Teade

Collapse
No announcement yet.

TOM 1201 skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TOM 1201 skeem

    Sai aasta alguses ostetud eelmainutud võimendi. Kuid ühel heal hetkel põletas pooled transid läbi. Endal pold eriti tol hetkel aega ja ruumi kus asjaga tegeleda, siis otsustasin parandusse viia, kuna siis on asi kindlam. Kui uued transid käes ja vahetamiseks läks tekkis problemo. Remondimehel oli 2 orginaal skeemi võimu kohta, kuid ükski ei sobinud. Ja kogu see asi seisabki hetkel selle taga.

    Küsimus siis: Kust saaks skeeme Tom-i kohta?

    Google. ru-s tuhnides oli aint natuke foorumites sellest juttu, ning PALJU erinevaid skeeme, millest ma veel väga hästi aru ei saa .
    Et siis palun targemate abi skeemide leidmisel , et parandusprotsessi kiirendada.

    PS: Tegemist on vene kontsertvõimuga
    Raske õppustel, kerge lahingus...

    #2
    Vs: TOM 1201 skeem

    Vilets remondimees siis....
    Kui pole väga "remonditud" , on võimalik skeeme maha joonistada jms...
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: TOM 1201 skeem

      Kas sellelt lehelt ka vaatasid ? rida nr 47.
      http://yanviktor.ru/elektron/elektron_usil.htm

      Comment


        #4
        Vs: TOM 1201 skeem

        Jah. Selle formaat oli tundmatu, ning paar proge mis prooviks tõmbasin ka ei and tulemust
        Raske õppustel, kerge lahingus...

        Comment


          #5
          Vs: TOM 1201 skeem

          djvu vaja tõmmata...
          http://djvu-viewer-plug-in.en.softonic.com/download
          free download ja asi korras...


          Tom 1201 eelvõimudel ma tegin ühe modimise...eelõimud annavad parajalt tugeva võimenduse mis aga enne väljundiklemmi on piiratud 22k takistiga ?? , tagajärg on halb helikvaliteet, eriti kui sisendisse tugev heli lasta, või eelvõimu vol,bass,trabel, lõppu keerata...mina võtsin need takistid sealt üldse ära...takisti asemele sobisid seal samal plaadtidel turritavad traadi jupid
          Kui vaja sis helitugevust võib ju ka piirata eelvõimu plaadi sisendiklemmide vahele torgatud takisti 8,2k vähendamisega...

          Skeemi vaadates on mõned erinevused...C2,C3 on skeemil 8000uf, minul oli 10000uf ja transid T2-T5 on skeemil KT809A, paistab 9 moodi...mina kiskusin sealt maha KT808A...
          viimati muutis kasutaja -JFC-; 18 m 2009, 10:01.

          Comment


            #6
            Vs: TOM 1201 skeem

            Tänud, sain pildi ette. Igasugused soovitused on teretulnud
            Raske õppustel, kerge lahingus...

            Comment


              #7
              Vs: TOM 1201 skeem

              eks ma siis vilets remondimees ole,aga häda on tõesti suur.mul on olemas kaks täitsa erinevat TOM1201 skeemi(ühel kasutatakse KT808A transistoreid,teisel KT809A transistoreid),aga paistab,et on olemas veel kolmas variant.teoreetiliselt peaksid seal olema korraga KT808 ja KT809.nii et kui keegi satub sellisele skeemile,andke teada.
              skeemi võiks ju ka ise välja joonistada,aga et võimendit oli elnevalt lõiketangidega lahatud,siis on tõest tulemust raske saavutada

              Comment


                #8
                Vs: TOM 1201 skeem

                Esmalt postitatud kreeklane poolt
                ...
                Kummad transid seal enne olid...? Ja mis mahtuvusega need suured konded on ? 10000uf või 8000uf...
                Ma enda Tom1201 kiskusin laiali aga jupid alles ja mõned ühenduste joonised ka...võibolla on abi neist...

                Comment


                  #9
                  Vs: TOM 1201 skeem

                  Esmalt postitatud kreeklane poolt
                  eks ma siis vilets remondimees ole,aga häda on tõesti suur.mul on olemas kaks täitsa erinevat TOM1201 skeemi(ühel kasutatakse KT808A transistoreid,teisel KT809A transistoreid),aga paistab,et on olemas veel kolmas variant.teoreetiliselt peaksid seal olema korraga KT808 ja KT809.nii et kui keegi satub sellisele skeemile,andke teada.
                  skeemi võiks ju ka ise välja joonistada,aga et võimendit oli elnevalt lõiketangidega lahatud,siis on tõest tulemust raske saavutada
                  Tavaliselt on meist targemad inimesed oma oskusi proovile pannes ning laskeavale viskudes mõne õlle kihlveo pärast lausa suitsiidiaktsioone korraldanud võimude "modimise" kaudu ja näol... Tundub siin foorumis ka suht tõsiasi,et kes siia probleemidega pöördub,see omakorda proovib nö.hädatapmist jätkata - kogenumad remondimehed on tõepoolest hädas selle sõnniku harimisega - Aga noh MaSu värk ja TäPe tulekul... .Andke mulle vanakurat andeks,et ma eksisin...
                  See kuradi kolhoosiaegne TOM tuleb põõsasse visata ja tema allesjäänud GosMASSNAbsbõti poolt numbritehases valminud kere sisse midagi asjalikumat asetada - ruumi ning soojusülekandetegurit sel värgil jagub.
                  Kõik meeldiv tuleb lambist...

