Teade

Collapse
No announcement yet.

"Taskuvõimendi"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: "Taskuvõimendi"

    Otseselt ma ütlen, et vajadust selle võimu järgi ei ole. Tahaksin huvi pärast ehitada ja tore, kui see ka tööle hakkaks..

    Comment


      #17
      Vs: "Taskuvõimendi"

      Siis oleks ju see USB variant päris huvitav?
      LM4663 oleks päris seeditav projekt ilmselt?
      -superradical-

      Comment


        #18
        Vs: "Taskuvõimendi"

        Nädalavahetusel tegin väikese stereovõimendi lm386 kividega. 4,5V patareiga mängib piisavalt kõvasti juba. Komponente on asjal minimaalselt. Proovisin ka voolutarvet mõõta, igatahes tühikäigul oli 8mA ja kõvasti kuulates oli vist kuskil 50mA ringis või isegi vähem kahe kanali kohta. Seda asjandust saab vabalt USB pesast toita.

        Comment


          #19
          Vs: "Taskuvõimendi"

          Oleks eelmainitud vidinast huvitatud, mõnd skeemi selle kohta? Aitähh!

          Comment


            #20
            Vs: "Taskuvõimendi"

            Tavaskeemilahendusega jah asjalood nii, et väljundvõimsuse suurenedes suureneb ka voolutarve-ses osas on digilahendus etem, et sel praktiliselt konstantne voolutarve . Igasugu mp3 pleierid ja taolised vidinad töötavad minimaalsel ja maksimaalsel väljundvõimsusel ühe laadimisega enam-vähem ühe kaua. Seepärast ise soovitasin D klassi oma, et siis vajadusel akudega mässates ei peaks neid väga tihti laadima.

            Aga esimene LM386 lahendus googlest: http://www.josepino.com/?mini_amplifier_lm386

            Siin allpool ka, olemas ka PCB http://electroschematics.com/552/lm386-audio-amplifier/
            -superradical-

            Comment


              #21
              Vs: "Taskuvõimendi"

              See USB peaks välja andma 500 mA(kuskil neti avarustes on kirjas). Mul väline kõvaketas tarbib 5v@700mA ja üks usb pesa toidab ära küll.
              viimati muutis kasutaja wer1; 16 m 2009, 20:24.
              Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

              Comment


                #22
                Vs: "Taskuvõimendi"

                Esmalt postitatud wer1 poolt
                See USB peaks välja andma 500 ma(kuskil neti avarustes on kirjas). Mul väline kõvaketas tarbib 5v@700 ma ja üks usb pesa toidab ära küll.
                Wikis oli ka, et 500mA ja 5V, see siis peaks olema "tava" USB. 2.0 on ilmselt juba tugevama koormuse puhuks arvestatud, Hi-Speed oli päris hea igaljuhul.
                -superradical-

                Comment


                  #23
                  Vs: "Taskuvõimendi"

                  Misasi on:500 ma;5v;700ma?
                  Kui oma tervis on raudselt kõva, siis teiste peale võiks ka mõelda?

                  Comment


                    #24
                    Vs: "Taskuvõimendi"

                    Eks tegijal (kirjutajal) juhtu, need kes teavad millest juttu, saavad ka aru, need kes ei saa...ei saa .

                    Vaatasin erinevaid kive mida annaks kasutada:

                    TPA0162 näit. tundub heade näitajatega, eestis paraku... ühesõnaga sellega läheb keeruliseks.

                    TDA1308 oleks ilmselt ka täitsa argine tükk.
                    TDA8543 ja TDA8547 oleks ka head, paraku-neid jällegi siinmail ei kohta.

                    Kui võimsusele pole suuri nõudmisi siis on üks hämmastava täpsuse näitajatega klots, OPA1612AID, selle THD näitajate väljakirjutamiseks ei jätku arvutiklaviatuuri "0" märgil niipalju lülitustsükleid kui vaja . 100 raha eest seda oomipoest täitsa võimalik soetada.

                    Samuti on olemas JRC (Japan Radio Co.) kivi, NJM2776RB2, kui võimsus pole samuti eriti oluline siis sel kivil on väga väike voolutarve, mõnedkümned uA-d (mikroamprid ). Seega kellapatareist peaks mõneks ajaks piisama.
                    -superradical-

                    Comment


                      #25
                      Vs: "Taskuvõimendi"

                      Esmalt postitatud Shele poolt
                      Misasi on:500 ma;5v;700ma?
                      Kui oma tervis on raudselt kõva, siis teiste peale võiks ka mõelda?
                      Mis teha see "seagripp" või midagi sellist ründab ja ega olemine enam kõige parem pole, seega ka kirjutusvõime/mõtlemine. Parandasin oma vea ära.
                      Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                      Comment


                        #26
                        Vs: "Taskuvõimendi"

                        5V käib kah suure V-tähega...

                        Comment


                          #27
                          Vs: "Taskuvõimendi"

                          Esmalt postitatud tiidu93 poolt
                          5V käib kah suure V-tähega...

                          " Parandasin oma vea ära. " Selle ikka lugesid 21:25 tehtud postitusest?
                          Tähelepanelikkus ei teeks paha või mis ?
                          -superradical-

                          Comment


                            #28
                            Vs: "Taskuvõimendi"

                            Esmalt postitatud wer1 poolt
                            5v@700mA .
                            Siin ju 5V väikese v-tähega.
                            Sorry teema risustuse eest..

                            Comment


                              #29
                              Vs: "Taskuvõimendi"

                              Esmalt postitatud tiidu93 poolt
                              Siin ju 5V väikese v-tähega.
                              Sorry teema risustuse eest..
                              Kas sina saad kõiki oma poste muuta ? Alates isegi kõige esimesest-mina olen juba hea mitu aastat siin kasutaja olnud, aga vaata-isegi mina ei saa oma poste muuta kui juba natuke aega möödunud postitusest, ehk paar tundi ja siis on aamen, enam muuta ei saa, veelenam-kui kopeerisid selle tsitaadist siis seda enam-kui teine kasutaja oma esialgset, tsiteeritud juttu muudab siis tsiteerija tsitaadiga postis tsitaat enam ei muutu, tee mis sa tahad-proovi oma 11:12 posti muuta, kui sul see võimalus antud ( ) , siis näed, minu selles postis olev tsitaat ei muutu enam .

                              Kui nüüd rääkida pisikestest vääratustest siis ma võin sinu varasemaid poste hakata läbi vaatama-midagi kindlasti leiab , seega: teise silmas nähakse pindu kuid oma silmas olevat palki mitte???
                              -superradical-

                              Comment


                                #30
                                Vs: "Taskuvõimendi"

                                Nonii, pole enne kividega kokku puutunud, olen lihtsamaid skeeme koostanud kuid on midagi, mida tuleks silmas pidada, nende jootmisel?

                                Comment

                                Working...
                                X