Teade

Collapse
No announcement yet.

võimendi ehitamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    võimendi ehitamine

    Tere tahaks siis ehitada võimendit mis võimendaks ära sellise woofri http://pan.fotovista.com/dev/3/0/144...l_14440003.jpg woofri võimsuseks siis märgitud 125 RMS ja 500 MAX. Hea oleks kui saaks kasutada näiteks võimendil u-101 trafot. Aga võib ka muid assju kasutada.

    #2
    Vs: võimendi ehitamine

    Mis su "skilli level" on ühest kümneni? Eeldan et sellise teemapüstituse juures väike. "Ära võimendama" on et võimendab nii kõvasti et kõlar kaob ära? Mängima saaks ta muidu kõige lihtsamalt ilmselt LM3886-ga.

    Skilli level - teadmiste/ oskuste tase sellise töö jaoks.
    Condemn the hive.

    Comment


      #3
      oskusi mul on ja kui endal puudu siis on üks tuttav, kes tegeleb elektroonika remondiga. ta käest saab ikka abi. Ära võimendama selles mõttes, et saaks sellest woofrist korraliku tümpsu välja.

      tekkis veel selline küsimus, et kas logitech x530 võimendi ei sobiks? ise arvan et jääb nõrgaks natuke.
      viimati muutis kasutaja Scott; 23 m 2010, 02:07.

      Comment


        #4
        Vs: võimendi ehitamine

        U-101 trafoga saab kuskil 50-60W (siinust) kätte, kui see on sulle piisav siis sobib see trafo küll. Et öelda tahtsin seda, et enne kui midagi ehitada, tuleks vähemalt eesmärk või oodatav tulemus paika panna.

        Comment


          #5
          Vs: võimendi ehitamine

          minu ootuseks on see, et saaks selle jbl-i woofri kenasti mängima. See ei pea olema mingi väga kvaliteetse heliga. jatarfo kohta nii palju, et pole raha et poest osta mingit kallist toroid trafot. Ma saan kasutada seda u-101 trafot või siis mingeid vanasi vene telekate omi.

          Comment


            #6
            Vs: võimendi ehitamine

            No kõige lihtsam ja odavam ja selle trafoga ilmselt käitatav variant oleks LM3886 mingi gainclone variant. Kui kaubale saad, siis räägi sellel teemal Radiotehnikaga, tal on töötav plaadijoonis olemas ja oskus väga kenasid plaate mõistliku raha eest teha.
            Condemn the hive.

            Comment


              #7
              Vs: võimendi ehitamine

              Esmalt postitatud matumees poolt Vaata postitust
              ja tarfo kohta nii palju, et pole raha et poest osta mingit kallist toroid trafot. Ma saan kasutada seda u-101 trafot
              Näe selle u-101 trafoga natuke vaeva ja siis 100-120W 4 oomil kindlustatud transvõimuga, eelmisel sajandil ära proovitud.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Vs: võimendi ehitamine

                Esmalt postitatud Jyrka poolt Vaata postitust
                Näe selle u-101 trafoga natuke vaeva ja siis 100-120W 4 oomil kindlustatud transvõimuga, eelmisel sajandil ära proovitud.
                Jagad skeemi?
                Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                Comment


                  #9
                  Vs: võimendi ehitamine

                  Esmalt postitatud Rolts poolt Vaata postitust
                  Jagad skeemi?

                  Kõike päris ilma ka ei saa , skeemi muidugi saad kui otsid natuke. See skeem on täitsa avalikult internetis muidu olemas, see sait siit ikka "päris mitu" korda läbi jooksnud .

