Teade

Collapse
No announcement yet.

Tda 2003

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Tda 2003

    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
    Nii! esimesele huvilisele plaat lähetatud, eks jääme siis ootama.
    Kuidas on liikunud teiste tegijate projektid???
    Ma siin plaanin STK4048 ära teha, aga eks näis millal, arvatavasti kivi saan osta alles kuu lõpus. Aga seni plaat valmis teha. Aga hetkel modin siin Nokia-LCD to LPT ( Lihtsalt ajaviide)

    Katsetasin siin seda korrektorpliiatsiga plaadi tegemist, vedasin paar joont plaadile ja söövitasin ära, saab asjaga hakkama küll, kuid joone paksus tuleb ca 2-3mm , peenamat mina ei suutnud EKs tuleb jääda selle markeri juurte ikka Ja lähitulevikus siis Printeriga skeemid printida.
    Kõik mis liigub, see kulub!

    Comment


      Vs: Tda 2003

      nonii sai valmis... suht koht. Homme ostan uue kivi ja ühe takisti. trahvo ostan poest 2x15v 1a, see sobib? nüüd on vaja vist veel dioodisilda? seda kuidas ise teha paluks võimalikult puust ja punaselt kirjeldust. pilte: http://www.rate.ee/albums/--tulnukas--/a517425
      Kurvast pepust õnnelikku puuksu ei tule.

      Comment


        Vs: Tda 2003

        Jootmine on sul..,vajab vähe harjutamist. Võimalik et viga kehvas tinas või jootevedelikus.Ednal on ka jupp mingit ülisaasta tina,pane jootevedelikku palju tahad,ikka näeb selline tatrapudru moodi välja lõpptulemus.
        otsija

        Comment


          Vs: Tda 2003

          Esmalt postitatud otsija poolt
          Jootmine on sul..,vajab vähe harjutamist. Võimalik et viga kehvas tinas või jootevedelikus.Ednal on ka jupp mingit ülisaasta tina,pane jootevedelikku palju tahad,ikka näeb selline tatrapudru moodi välja lõpptulemus.
          aah ja unustasin mainida arvan et äkki kolbipeas ja minus mõlemas. tina igati korralik. vahel tuleb korralik vahel imelik... aga küll ta vastu peab. nüüd panin juhtmed ka külge. kasutasin netikablist võetud juhtmeid, need on okei? EDIT: kas siis on mõtet näiteks kuidagi ise radikas teha ?? kui on siis kuidas?
          viimati muutis kasutaja MasterMan; 12 m 2009, 19:13.
          Kurvast pepust õnnelikku puuksu ei tule.

          Comment


            Vs: Tda 2003

            peaks sobima ma panen endal kah samasugused juhtmed.täna õhtul tinutan enda TDA2050 kah kokku siis paar pilti kah veel.

            Comment


              Vs: Tda 2003

              Täna viskasin veel ühe TDA1554Q kokku, kuna sõber ka soovis omale ja siis homme panen kivi ka peale.Kui kätte saab! Aga hetkel siis asi selline:


              PILT 1
              PILT 2

              Trükkplaadi joonistasin Edding 142M markeriga, sai täna soetatud, ja kusjuures ei saa seda maha laita, saab täitsa hästi hakkama oma tööga!
              Vot

              Ärge näkku lööge kui hull on ,, Kui homme kivi ja radikas ka peal. siis viskan uued pildid!
              viimati muutis kasutaja Kypsis; 12 m 2009, 21:21.
              Kõik mis liigub, see kulub!

              Comment


                Vs: Tda 2003

                kunstipärane aga ülikoolis märgitakse asju spets metallimarkeriga, homme vaatan yle, kes neid toodab.
                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                Comment


                  Vs: Tda 2003

                  Esmalt postitatud tartu pets poolt
                  kunstipärane aga ülikoolis märgitakse asju spets metallimarkeriga, homme vaatan yle, kes neid toodab.

                  http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=720023

                  mõtled ehk seda?
                  Kõik mis liigub, see kulub!

                  Comment


                    Vs: Tda 2003

                    To: MasterMan, plaat juba käes? Tore!
                    Aga : AAAAAAAAAAAAAAAAAAPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!
                    fotol tundub, et Sul dioodid vale pidi-kui veel ei ole kivi tapetud siis vaata uuesti mu fotoalbumisse, lisasin sinna 3. esimest pilti sellest võimust!
                    Kui mingi mure siis võta kohe ühendust!

                    Pole see jootmise kvaliteet miskit nii hull-eks tegutsedes õpib sedagi-ega seda raamatust lugemisega selgeks ei saa! Mina kasutan näit. Welleri alla 400 maksvat kolbi ja rahul, töötab 18V-ga, jah, need jaamad mis 3000-4000 need on ääretult head kasutada aga taskurahast algaja seda osta ei suuda, olgem ausad. Kui huvi püsib siis on seda mõttekas muidugi tulevikus teha. Asi hakkab pihta korralikust töövahendist(töövahenditest)!
                    Muide, mul see Welleri kolb tihti, ikka väga tihti on 8 ja rohkem tundi päevast sees ja ühtki viga veel ei ole-olen kasutanud juba 4-5 aastata seda, isegi otsa ei ole pidanud uut ostma, mul 2 otsa, üks mis oli kaasas, peitelpea ja teine peenike, 0,8mm vist oli on ise juurde ostetud miski 30-60 raha oli (ei mäleta). Tähtis on töö käigus hoida kolviots puhas ja seda hooldada. Jootetinana kasutan Multicore traati-ülihea asi.

