "tonnise" ELNA jätaks ka sel korral mängust välja ja mul olemasolevad on liiga kogukad, et kasutada. Radikad on 50mm kõrged ja see määrab korpuse-jäävad külgedeks, seega üle 50mm komponenti sinna ei saa toppida.
      Kujundust tahaks enam-vähem midagi niisugust: http://sound.westhost.com/project115.htm aga radikad siis väliskülgedele .

      Pilt moodulist endast kah: http://www.foto24.ee/album/42327/s1
      Juhtmed mis küljes on testimise jaoks-hetkel töötab kogu selle pusana .
      Edaspidi tulevad korralikumad juhtmed, sisendisse minevad just ja ka jämedamad toitejuhtmed. Toitena plaan kerima asuda toroidi, 150VA arvutuslik võimsus-peaks piisama, plaan siis kummalegi kanalile oma sekundaarmähised. Mis oleks mõistlik pinge 4oomi korral? Peale alaldusfiltrit, 30-0-30Vdc ? Üle selle vist ei tohi enam, või ehk natuke vähemgi?
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

        sa ju ESP saidiga tuttav, seal on toiteplokkide arvutus väga põhjalikult kirjas. 150 VA tundub liiga miinimumilähedane, 200-250 oleks rahulikum.
        üle 30 voldi läheb 4-oomise koormusega kriitiliseks...

        see stepper sobib küll alguseks, samamoodi võid vaadata ESP-st,
        kuidas lineaarse karakteristikuga potest "logaritmilist" teha. lineaarseil
        on kanalitevaheline kõikuvus kõvasti väiksem ka odavatel isenditel...
        ja ega ALPS ka väga kallis pole.

        Comment


          #5
          Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

          Kuna kesta valmimine on hetkel PROPLASTIKU ooteaja taga siis veel küsimus- kes on selle kivi pikemaajalise kasutamisega kokku puutunud: kas 4 oomi korral oleks mõistlik +-28V kasutada? Leidsin kaks identset südamikku ja peale mõnd kiiremat asjatoimetust alustan nende mähkimisega, et siis tuleks kummalegi kanalile ikkagi oma trafo, ca. 100VA võimsusega ja filtrisse läheb 4 kondekat 15000uF, (võimu enda plaadil on veel 2*2200uF lisaks), kaks 15mF siis kumbagi kanalisse, seega trafo taha asi ei tohiks jääda? Sekundaarmähised siis 2*20Vac, kas see oleks veel talutav sellele klotsile kui enamus aega ikka punn põhjas ei kasutaks?
          -superradical-

          Comment


            #6
            Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
            NE5532 -tundub üsna korralike parameetritega ja on ülisoodne
            NE5532-st on läbi lastud valdav enamus vinüülplaatidele salvestatud muusika, nii et audiofiilid hindavad seda. Tõtt-öelda, teistel on eeliseid vaid heliga mitteseotud parameetrites (nihkepinge jne.).

            Ega sa neid paarkümmend või paarsada tükki ei taha eelvõimu toppida? Nad võtavad päris palju voolu.
            If you think education is expensive, try ignorance.

            Comment


              #7
              Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

              Jah, eelvõimuks ise seda pidasingi muidu oma eeliseks, et suht kasutatud ja ennast õigustanud kivi. Miks küsimus, et mitusada kivi??? Kas selle toite pärast, ega see siis nii hull ju ei ole?
              Praegu olen otsustanud, et tuleb siiski ainult lõppvõim-eelvõimu ei tule.
              Põhimure on aga toitepinge valikul-pole seda kivi kasutanud enne ja kas on mõtet mähkida trafod 2*28Vdc pinge saamiseks (peale filtri siis!) 4 oomise takistusega kõlarite korral (kasutan neid nii kuigi saab ka 8R, bi-wiring on olemas) või peaks veelgi vähem olema toitepinge? Enamus aega on nagunii kasutatav võimsus mitte üle 10W kanali kohta.
              -superradical-

              Comment


                #8
                Vs: Muudaks siis küsimuse sisu...

                Muutsin väheke pealkirja kah!

                Kes teinud/teevad seda võimu siis kuidas on lood üldise kujunduse, disaini seisukohast? Et millist korpust ka kasutatakse jne. Minu projekt seisab ja ootab reedet mil ehk saab vajaliku esi/tagapaneeli jaoks profiili.
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Eelvõimendi LM3876-le???

                  Nutune seis...minu võim on ikka samas olukorras nagu oli-tuleb vist moodulid koos radikatega ning toitega kingakarpi visata ja asi korras-eestis ilmselt puudub võimalus osta sobivat 50mm laia ja 5mm paksu alumiiniumprofiili.

                  Või ehk on keegi sarnase murega kokku puutunud ja asja lahendada suutnud? Lausa hämmastav, et Tartus seda nii raske saada-Proplastiku sortimendis see täitsa olemas, kohal ei olnud ja tellisin siis-eile selgus huvitav tõsiasi, et seda ei ole ikkagi-alguses räägiti, et pidi olema seda kuid kohal ei ole, et tarvis tellida, pidi kuluma 2-3 päeva. Helistasin ja küsisin-olevat tellitud ja varsti olemas (möödunud nädala lõpus), eile käisin siis suure lootusega vaatamas aga selgus, et ei olegi.
                  Krt. kas siis tõesti on nii eriline profiil, et 177eeku 5m lati eest on nii palju, et seda ei saa kohapeal hoida ? Samas vedeleb seal Tartu laos igasugu x-profiile mis seal juba mitu aastat seisnud.
                  Ei mõista enam-ometi meil tänapäeval pidi olema kõike saada???
                  Ehk kellegil Tartu läheduses asuvatel foorumlastel vedeleks jupike (u.700mm) taolist profiili? Kirve hinda ei maksaks selle eest-poe hind on 177.-/5m , ehk oleks nõus natuke rohkem maksma kuid a la pakkumisi 100-200 eeku ei oota (selle jupi eest)! Lõigata ja viilida oskan ise ja tahan seda ka oma äranägemist järgi teha!

                  Ja siis veel, et kindlasti peab see olema niisugune, paksem võib alati olla aga õhem mitte-kogu konstruktsioon on 2 radikat ja siis esi-ja tagapaneel (2 330mm tükki sellest profiilist) põhjad on olemas. Kuna radikad kinnituvad nende tükkide külge siis ei taha, et see oleks nagu tallejalg, et kui natuke liigutad siis kogu konstruktsioon paindub.
                  -superradical-

                  Comment

                  Working...
                  X