                  Ülalpool oleva kohta:
                  Plaate võin teha, nii LM jaoks kui ka muude skeemide jaoks (parem kui omal olemas-mul käsil mitu asja ja ei ole praegu aega nii väga võidelda uute plaatide joonistega). Samas kui vaja bassikale siis ilmselt võiks sobida transsvõimudest ka see siitki palju läbikäinud skeem Vellemani P8060 põhjal, bassivõimuks see sobiks. Sellele on soovi korral olemas ka 2 versiooni (nüüd mõlemad normaalselt funktsioneerivad) plaadid. Esimene on originaalile üsna sarnane, teise versiooni puhul siis tegu suurendatud plaadiga, et mahutada ära suured filterkonded, isiklikult kasutasin 10 000uF kondesid, neid olen paar tükki teinud valmis ka, see oli kohe töövõimeline, esimesel versioonil oli mul algselt tagasilööke, üks tähelepanuviga.
                  C-70 oleks väga huvitav lahendus (õigemini selle modifitseeritud variant) kuid vaatamata lubadustele ei ole senini olnud mahti oma plaadiversiooni tegemisega tegeleda.
                  Praegu on tegemisel FET ja üks uus skeem mida ei ole veel enne proovinud, tegu sümmeetrilise skeemiga kuid see pole oma algideed arvestades just kõige õigem pelgalt basside esitamiseks, ka ei julge neid skeeme esialgu soovitada kuna ei ole jõudnud valmis koostudeni. Ilmselt saab ühe kohta lähipäevil näha.
                  Elame - näeme

                  Viimane Vellemani P 8060, suurendatud ja muudetud http://www.foto24.ee/album/47818/s16
                  viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 m 2010, 22:36.
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: võimendi ehitamine

                    ma olen siit foorumist päris palju lugenud nende vellemanni võimude kohta. Kirjas küll 200watti aga tegelikult pidi ikka olema palju vähem. Kas see vastab tõele? Muidu olen ise ka omanud seda konstruktor võimu ja minu arust oli see päris mõtetu asi. Isegi vana hea u-101 tegi paremat häält. Ja trükiplaadi tegemisega saan ise hakkama. Ainult vaja joonist.
                    viimati muutis kasutaja matumees; 23 m 2010, 06:51.

                    Comment


                      #11
                      Vs: võimendi ehitamine

                      Y-101 sellest kohe kindlasti võimsam ei ole, siis järgmiseks-selle autobassika jaoks on see võim sobilik nagu rusikas silmaauku, sellele mingit A-klassi Hi-Fi võimu anyway ei raiskaks, see on võimu raiskamine ja võimu surm-üks korralik võim mängib hästi siis kui ta järel on kõlar mis esitab heli, mitte purinat .
                      Seega, edasi ei ole siin midagi rääkida-kui plaaditegemisega hakkama saad jne, siis milles probleem?
                      Plaadijoonis on aga niisugune asi, et mina olen sellele aega kulutanud ja niisama enam neid faile ei jaga-see on huvilistes esile kutsunud ainult ülbust - annan sõrme, siis rabatakse kohe terve käsi, kui üritan "ei" ütelda siis olen halb ja kostitatakse igasuguste sõnadega ja nõutakse veel rohkem. Kes tahab, joonistab ise .
                      Skeeme nett täis, ma loodan, et keegi putru suhu ei tõsta.


                      E: kardan, et "trükiplaadi" tegijana küll asja ei ole. Nimetame asju õigete nimedega.
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: võimendi ehitamine

                        Esmalt postitatud Jyrka poolt Vaata postitust
                        Näe selle u-101 trafoga natuke vaeva ja siis 100-120W 4 oomil kindlustatud transvõimuga, eelmisel sajandil ära proovitud.
                        Mis mõttes seal vaeva peab nägema? Kas peab natukene juurde v maha kerima?
                        Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                        Comment


                          #13
                          Vs: võimendi ehitamine

                          Ma arvan, et maha vast.

                          Aga siis nii palju võimendist, et ma ikkagi otsustasin selle LM3886 kasuks. Leitsin netist ka lingi kus on hea õpetus minu arust. Aga kas see skeem ja see võim pärast toimima ka hakkab? http://aeminium.org/slug/hardware/gainclone/

                          Comment


                            #14
                            Vs: võimendi ehitamine

                            http://www.dcc.ttu.ee/Martin/ mina soovitakisn siit! Sealt võtad projektid ja siis LM3886. Plaanis omal ka teha kui jõuan oma asjadega nii kaugele! (hetkel käsil muud projektid)
                            Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                            Comment


                              #15
                              Vs: võimendi ehitamine

                              äki mõtled seda http://www.hot.ee/qwerty009/ seal on see L1 väga imelik asi. Milleks seda vaja on? ja kust sellise traadi saab siis?
                              viimati muutis kasutaja matumees; 23 m 2010, 10:54.

                              Comment

                              Working...
                              X