Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: uudishimu ja hasart

    Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
    Kahe viimase aastaga olen vaid ühe paari 1943/5200 maha põletanud ...
    Eks ma pidasingi silmas rohkem õpipoisiaastaid.

    Pilti vaadates tundub väga nii, et aladi on jäetud samaks.

    Kui suured silufiltri konded esimeses aretises on?
    "Dreams are nothing more than wishes
    and a wish is just a dream you wish to come true."

    Comment


      #17
      Vs: Head meisterdamist!

      Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
      Kahe viimase aastaga olen vaid ühe paari 1943/5200 maha põletanud ja sedagi omast hooletusest
      Parema meelega oleksin lugenud su püüdlustest +-58 V-ga mõnes PA projektis, ma ka lasin 4-5 aastat tagasi Est 010 radikad ümber teha 2 paari lõppude jaoks, õnneks tuli mõistus koju tagasi ja seisavad nüüd garaazis.
      Yxz ja bnman kui spesialistid juhtisid tähelepanu, et radikas väike ja halvema soojusjuhtimisega kui AL radikas ja transside kristall jääb liiga karmi temp kätte ning selle kristallvõre võib saada kannatada. Korra kahjustada saanud kristalli lagunemine täieliku läbilöögini võib parimal juhul kesta ka aasta(id). Kui meie Stekkeris plaanisime PA võime teha siis õnnestus näha 2T818/819A datasheeti kus peale +25 oli ka graafikud mingi oluliselt kõrgema temp kohta, mistõttu arvan, et seepärast minu tehtud 1988-1993 a. 2X300 W võimud enamuses töötavad veel siiamaani.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #18
        Vs: uudishimu ja hasart

        Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
        Pilti vaadates tundub väga nii, et aladi on jäetud samaks.

        Kui suured silufiltri konded esimeses aretises on?
        Alaldi on sama, konded samuti estonia enda omad (osadel olid pikad konded ja osadel lühikesed) ja mahtuvusi on seal 4*15 000uF ehk 30 000uF õla kohta (2*30 000uF).

        Comment


          #19
          Vs: Head meisterdamist!

          Esmalt postitatud Jyrka poolt Vaata postitust
          Parema meelega oleksin lugenud su püüdlustest +-58 V-ga mõnes PA projektis, ma ka lasin 4-5 aastat tagasi Est 010 radikad ümber teha 2 paari lõppude jaoks, õnneks tuli mõistus koju tagasi ja seisavad nüüd garaazis.
          Yxz ja bnman kui spesialistid juhtisid tähelepanu, et radikas väike ja halvema soojusjuhtimisega kui AL radikas ja transside kristall jääb liiga karmi temp kätte ning selle kristallvõre võib saada kannatada. Korra kahjustada saanud kristalli lagunemine täieliku läbilöögini võib parimal juhul kesta ka aasta(id). Kui meie Stekkeris plaanisime PA võime teha siis õnnestus näha 2T818/819A datasheeti kus peale +25 oli ka graafikud mingi oluliselt kõrgema temp kohta, mistõttu arvan, et seepärast minu tehtud 1988-1993 a. 2X300 W võimud enamuses töötavad veel siiamaani.
          Eks ma pean ka selle haiguse läbi põdema Katsetan seda estoniat veel ja mõõdan temperatuure (transistori kestal/radikal jne..) ja vajadusel viin toitepinge radiaatori suutlikusega kooskõlla. Oli veel mõte katsetada estonia peal G-klassi, see peaks oluliselt parandama termorežiimi, eks näis.

          Comment


            #20
            Vs: õnnestus näha 2T818/819A datasheeti kus peale +25

            Mul ei tule meelde, kuivõrd need militaarversioonid oma kvantitatiivsetelt parameetritelt erinesid laiatarbeversioonidest, aga oli ikka masendav vaadata küll, kuidas viimastel lubatud koormatavuse graafik sada kraadi pärast +25°C nulli jõuab.
            "Dreams are nothing more than wishes
            and a wish is just a dream you wish to come true."

