Teade

Collapse
No announcement yet.

Tda 2003

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Tda 2003

    Noojah!
    Kõik mis liigub, see kulub!

    Comment


      Vs: Tda 2003

      Ma ei ole ise korrektorit kunagi kasutanud-see peaks enamasti veekindel olema-kui nii siis tee proov mõne väikes tüki peal-kui hape ka läbi ei lähe siis ma ei näe põhjust miks see ei võiks sobida? Olen kuulnud, et sellega on tehtud, omal aga kogemused puuduvad.

      Liivapaberiga plaadi hõõrumine jah sellele kasuks eriti ei tule, ehk ainult siis kui väga ettevaatlikult toimetada ning seda vähemalt mingi a la 800 liivapaberiga?

      Minu soovitus oleks vajadusel hoopis karukeel, seda saab ehituspoodidest, seda on erineva abrasiiviosakese suurusega, tähistus sel põhimõtteliselt nagu liivapaberil, mul vist on 180, niisugune lillakaspruun, vilti meenutav u. 10mm paks, seda müüakse ca.150*200mm tükkidena, tüki hind ca. 20 eeku. Sellest ühest tükist jätkub pääääääääääris pikaks ajaks .
      Peale sellega plaadi nühkimist (võimalusel ühes suunas) on hea tekkinud sodi plaadilt atsetoonis immutatud kaltsutükiga (peab puhas olema!) maha pesta, et miskit tolmu meenutavat ei jääks plaadile võib selle küljed ja ka teise poole üle pühkida. Siis kas markeriga või kuidas keegi soovib-prinditud joonise kannad plaadile ja söövituslahusesse plaat seejärel .
      Peale söövitamist ka siis mingi lahustiga see joonis eemaldada (hm. vahemärkus-kui plaat tuleb happelisest lahusest siis oleks üsna mõttekas see pista sooda vesilahusesse ja seal loksutada plaati paar minutit, et kui juhuslikult plaadi pinda tekkinud pooridesse jäänud hapet siis sooda lahus neutraliserib selle jama, ma olen nüüd seda kasutanud ja tulemus parem), joonise eemaldamiseks taas on hea atsetoon, minu printeri tahma võtab ainult atsetoon maha-tehniline piiritus ei tee sellele halligi ja kui atsetooni ei peaks olema saada siis läheks pea halliks .
      -superradical-

      Comment


        Vs: Tda 2003

        Ma algul nühikisin neid laserprinteri radasi maha küll pesukäsna karedama poolega, kasutades cif-i jne....keeruline. Nitrolahustiga on aga hoopis teine muusika. Tükike WC paberit teha nitrolahustiga kokku ja nagu võluväel- ei mingit pingutust.

        Comment


          Vs: Tda 2003

          Kui on vanem plaat, siis saab liivapaberiga oksiidi kih pealt maha. Loomulikult õhukese paberiga. Ja enne kui üldse midagi joonistama hakata, tuleks augud ära puurida.

          Comment


            Vs: Tda 2003

            Esmalt postitatud Kypsis poolt
            ... Aga ei tea kas korrektorpliiatsiga ei kannata plaati joonistada , .... Miks sa liivapaberiga enne plaadi üle lased? Ma pole küll nii teinud, ma lihsalt enne radade joonistamist lasen atsetooniga üle, et plaat rasvaseks ei jääks. Siis rajad peale ja söövitajasse! ...
            Selle korrektorpliiatsiga saab, aga kuulimehhanism ei võimalda kuigi lihtsalt ühtlast joone laiust ega kitsaid radasid.
            Mul hobielektroonikuna on ka komme plaaditoorik enne pealejoonistamist korralikult ära puhastada, et peale söövitamist ja värvi mahavõtmist enam erilist puhastamist ei vajaks (ei jää nii ilus väljanägemine kui puhastamise käigus ka radadeta paljast plaati nühkida).
            Teine komme on mul veel, katan kõik rajad kohe kogupikkuses joodisega. Täpsemalt kirjutasin ühes vanas teemas:
            http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...read.php?t=532
            Esmalt postitatud ats poolt
            ... Ja enne kui üldse midagi joonistama hakata, tuleks augud ära puurida.
            Kahepoolse plaadi puhul kindlasti ja soovitavalt kõige peenema puuriga. Avad ju täituvad joonistades ja need saab hiljem õiges mõõdus puuriga üle puurida. Ühepoolse plaadi puhul aga on vast mõistlikum ainult märkide järgi joonistada ja avad alles peale söövitamist puurida.
            viimati muutis kasutaja fre; 10 m 2009, 12:38.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              Vs: Tda 2003

              Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
              Ma ei ole ise korrektorit kunagi kasutanud-see peaks enamasti veekindel olema-kui nii siis tee proov mõne väikes tüki peal-kui hape ka läbi ei lähe siis ma ei näe põhjust miks see ei võiks sobida? Olen kuulnud, et sellega on tehtud, omal aga kogemused puuduvad.
              Esmaspäev, teisipäev katsetan ära , teen pisikese plaadi valmis , eks siis panen paar pilti ka üles! Aga Radiotehnika, kas fotoprinteriga saab ka siis PCB skeeme printida? , see oleks hea uudis, kuna tuttaval kodus vedeleb fotoprinter Siis nagu saaks arendada ennast korrektsete skeemide tegemisega plaadile!