                    Radika kohta: ära tee seda ise-vaata mõnest vanast aparaadist või mõni pisem prose jahuti, sobib ka "sillakiibi" või vana graafikakaardi radikas, mõnel on ka vent peal-saad sellega intensiivsemalt jahutada kui tarvis!
                    -superradical-

                    Comment


                      Vs: Tda 2003

                      Esmalt postitatud tartu pets poolt
                      kunstipärane aga ülikoolis märgitakse asju spets metallimarkeriga, homme vaatan yle, kes neid toodab.

                      Selle "spets" markerist-zebra, PAINT, marker on ka spets "metallimarker"-need metallimarkerid on õli baasil enamasti ja neil otsad suht mittesobivad, kuulotsa paraku ei saa kasutada-värv jääb kinni.
                      Need spets trükkplaadimarkerid on minu kogemustest osutunud suht kehvadeks-seesama 13 eegune 142M teeb kah sama töö ära, samas on printimine veelparem lahendus aga algseadmed on kallimad!
                      -superradical-

                      Comment


                        Vs: Tda 2003

                        Esmalt postitatud otsija poolt
                        Jootmine on sul..,vajab vähe harjutamist. Võimalik et viga kehvas tinas või jootevedelikus.Ednal on ka jupp mingit ülisaasta tina,pane jootevedelikku palju tahad,ikka näeb selline tatrapudru moodi välja lõpptulemus.

                        Põhjus ilmselt vales temperatuurivalikus?
                        -superradical-

                        Comment


                          Vs: Tda 2003

                          tina ei jookse, põhjus on jootevedeliku/kampoli vähesuses. mõistlik oleks
                          kogu joonis tinaga katta, vähemalt toite- ja väljundread.

                          jootevedelikuga rajad üle määrida, tina peale. pärast pesed piirituse
                          või atsetooniga üle.

                          Comment


                            Vs: Tda 2003

                            Kui Jootma hakkad siis jootepastaga detaili jalg. vms iganes joodetav asi üle teha, siis kolb juurte, siis tina juurte, tina ära, kolb ära , mina teen ise nii Isegi siis kui ma tean et tina sisaldab kampolit ikka teen enne eraldi pastaga kokku!
                            Kõik mis liigub, see kulub!

                            Comment


                              Vs: Tda 2003

                              selle jootmise kohta ütleks, et jootevedelikku vähe ja suure tõenäosusega kolb kah nõrk. Master, sul 20W kolb ve. Järgmine kord vähenda tina hulka, soovitav on kolbi otsa võtta niipalju, et kolbi ots oleks tinaga kaetud. Lase ikka tina sulama ka, muidu ei hakka tina voolama ja ühtlaselt laiali valguma.
                              ära põe, komponentidele see midagi ei tee, lüütidega võiksid kll ettevaatlikum olla, neil harjumus suure kuumusega kuivada. Lüütidel peaks peal ka kirjas olema, kui palju ta kannatab
                              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                              Comment


                                Vs: Tda 2003

                                Just nii on hea teha nagu marley soovitas.
                                Olen ka ise kasutanud seda moodust-plaat üleni kampoli/piirituse jootevedelikuga kokku ja siis katad rajad üle, kui miskis paigas saab tina palju on ideaalne abivahend tinasukk, ei kujutaks korralikku tööd ilma selleta ettegi, eriti just remonttööde juures. Veel on võimalus vältida isetehtud plaadi puhul sõrmedega radade puudutamist, selleks tööks on head kindad olemas: GUIDE TechLine 501 või veelparemad on: Würth Electronik Pro-d, paraku küll jällegi algaja taskuraha seisukohast võttes üsna kallid kuid need kestavad üsna hästi ja saab pikka aega kasutada. Tootmistöö puhul oli minu rekord nendega käsiladumises 3 nädalat (15 päeva), 40 smps plaati päevas. Hooldustööde/remonttööde puhul nii intensiivselt nad vatti ei saa ja siis tulevad sõrmed hiljem välja .

                                Veel mis...Soovitan üldse ise plaat katta lakiga V-66, isoleerlakk, ka ELFAs peaks saada olema, kunagi oli vähemalt ja mul seda veel alles. DUE-CI electronic on selle tootja. Sellest on võimalik ka läbi joota ja isegi trafosid saab sellega lakkida.



                                Heeeeeee-jootevõte, mil tina kolviotsa võetakse on vale võte-kasutage traati ja tulemus saab palju parem, soojendad nii plaadi pad-i kui komponendi viiku ja siis lisad traati, puudutades komponendi kuuma viiku ja plaadi pad-i nende ristumiskoha nurgast (samal ajal jätkuvalt kolbiga kuumutades viiku/pad-i, kui on saavutatud sobiv kooniline jootepind, mis ka mõnusalt ideaalsaavutuse puhul läigib siis lõpetad joodise lisamise ja kuumutad veel, mõttes loed 1...2...3 [algaja puhul] ja lõpetad siis kuumutamise, eemaldades jootelt kuuma kolviotsa), eks see tundub algul väheke keeruline aga proovige vanadel plaatidel katsetades, kui juba olete taibanud mu juhendust küll näete, et joode tuleb hea!
                                viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 13 m 2009, 09:42.
                                -superradical-

                                Comment

                                Working...
                                X