Teade

Collapse
No announcement yet.

Tda 2003

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Tda 2003

    See teema on tõesti õpetlik!
    Kõik mis liigub, see kulub!

    Comment


      Vs: Tda 2003

      Kurjaaaa, mul aastid nati üle 20 aga ma ei jõua sammu pidada, kiired poisid meil siin, entusiasm on lõputu!
      -superradical-

      Comment


        Vs: Tda 2003

        Põhiline, kui asja vastu huvi ei kaoks. Iga algus on raske. Aja jooksul tulevad ka kogemused, kuid ka siis võib juhtuda mõni apsakas. Ära nina norgu lase, ehita ikka edasi.

        Comment


          Vs: Tda 2003

          EI lase muuta, teen topeltposti!
          http://www.foto24.ee/album/42327/s1
          uus näitlik kiiruga koostatud alaldi/filter kättejuhtunust.
          Sinine juhe siis mis tuleb sealt pisikese musta "kobaka" küljest, see on siis alaldisilla + küljest, see läheb kondeka + külge, sealt edasi siis ühendad võimu külge sinna kuhu peab minema + (see oranz juhe mul!).
          Kollane juhe tuleb - küljest (dioodsillast), selle ühendad teise kondeka - külge ja sealt edasi võimu - külge (valge juhe mul).
          trafo keskvõte on siis selle musta juhtme küljes ja sealt siis kondekate +-ühenduse külge, sealt edasi võimu maajuhtme külge, see mis kõlli - on. Vaata, et seda kõlli + külge ei ühenda!!!


          -------------------------------------------------
          EDIT: kõik - ja + siis on praeguses tähenduses "pluss" ja "miinus"
          -------------------------------------------------



          Ehk on enamvähem arusaadav, loodan, kui ei siis ootan signaali .
          See korup siis kiiruga tehtud, häda sunnil, teised ei naera, onju ???
          viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 13 m 2009, 23:30.
          -superradical-

          Comment


            Vs: Tda 2003

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
            EI lase muuta, teen topeltposti!
            http://www.foto24.ee/album/42327/s1
            uus näitlik kiiruga koostatud alaldi/filter kättejuhtunust.
            Sinine juhe siis mis tuleb sealt pisikese musta "kobaka" küljest, see on siis alaldisilla + küljest, see läheb kondeka + külge, sealt edasi siis ühendad võimu külge sinna kuhu peab minema + (see oranz juhe mul!).
            Kollane juhe tuleb - küljest (dioodsillast), selle ühendad teise kondeka - külge ja sealt edasi võimu - külge (valge juhe mul).
            trafo keskvõte on siis selle musta juhtme küljes ja sealt siis kondekate +-ühenduse külge, sealt edasi võimu maajuhtme külge, see mis kõlli - on. Vaata, et seda kõlli + külge ei ühenda!!!


            -------------------------------------------------
            EDIT: kõik - ja + siis on praeguses tähenduses "pluss" ja "miinus"
            -------------------------------------------------



            Ehk on enamvähem arusaadav, loodan, kui ei siis ootan signaali .
            See korup siis kiiruga tehtud, häda sunnil, teised ei naera, onju ???
            siis on mul toide õieti. aga selleviga ei ole et mul toites 4700uf-i asemel 6800uf ?
            Kurvast pepust õnnelikku puuksu ei tule.

            Comment


              Vs: Tda 2003

              Ei, mida suurem, seda uhkem. Mahub rohkem poisse sisse kükitama, see tuleb ainult kasuks. Lihtsalt nii väikene võimendi ei anna sellist matsu, et väga suuri sinna toitesse toppida ja kuna suurem mahutavus on ka tavaliselt suurema hinnanumbriga, siis soovitatakse väiksemaid, taskukohasemaid. Tee nüüd korralik pilt, eriti hea oleks jälgida kui sa teeksid pealtpoolt plaadist pildi ja veaksid paintis naiteks punase spreiga sinna peale rajad, mis allpool on. Saad ise aru ja saavad teised aru. Hetkel peab nagu otsima selle skeemi ja siis uurima seda pilti eest ja tagant ja see on tülikas. Proovi pilt pealt teha ja vea rajad, nii nagu nad sul on ja siis märgi juurde, kust lasid plussi ja kust miinuse ja mis seal kõik sul on.

              Kui sa nii kaugelt ei oleks, ma kingiks sulle oma vana testi. Töötab hästi, algajale super.

              Hetkel on vist nii, et sul dioodid tagurpidi ja ta tahab sul pluss/miinus 18V aga sa vist maad ei võtnud? Panid võbla miinuse maaks ja plussi plussi ja lasid 36V sinna plaadile, siis sureb kõik seal maha ja ongi toide kõlaris otsapidi.
              viimati muutis kasutaja ainpaasalu; 14 m 2009, 07:08.
              Condemn the hive.

