Teade

Collapse
No announcement yet.

"Taskuvõimendi"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    "Taskuvõimendi"

    Tervist,
    tekkis selline mõte, et joodaks pisikese, patareidel töötava võimendi kokku. Läpaka kõlariväljund on üsna lahja ning ma sooviks sinna taha panna sellised (http://www.cyberphoto.se/sonyericsson/mps60.gif) kõlarid. Küsin targematelt sellise asja kohta skeemikesi...
    Aitäh!

    #2
    Vs: "Taskuvõimendi"

    Mis nende kõllide takistus on? Kui huvi siis võin luua Sulle võimalused, et saaksid teha võimendi mis umbes poole tikutoosi suurune ja võimsus 2*300mW. Kui tahad ise kokku panna siis saad n.ö. KIT-i, kõik vajaolevad osad, jooda vaid kokku .
    Põhimõtteliselt huvi korral võid vaadata seda pilti: http://www.foto24.ee/album/42327/s59
    See pisem pildil on taolise võimu monoversioon.
    Põhimõtteliselt on võimalik ka transsvõim, võimsusega paar W aga see koormab hirmus palju toiteallikat ja on suht keerukas kokku panna kui seda ise teha soovid.
    Samuti on see mõõtmetelt natuke suurem ja vajab jahutusradikat (plekitükki). Arvuti graafika jahutus on kah hea või mälukiibi jahuti.
    Samuti on minimaalselt sobiv toiteallika pinge u. 5V ringis. Seega on näit. sobiv ühendada 4 akuelementi jadamisi.
    Parem kui see toide oleks u. 9V kandis-siis saaks võimsust paari W jagu
    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 12 m 2009, 21:07.
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: "Taskuvõimendi"

      Ikka olen huvitatud, aga mul on nii ,et ma olen sony ericssoni mobiililt selle ühenduse lahti lõigenud ning nüüd saab need 2 kõlarit tavalisse 3,5mm pesse arvutil ühendada. Kuidas ma mõõdan kõlarite takistust. Sisendi peal on 3 klemmi, kõige otsas peaks "ühine" olema? ja siis takistust peaks mõõtma nii ,et kõlarite iseseisev ots + "ühine ots" = õhe külari takistus.
      Kui ma õigesti tegin siis ühel juhul näitab 8,8 oomi ja teisel juhul 17,* oomi mis ei ole loogiline ju... kõlarib mängivad ühetugevuselt

      Comment


        #4
        Vs: "Taskuvõimendi"

        Ilmselt läks mõõtes miskit nihu, et erineva näidu said. Muidu jah nii pidi mõõtma. 8 oomi siis on takistus.
        Aga vaata ringi, sobiva võimukese (kõrvaklapivõimu) võid leida Ebay-st mõnesaja eegu eest. Või siis nagu mainitud-võimalik see ka ise valmis teha .
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: "Taskuvõimendi"

          ma lugesin väikeste võimude teemasid, ostma ma seda ei hakka, kui komponendid mingi 100kr piires kätte saan ning skeemi ka, siis nokitsen ise, selle võimu pärast ära ei sure, pigem on ehitamisrõõm

          Comment


            #6
            Vs: "Taskuvõimendi"

            Esmalt postitatud makuke poolt
            komponendid mingi 100kr piires
            Siis on niisugused võimalused: TDA2822 ja mingi TBA820 vist oli ka, need siinmail saada ja pole ka kallid-kivi ise on umbes paarkümmend eeku. TDA7050 jääb ilmselt natuke lahjaks? LM4808 vast ka...
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: "Taskuvõimendi"

              Esmalt postitatud makuke poolt
              I Sisendi peal on 3 klemmi, kõige otsas peaks "ühine" olema?
              Ühine on ikka see kõige alumine, teistest suurem kontakt, kanalite otsad aga keskmine ja ülemine. Mõõda nüüd, leiad oma takistused...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: "Taskuvõimendi"

                Esmalt postitatud makuke poolt
                kahtlen, kas neid kõlareid mõtet võimendada
                kui portatiivne see lärmitekitaja Sul tulema peab?
                selles teemas sarnast arutelu: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=400500

                Comment


                  #9
                  Vs: "Taskuvõimendi"

                  Esmalt postitatud kfl poolt
                  Ikka ränk arutelu-mina ei soovitaks juba seepärast, et seal lahatakse teemat kohati mingi muusikalise eelistuse seisukohast...krt, ma ise kuulan trance, tehnot, metalit (folgisugemetest kuni blacki-ni) aga kedagi trügima ja tõukima erineva eelistuse pärast ei lähe, see teema ju mp3 süsteemi vaidlus, trügimine-tõukimine ja mingite mitmetonniste mõttetute mänguasjade üldistamine??????????????? Või ei ole? Teemas case ju üleval...kui mingi 100 kandis saab pulgad...pole nagu kirjas, et a la poolteist kilo mingi 1W (ilmselt TDA2822) nikatsi eest.
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: "Taskuvõimendi"

                    Aga kui 5V-st piisab, siis võib ju toite võtta USB-st. Ma ei tea, kui mõistlik see on, aga ma olen igast idiootsusi näinud (samas see ei õigusta ise nende tegemist). Üks mida ma olen näinud USB-st toidetavat, on kohvitassi soojendaja. Enne-vanasti olid helikaartidel võimud ka küljes(tõsi, praegu on ka helikaartidel võimud küljes). Näiteks Creative awe - sellel oli ca 6W võmendi. Selline mõte siis.
                    Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