            Comment


              #21
              Vs: 30000 μF õla kohta

              Siis pole hullu.
              Võrgukaitset ei pidanud vahetama?

              Aga radikas on eriliselt s...
              "Dreams are nothing more than wishes
              and a wish is just a dream you wish to come true."

              Comment


                #22
                Vs: 30000 μF õla kohta

                Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
                Siis pole hullu.
                Võrgukaitset ei pidanud vahetama?

                Aga radikas on eriliselt s...
                Võrgukaitse sama, kui mälu ei peta 5A (4-oomisel vist oli ettenähtud selline).

                Comment


                  #23
                  Vs: õnnestus näha 2T818/819A datasheeti kus peale +25

                  Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
                  Mul ei tule meelde, kuivõrd need militaarversioonid oma kvantitatiivsetelt parameetritelt erinesid laiatarbeversioonidest
                  Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall, TET-i mehed rääkisid, et valitud eksemplarid töötasid aatomijaamades mingites seadmetes vesijahutusega 200W kaovõimsuse juures.
                  Minu tollane lapsuke http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka018.jpg sai neid 100 tk tehtud, ja Est 010 http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka006.jpg , http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka005.jpg millel tänaseks on ära vahetatud ka draiverid.

                  Rom lisa ruttu soft-start, mul väiksema pinge juures + ja - jaoks samade dioodidega omad sillad.
                  VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                  Comment


                    #24
                    Vs: kui mälu ei peta 5A

                    Jah, selle aeglane variant T. On karta, et korduvate sisselülitamiste matsud suretavad ta pikapeale ära.
                    Mäletan, et kui ise sai perspektiivsete "loomkatsete" ettevalmistamisega tegeldud, siis sai isegi välja nuputatud mingi lahendus "pehme sisselülituse" saamiseks.
                    Tõsi, siis oli õlga mõeldud panna vähemalt 3 x 22000 μF ja trafo oleks pidanud ka võimsam ning jäigem tulema, kui see "2x50W@4Ω".
                    Kahjuks ei jõudnud tolleaegse tähtede kehva seisu tõttu kaugele, aga mingid eskiisid ja maketi moodi asjad võiksid isegi kuskil säilinud olla.
                    "Dreams are nothing more than wishes
                    and a wish is just a dream you wish to come true."

                    Comment


                      #25
                      Vs: Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall ...

                      Vaat siis! Nagu on juba saanud rääkida, meie jaoks oli see 2T teema suhteliselt mõttetu. Juba 2T632A / 2T638A paari võimalikust kasutamisest unistamisest tuli hunnik paksu jama.

                      Esmalt postitatud Jyrka poolt Vaata postitust
                      Minu tollane lapsuke http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka018.jpg sai neid 100 tk tehtud, ja Est 010 http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka006.jpg , http://www.hot.ee/ylejoejyri/Pildid/jyrka005.jpg millel tänaseks on ära vahetatud ka draiverid.
                      Stekkeri toodangut pole juhtunud nägema. Neil aastatel tundus selliste asjade järgi suur vajadus olevat.
                      See 010-YM tundub üsna sobilik platvorm olevat teemasse sisseelamiseks ja katsete tegemiseks. Kahjuks olen seni (peale praegu jutuksolnud erandite) kuulnud ja lugenud põhiliselt hala tema raske remonditavuse kohta. Eks igal põvkonnal on raskustest oma arusaamine.

                      Muide, siinkohal meenub mulle vähetuntud fakt, et umbes samal ajal jõudis tootmisvalmis ka selle võimsusvõimendi järglane, millest mul pole ühtki pilti ja ei meenu isegi tema number. Mäletan, et neid oli vist kaks versiooni - tagasihoidlike võimsustega 75 W ja 100 W (per ch. @ 8 Ω). Kõikide üllatuseks läbisid nad lõpusirge kadalipu suhteliselt probleemidevabalt.
                      Kahjuks algas selle tootmisseandmine vestlusest armastatud tehase volitatud esindajaga, kes pärast seda, kui oli kontrollinud, et toas ei ole liigseid inimesi, teatas, et ta on meie juures ainult ühe eesmärgiga - leida väljatöötluse juures see oluline puudus, et ei peaks tootma hakkama.
                      Lihtsam oli see leida koos ja nii tehtigi.