              Comment


                Vs: Tda 2003

                Kui nüüd trükkplaati vaadata, siis ma kahtlustan hoopis, et kivi on selle pika kärsatamise peale lepingu lõpetanud ja lühises. See seletaks ka pinge väljundis. TDA kive peab jootma nagu s**** pilpa peal, suts ja valmis. Kui tina ei jookse, siis tuleb plaat enne ette valmistada kui kivi kallale minna, rajad korralikult üle joota ja vajadusel ka kivi jalad kiirelt üle joota, lastes iga jala järel kivil jahtuda. Kivi jootmise ajaks oleks ka hea juba radiaator külge panna. Paistab, et sul saab veel poe vahet jooksmist olema.

                Comment


                  Vs: Tda 2003

                  Mis siin enam kurjutada , Tehtud See tehtud! Aga nagu vanasõnad ütlevad:

                  harjutamine teeb meistriks

                  ja

                  9 korda mõõda ja 1x lõika ("jooda")

                  Minu arust oleks need nagu rohkem kaks reeglit elektroonikas.Vähemalt minu jaoks küll, algselt oli mul ka asjadega kiire kiire.Nii mõnigi kord sai juhtmeid lühistatud! Aga nüüd justkui "reeglipäraselt" ma kontrollin oma joodetud asjad mitu korda üle enne kui voolu sisse lasen!

                  Parimate soovidega!
                  Kypsis!
                  Kõik mis liigub, see kulub!

                  Comment


                    Vs: Tda 2003

                    selle jootmisega on küll pigem nii, et 9x jooda harjutamiseks
                    mõne vana plaadi peal, 1x uue endatehtud plaadi peal.
                    kui kampol/jootevedelik ja tükike null-liivapaberit ka kogu aeg
                    käepärast on, küllap siis tuleb ka harjumus ja parem tulemus.

                    aga jah, püssi pole küll mõtet põõsasse visata, iga algus on raske (-;

                    Comment


                      Vs: Tda 2003

                      Marley : Tõesti tasuks jootmist ennem mingi "test trükkplaadi" jupikese peal proovida. Kasvõi puurida augud sisse ja siis juhtmed läbi toppida ja siis joota, vaadata kuidas jääb jne!
                      Minu poolne soovitus
                      Kõik mis liigub, see kulub!

                      Comment


                        Vs: Tda 2003

                        Näiteks vanade monitoriplaatide või siis ka toitekaplaatide peal võiks harjutada-juhtmejuppidega on täitsa hea mõte, mul 3-4 toiteka plaadid olemas, tühjad. Tartu poistele võiksin käest-kätte anda, mujale paraku eriti ei liigu ja kui kellegil huvi siis peaks postikulud katma, maksikirjaga peaks saama kah saata-250g kirja saatmine on 15 eeku.

                        Toitekaplaadid on üsna head, neil üsna tihe montaaz ja auke mida kasutada prooviks on piisavalt, juba ühe plaadi proovimisega ilmselt on võimalik saada head lõpptulemust, vanu juppe võib ka kasutada, näit. mingist rikkis vene aparaadist saadud kive /transse.

                        Tinasukk on kah asi mille soovitaks algajal kindlasti varuda omale-isegi mina kasutan seda kuna võimude (ka muude seadmete) remondil on see asendamatu, et saada eemale vana joodis ja pad korralikult puhtaks enne uut komponenti. Niisama selle harjutamise jaoks kõlbab mingi suvaline võimalikult odav tinasukk aga oskajale soovitaks näit.: "LOCTITE Multicore NO-CLEAN WICK" või joodisetootja "MULTICORE" toodetud tinasukka, need viimased on ca. 30-40 eeku rull, 1,5m on umbes rullis.
                        -superradical-

                        Comment


                          Vs: Tda 2003

                          Ma olen siiani tinasuka asemel mingit suvalist kiulist juhet kasutanud,millele tilk jootevedelikku peale ja imeb kenasti tina endasse. Peakski selle õige tinasuka millalgi ära proovima.
                          otsija

                          Comment


                            Vs: Tda 2003

                            Sel juhul oleks veel soovitus-Tartu omad saavad sealt Tiigi1 keldripoest vaadata näit. seda vaskvarjestusega kaablit, selle varjestussukka saaks kah sel põhimõttel kasutada, see tuleks ilmselt odavam-jah, kui seda jootevedelikku sellele peale tilgutada siis on efekt sama nagu värskel pakendist võetud,poest saadud tinasukal.
                            -superradical-

                            Comment


                              Vs: Tda 2003

                              Ma ostsin üle aasta tagasi omale ~300eegu eest ELFA-st 30m rulli kuskil 5mm laiust ja ei kahetse. Miski 4/5 on rullist kindlasti alles ja väga hea ost. Soovitan.

                              Comment


                                Vs: Tda 2003

                                Suur rull jah on soodsam, peaks ise kah soetama, krt. muidu jookse tihti poevahet.

                                Huvitavalt vaikseks siin jäänud...Kas kõigil probleemid?
                                viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 14 m 2009, 15:22.
                                -superradical-

                                Comment

                                Working...
                                X