                    Comment


                      #11
                      Vs: "Taskuvõimendi"

                      5 voldiga töötavaid skeemikesi on netiavarustes päris palju, on täielikke kompaktlahendusi mis praktiliselt paiknevad vaid ühes pisikeses kivikeses, lisakomponente on mõni üksik. Samuti on igasuguseid opakaga skeeme palju ja need on väikesel võimsusel üllatavalt kvaliteetse heliga. Eriti kui kasutada kvaliteetseid opakaid. Kõrgeim klass selles osas OPA627 (mis muidugi ilgelt hinnaline), samuti OPA134 mille saab kätte ca. 50 eegu eest kuid kvaliteet on tal siiski kõrge. Samuti on AnalogDevices välja töötanud AD702, 704 jne seeria. Tuntuim ja hinnatuim vast on AD797, seegi on suht soolase hinnaga -eestis hangitav 200-300.- vahemikus. Kvaliteetseim peaks olema käesoleval ajal AD797BRZ. Samuti on ka Nationalil olemas väga kvaliteetsed opakad, näit. LM4562 mis otseselt konstrueeritud audioseadmete jaoks, ka Creative X-Fi kaartidel kasutust leidvad audiotrakti võimendid.
                      Mõned neist ei ole väga hinnalised ja ka hobinokitsejale jõukohase hinnaga on võimalik luua tasemel helivõimendi.

                      Samuti Nationali mõned spetskiibid, toitepingega 5V ja paarikümne eeguse hinnaga on D klassi võimendid, LM4663 näit. Kui piisab 1W võimsusest siis on olemas LM4664, selle baasil saab vast 1cm2 plaadikesele stereovõimendi tekitada ja istutada see näit. 3,5 mm pistiku korpusesse (vajalik muidugi toitejuhtme olemasolu!)
                      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 13 m 2009, 21:00.
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: "Taskuvõimendi"

                        aga kui on võimalik usb toidet kasutada, siis saaks selle esialgse pakutud skeemi näiteks plastikuga üle katta ja trükkplaadile jätta rajad toite jaoks, et siis saaks võimendi otse usb-sse pista.
                        Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

                        Comment


                          #13
                          Vs: "Taskuvõimendi"

                          Esmalt postitatud pult poolt
                          aga kui on võimalik usb toidet kasutada, saaks võimendi otse usb-sse pista.
                          See on väärt idee tegelikult kuid kui suure vooluga USB pesa koormata tohib ? Väiksema võimsuse korral oleks see ehk võimalik, pm. ega 5V eriti suurt voolukulu nagunii ei saa ja koos sellega ka võimsust, ehk see koormus ei tapaks amaplaati veel...
                          Samuti on jama natuke selles, et sealt USB kaudu ei saa muusikat analogina ju kätte muidu oleks täitsa hea.

                          Kui aga muusika tuleks ikkagi 3,5mm kõrvaklapipesa kaudu siis kui voolukulu ei piira oleks jah võimalik kasutada näit. mälupulka korpusena minivõimule .

                          Nagu näha siis sellega on terved firmad tegelemas.
                          Firestone Audio näit. toodab USB kõrvaklapivõimusid.
                          Samas netis ka kohe saadaval väga lihtne skeem TDA7053 kiviga stereovõimust mis otse USB pessa torgatav. Selle võimsus ja USB pesa max. lubatav koormus kuidagi liiga lähedane aga saaks nii, et ei koorma seda USBd üle ja siis toimib küll.
                          Ma just vaatasin, et minu pisike 15*20 mm ja ometi 1/3 ehk sellest kasulik pind. Mingi K-salongi PLATINUM metallkestaga mälupulk oleks täitsa hea kest sellele.
                          viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 13 m 2009, 22:16.
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            Vs: "Taskuvõimendi"

                            Kas eesmärk on saada tööle samal ajal uued kõlarid ja läppari omad? Kui nii, siis võiksid proovida esialgu kõrvaklappidega, kas saad üldse samaaegselt mõlemad tööle. Mu läppar lükkab klappidega kuulamisel kõlarid automaatselt välja aga mul pole olnud vajadust ka ümber seadistada. Võibolla on lihtne, mine tea.

                            Üldiselt ma ei usu, et neist uute kõlarite lisamisega rohkem bassi tuleb. Kui aga see pole eesmärk, siis lase käia. Katsetada võiks omatehtud võimu siiski millegi muuga, mitte kohe läpparile järgi lükata.

                            Comment


                              #15
                              Vs: "Taskuvõimendi"

                              Esmalt postitatud virx5 poolt
                              Katsetada võiks omatehtud võimu siiski millegi muuga, mitte kohe läpparile järgi lükata.
                              No eks sõltub täielikult kuidas see omatehtud võim on tehtud. Muidugi on asi mõttekas enne testida-juba koostamise käigus, muidu võib lõpuks üllatusi ette tulla küll. Samas ma arvan, et vana läpakarondi taga pole ju mingi probleem katsetada-mul mingi 2-3 vana läpakat vedelevad, usun, et on inimesi kel neid kordades rohkem . Aga jah, testimine enne ei tee paha kui ehitamiseks läheb!!!
                              -superradical-

                              Comment

                              Working...
                              X