                  Comment


                    #10
                    Vs: TOM 1201 skeem

                    Ära solvu Kreeklane see võim oli "remonditud" .

                    Oleks ma teadnud et selle asja taha kogu see asi toppama jääb oleksin ennem selle võimu kokku pannud. Lõiketangidega lõikasin sellepärast et siis jääb transi jala külge mm jagu juhtmepealist, mille järgi pärast kergem kokku panna. Iga transi juhtmed olid kokku pandud ja ära märgitud samuti olid ka transid. Aga noh, kui sa ennem lahti võtsid siis jh problemo. See kõige väiksem 3 jalaga trans oli parempoolsel radikal parempoolsel küljel, seda hoidis kinni metallleht, mida hoidsid kinni suuremad 3 jalaga transi kinnituskruvid. Õnneks leidsin mõningaid pilte murelapsest. (asja kirjeldasin tagant vaates )
                    http://s583.photobucket.com/albums/s...09/TOM%201201/
                    Eriti ei mäleta sellest võimust, kuna kaua aega tagasi sai see toodud
                    Raske õppustel, kerge lahingus...

                    Comment


                      #11
                      Vs: TOM 1201 skeem

                      Esmalt postitatud maaalune poolt
                      See kuradi kolhoosiaegne TOM tuleb põõsasse visata ja tema allesjäänud GosMASSNAbsbõti poolt numbritehases valminud kere sisse midagi asjalikumat asetada - ruumi ning soojusülekandetegurit sel värgil jagub.
                      Õige jutt...mina aretasin selle kolaka sisse Sojuz 110 s lõppvõimu ja kaks TOM1201 eelvõimu... Palju asjalikum aparaat ... eks ma kunagi hiljem lisan foorumisse pilte ja juttu ka sellest aretamisest... kui kedagi huvitab...

                      Comment


                        #12
                        Vs: TOM 1201 skeem

                        Upiks, kuna pole leidnud skeemi
                        Raske õppustel, kerge lahingus...

                        Comment


                          #13
                          Vs: TOM 1201 skeem

                          Võtsin ette sellise agregeedi parandamise,

                          kolm lõputransi (KT808A) oli lühises ja plaadil veel üks (KT817Г), selle asendasin KT817В.
                          Edasi oli asi selles et väljundis kostis tugev undamine ja heli mürisev, nagu ülekoormatud,
                          kui toitejuhe kontaktist välja võtta,
                          kostus heli puhtalt ja ka undamine kadunud,
                          niimoodi mõned sekundid kuni lüüdid tühjad.
                          Heil oli enamvähem puhas kui sisendisse anda hästi nõrk signaal kuid siis jällegi kostus undamine üle.
                          Siis selgus et üks hästi õrnalt tumenenud takisti oli ikkagi otsad andnud ja T9 ei olnud seepärast ühenduses.
                          Enne kuumenesid plaadil vast veidi ülemäära T4 ja T5 (KT814Г / KT815Г), pärast takisti asendamist liigset kuumenemist polnud.

                          Nüüd jõudsin niikaugele et lõppu ühendasin 2x KT809A (skeemi peal ongi kt809a) aga ühel nendest (see mis läbi 27oomise takisti emitteriga "-" toitepoolega ühendatud),
                          pole toidet peal, teisel k ja e / k ja b vahelt mõõtes 36V.
                          KT809A transid testriga möötes korras, kuumaks nad ei lähe,
                          samas jällegi ei muuda helitugevuses see midagi kui vad ühendusest lahti võtta (võtsin + poolelt kollektori lahti ja - poolelt emitteri)
                          Hetkel muidugi on katsetamise ajaks madalam toitepinge, kas sellest võib olla see mittevõimendamine ?
                          http://hparchive.com/
                          https://worldradiohistory.com/index.htm

                          Comment


                            #14
                            Vs: TOM 1201 skeem

                            Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
                            Hetkel muidugi on katsetamise ajaks madalam toitepinge, kas sellest võib olla see mittevõimendamine ?
                            Kirjutan oma kogemusest samalaadse probleemiga.
                            Nimelt oli mul 100y-101 parandamisel(transslessioon võim) toite ahelas 47R takistid vahel pahapõletamise ohu vähendamiseks(väiksema takistusega piisavalt võimsat ei leidunud), ja originaal toite pinge pidi olema +-39v, mul aga takisti tõttu oli seal +-27-23V vahel(olenevalt koormusest). Heli oli vaikselt kuulates korralik(muidugi niipalju kui see masin üldse "korralikku" heli välja annab), aga võimsuse suurenedes pinge langes ja tekkis "nälga jäämine" ja heli ragises(moonutas jne).
                            Ise kasutasin ka Kt809A transistoreid kuigi originaalis on kt808A(originaalid olid lühisesse põlend).
                            Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                            Comment

                            Working...
                            X