Teade

Collapse
No announcement yet.

kahtlus kõlarite sobivuses võimendile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kahtlus kõlarite sobivuses võimendile

    Tere

    Olen audios rumal, aga tasapisi tulevad teadmistega ka küsimused:

    Mul on ressiiver Sony DA1200ES. Manuaal annab võimsuseks 100w.
    Kõlaripaariks on Bowers&Wilkins kabinetkõlarid 602 S3 võimsusega 120w.
    Muid kõlareid ei ole.

    1. Olen märganud, et häält peale keerates tuleb nuppu pöörata päris pikalt, enne kui midagi juhtuma hakkab - eriti kui hääl vaikne on. Tavaliste muusikakeskuste "nupud" tunduvad nagu tundlikumad ... Kas on mul valitud ressiivri kõlarite võimsussuhtes midagi valesti või midagi muud viga? Impediance on ressiivril 8 oomi peal (sama takistus kõlaritelgi). Olen sättinud ka 4 oomi peale - plõks käib, aga kõrva järi ja "nuppu" kruttides ei muutu midagi ... Oskate pakkuda miskit?

    2. Plaanin viidatud kõlaripaarile osta lisaks bassikõlari - valik oleks samast seeriast B&W 610 võimsusega 200w. Kas see sobib minu ressiivriga võimsussuhte poolest või on oht milleski kaotada?

    Aitäh!
    Stirlitz

    #2
    Vs: kahtlus kõlarite sobivuses võimendile

    Esmalt postitatud Stirlitz poolt
    Olen märganud, et häält peale keerates tuleb nuppu pöörata päris pikalt, enne kui midagi juhtuma hakkab - eriti kui hääl vaikne on.
    See on Sony (aga võibolla ka mõne muu tootja) omapära.
    4 oomi jäta rahule, keerad tehnika peeti.

    Comment


      #3
      Vs: kahtlus kõlarite sobivuses võimendile

      Esmalt postitatud Stirlitz poolt
      Plaanin viidatud kõlaripaarile osta lisaks bassikõlari - valik oleks samast seeriast B&W 610 võimsusega 200w. Kas see sobib minu ressiivriga võimsussuhte poolest või on oht milleski kaotada?
      Sobib küll.
      Aga. Kas lahjaks ei jää? Kirjade järgi võimsust 200 vatti, aga vooluvõrgust tarbib ainult 40?
      Mine kuula salongis üle, enne kui ostad.

      Comment


        #4
        Vs: kahtlus kõlarite sobivuses võimendile

        Aitäh! Ma arvan, et vast ei jää bassikas lahjaks - nendel kabineti 602 S3 kõlaritel on kesksagedus päris hea, ainult natuke nagu tahaks bassi poolt toetamist. Tuba ei ole samuti suur ja ega ma väga tümakat kannatagi.

        Bassi valiku tahaks B&W 600 seeria juurde jääda - peaks kõrvale sobima ja läheb ülejäänuga ka stiilis kokku. Saadaval on ka 610 XP variant (500w ja seinast 98w), aga see maksab tavalisest 610st (8500.-) pea poole rohkeb (15000.-).

        Arvad, et jääb väga lahjaks ... ?
        Aga Sul on õigus - mõni salong annaks selgust.

        Comment


          #5
          Vs: kahtlus kõlarite sobivuses võimendile

          Esmalt postitatud Stirlitz poolt
          Arvad, et jääb väga lahjaks ... ?
          Aga Sul on õigus - mõni salong annaks selgust.
          Ei arva, aga hind ei ole just kõige odavam, et pimesi osta, seepärast soovitangi üle kuulata.
          http://www.hifi-highend.ee/
          Sellisel firmal on B&W tootevalikus.

          Comment

          Working...
          X