                      Näidiseksemplarid said ka kuhugi ja tõenäoliselt elavad õnnelikult edasi veel praegugi, kui nad just vahepeal ära pole surnud.
                      "Dreams are nothing more than wishes
                      and a wish is just a dream you wish to come true."

                      Comment


                        #26
                        Vs: Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall ...

                        Lugesin Ellioti lehelt võimu konstrueerimise teooriat natuke ja see toitepinge värk pani tiba järgi mõtlema. Vabandan, aga näide arheoloogia vallast selline: Võimendi UEMI-50. Praeguse võrgupinge puhul on toide +-47V ja lõpus KT808A. Üks kumbagi õla peale. Originaalis 6 oomine kõlar. Vaatame nüüd andmelehte: P=50W, Uce=120V Ic=10A. Ja arvutame nagu Elliot võttes reaalse kõlari takistuse tiba väiksema, nt. 5oomi. I=47/5=9,4A. Nii, kahtlaselt lähedal maksimaalsele kollektorivoolule? Siis oli seal temperatuuri/võimsuse tüüpgraafik. Ütleme, et radikas käega katsudes soe, see on 40-50 kraadi? Sellisel temperatuuril tüüpgraafiku järgi 20% väiksem võimsus. Ja kõne all oleval võimul pole sugugi mingi superhea radiaator. Ma saan nii aru, et see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?
                        Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Lugesin Ellioti lehelt võimu konstrueerimise teooriat natuke ...

                          Kuluks ära täpne viide, siis oleks hea näpuga järge vedada.

                          Esmalt postitatud vuss poolt Vaata postitust
                          Ma saan nii aru, et see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?
                          Ei tarvitse, tegelikult. Ega siis kuulamine iseenesest mingit ohtu ei kujuta võimendile.

                          See vist pärineb seitsmekümnendatest? Siis kehtisid teistsugused kokkulepped.
                          viimati muutis kasutaja Yxz; 03 m 2010, 00:22.
                          "Dreams are nothing more than wishes
                          and a wish is just a dream you wish to come true."

                          Comment


                            #28
                            Vs: Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall ...

                            Esmalt postitatud vuss poolt Vaata postitust
                            Ma saan nii aru, et see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?
                            Kindlasti kärssab kui kavatsed siinust max kuulata, õnneks meeldib meil muusikat kuulata, muusika puhul voolutarve keskmiselt 1/3 siinusega võrreldes.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #29
                              Vs: Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall ...

                              Rom, aga mis arvad hoopis võimendi väljundpinge tõstmise peale?

                              Väljakutse selline: kõlari ette ühendatud 1:10 pingealaldusteguriga helisagedustrafo, väljakutseks on konstrueerida nii kõrge väljundpingega võimendi kui võimalik.

                              Kõrgepinge üksi on juba suur ohuallikas. Samuti komponentide valik. Võimalikke probleeme ja ohte on palju.

                              Elfa kataloogis müüakse mosfete kuni 900V tööpingele. Kuid ainult N-kanaliga.

                              IGBT-d on kuni 1200V ja seega saaks välja anda kuni 400VAC. Kuid nad on mõeldud töötamiseks impulssrezhiimis ja ma ei tea, kui halvasti või hästi nad helisagedusvõimendis töötaksid.

                              Muide, sõber ühe projekti käigus ajas võimendist välja 160VAC. Loomulikult mitte 4-oomisel koormusel.
                              If you think education is expensive, try ignorance.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall ...

                                Andreie, selline asi ei paku mulle huvi

                                Comment

                                Working...
                                X