              Harjutamine teeb meistriks!
              Kõik mis liigub, see kulub!

              Comment


                Vs: Tda 2003

                Eeeh, see pisike printer, Canon-il oli mingi Selphy vist...? Seda mõtled? Ei tea sel juhul, ei ole proovinud-eks vast ikka saab kuid kas neil mitte reso ei ole suht madal? 600*600dpi?
                Sebi korralik kasutatud mustvalge laserprinter-need ei maksa enam miskit, juba uue korraliku printeri saab mingi 900.- eest, kasutatu ehk paarsada krooni.
                Kui saad mingi Minolta või HP printeri siis on 600*600 kah juba täitsa piisav-ma alguses tegin niisugusega ja polnud häda.
                -superradical-

                Comment


                  Vs: Tda 2003

                  Esmalt postitatud Kypsis poolt
                  Esmaspäev, teisipäev katsetan ära , teen pisikese plaadi valmis , eks siis panen paar pilti ka üles! Aga Radiotehnika, kas fotoprinteriga saab ka siis PCB skeeme printida? , see oleks hea uudis, kuna tuttaval kodus vedeleb fotoprinter Siis nagu saaks arendada ennast korrektsete skeemide tegemisega plaadile!

                  Harjutamine teeb meistriks!
                  Fotoprinter kasutab ju tinti, triikimisidee aluseks on aga tahm, mida kasutab laserprinter.

                  Comment


                    Vs: Tda 2003

                    Tindikas jah ei kõlba-ma räägin, sebi omale mingi korralik kasutatud laser, siis saad ka korralikku plaati teha .
                    -superradical-

                    Comment


                      Vs: Tda 2003

                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                      Tindikas jah ei kõlba-ma räägin, sebi omale mingi korralik kasutatud laser, siis saad ka korralikku plaati teha .
                      Selge, eks uurin asja, Sugulasel peaks tahmakas kodus olema. Aga kui kilet pole kuhu siis printida? Kuskilt lugesin et ajakirja kaanele( läikivale) ka saab?
                      Kõik mis liigub, see kulub!

                      Comment


                        Vs: Tda 2003

                        Läikivad libedad paberid. Ma kasutan praegu raamatute-vihikute ümber käivaid pabereid. Samas värvilise poole peal asi ei toimi, kasuta valget. Samas erand kinnitab reeglit - eelmise paberiga toimis mõlema poole peal. Katsetamise asi.

                        Comment


                          Vs: Tda 2003

                          Esmalt postitatud Eggy poolt
                          Läikivad libedad paberid. Ma kasutan praegu raamatute-vihikute ümber käivaid pabereid. Samas värvilise poole peal asi ei toimi, kasuta valget. Samas erand kinnitab reeglit - eelmise paberiga toimis mõlema poole peal. Katsetamise asi.
                          Selge, panen kõrva taha!
                          Kõik mis liigub, see kulub!

                          Comment


                            Vs: Tda 2003

                            Ühes trükkplaadi teemas oli kunagi juttu ka neist lehtedest mis on ELFA kataloogi viimasemad lehed (tühjad lehed seal lõpus). Samas tegelikult on suht savi mis paberit kasutad, tavaline koopia/printeripaber, vaid eksperimenteerida on tarvis, et leida võimalikult ideaalne (oli üks oranzis pakendis, ei mäleta nime/firmat, otsin, ehk trehvan seda ümbrispaberit!).
                            OK tungival teemaarendusel lisan ka selle kile siis, hoolimata laiskusest :
                            MoDo DATA COPY "FILM" asja nimi siis, muud andmed: TIPS-L laser printer films (clear). thickness 125my (just nii on kirjutatud pakendile ), 50 lehte pakendis/A4.
                            Tootekood: (order.nr.) 61049/5
                            Suuremaltjaolt sinine pappkarp-kui selle leiad siis proovi seda laseriga!
                            Tartus Eedeni "KNOPKA" bürootarvete poes oli seda, sealt ma ostsin ise. 6 eeku on lehe hind (oli), saab osta ka üksikult, pakend on soodsam (oli).
                            Kui seda pole siis on nutune-võid muud proovida aga seda omal vastutusel-ostsin sealt üht teist kilet, oli õhem ja see oli saast-triikides see tahm plaadile ei tulnud eriti, see hea kile on ikka üsna paks ja nagu suht tugev, teised mida proovinud olen ei ole nii paksud olnud ja on ka kehvema tulemuse andnud!!!

                            Aga teen nüüd ettepaneku, et läheks ikka võimuteemadel edasi , otsing on trükkplaadi teema võtmesõna .
                            -superradical-

                            Comment


                              Vs: Tda 2003

                              Ok, Liigume sis võimendi teemal edasi. Aga homme läheb igatahes katsetamiseks, vähemalt minul
                              Kõik mis liigub, see kulub!

                              Comment


                                Vs: Tda 2003

                                Nii! esimesele huvilisele plaat lähetatud, eks jääme siis ootama.
                                Kuidas on liikunud teiste tegijate projektid???
                                -superradical-

                                Comment

                                Working...
                                X