Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Nagu öö ja päev, sees hoopis teine suurem kristall ...

    Lugupidamisega kõigile väidelnutele!

    Tänapäeval tahavad kõik olla kõigist parimad. Võimendite moderniseerimisel aga ei taha keegi tunnistada, et aastat 30...40 tagasi konstrueeritud võimendid nii idas kui läänes töötavad sedavõrd hästi, seetõttu neid modida saabki. Kas 2010 aastal toodetud ka kolmekümne aasta pärast seda lubavad? Mina arvan, et vaevalt, moraalne vananemine ja progress teevad oma töö. Siiski on modimise ka negatiivne tulemus alati positiivne kogemuse mõttes, ma arvan, et arvutis modelleerimine ei asenda kunagi praktikas tehtut!
    Kõigile modijatele parimate soovidega!

    Comment


      #32
      Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

      Huvitav, kui väike peaks küsijal olema huvi saada vastuseid, et sedasi neile reageerida?

      OT: See Rod Elliott tundub paljudes küsimustes olevat mõnusalt (australo)skeptik.
      "Dreams are nothing more than wishes
      and a wish is just a dream you wish to come true."

      Comment


        #33
        Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

        Veidi uuenenud info Estonia 010 lõpu kohta:
        pean tunnistama, et teadjamatel meestel oli õigus radiaatori seisukohalt, tõepoolest estonia radiaator ei ole väga suutlik, kahjuks. Mul ei jäänud eriti muud üle, kui termorežiimi parandamiseks asuda uuesti trafo kallale. Kerisin pinget vähemaks nüüd +/-49V ja nn "8-oomine versioon" ja tundub, et on saavutatud talutav kooskõla toite U ja radika S vahel Kahte kanalit ei saa kahjuks korraga mõõta (koormustakisteid mul 2 x 4R, sellest saab ainult 1 x 8R teha), aga üks kanal aretas kenasti 95W/8R. Kerget nipet-näpet veel ja läheb kaas peale, aitab selleks korrast sellest estoniast küll. Head meelt teeb see, et võim püsib väga stabiilsena nagu polekski midagi tehtud, ainult meeldivalt võimsam.
        Vahemärkuseks veel, võrgu kaitse on 5A, see on seal olnud juba eelmise aasta sügisest saadik, siiani pole küll midagi juhtunud. Juba eelmisel sügisel alustasin loomkatsetega, maal pani väga korralikult venna Korvet 150AC-001 käima http://album.ee/node/22392169/50220457. Soft starti ka tegema ei hakka leian, et liiga leebe kombinatsioon selleks.
        viimati muutis kasutaja Rom; 08 m 2010, 12:05.

        Comment


          #34
          Mõte radika osas.

          Võib tunduda küll natuke lollmõte, aga pakun välja ühe radika asendamise mõtte.
          Mõte järgmine. Kui võtta A6023 profiilis radiaator ja sellest õige kõrgusega radikad välja lõigata ja asendada originaaliga. Muidugi on see radika profiil lühike, aga kui panna 2 radikat omavahel niipidi kokku et siledad pinnad(kuhu kinnituvad transid näiteks) omavahel koos siis saab radika pikkuse ilusti kätte ja suureneb ka jahutus pind märgatavalt(muidugi peab olema kokkuminevate pindade kontakt korralik). Sellisel moel tekitada õige suurusega radikas pole väga suur probleem(vaja aind materjali ja natuke nokitsemist),muidugi tuleb ka sellele radika osale teine radika tükk peale panna mis jääb vabaks(sile pind mis radikate ühendamisel vabaks jääb) siis teine etapp oleks õigete transi kohtade sisse freesimine. Muidugi tuleb sisemisele poole jäävate ribide alumisi servi ka kõvasti kärpida kuna need jääksid plaadil olevatele asjadele lihtsalt ette(plaatilt radikatele minevad transid tahavad ka ju endale kohta).

          Sai natuke segane, aga panin oma mõtted kirja.(eks ta selline käkerdis tuleb aga jahutus omadused peaksid paranema natuke ikka).
          Ärge pikka viha pidage
          Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

          Comment


            #35
            Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

            Mind jälle huvitaks see, kui keegi võtaks Brig-U-001 modimise ette
            See sisendiosa on ilmatuma suur ja tänapäeval praktiliselt kasutu- sealt saaks omajagu ruumi juurde ja lüütide arvelt hoiaks kah kokku(tänapäeva 15 000uF konded palju väiksemad).

            Sinna saaks ilusa tuuningu teha..

            Comment


              #36
              Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

              Olen kunagi kergelt "järgi aidanud" kuid midagi märkimisväärset. Aga sul on võimalus olla esimene siit foorumist, kes selle pilli innuga ette võtab.


              Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
              Mind jälle huvitaks see, kui keegi võtaks Brig-U-001 modimise ette
              See sisendiosa on ilmatuma suur ja tänapäeval praktiliselt kasutu- sealt saaks omajagu ruumi juurde ja lüütide arvelt hoiaks kah kokku(tänapäeva 15 000uF konded palju väiksemad).

              Sinna saaks ilusa tuuningu teha..

              Comment


                #37
                Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

                Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
                Huvitav, kui väike peaks küsijal olema huvi saada vastuseid, et sedasi neile reageerida?

                OT: See Rod Elliott tundub paljudes küsimustes olevat mõnusalt (australo)skeptik.
                No mõtlesin, et loen ja harin ennast enne, kui jälle mõtlematuid postitusi teen. Aga ega ma pole neist asjadest siiski päris aru saanud veel. Äkki keegi selgitaks algajale, seda transistori "ohutu tööpiirkonna" teemat. Foorumist olen leidnud ainult selliseid empiirilisi väljaütlemisi, nagu: "44V on kt818/819 piiripeal" jne. Võiks äkki punkti kaupa välja tuua, millised on olulised kohad, mille järgi vaadata, kuhuni seda pinget kruvida kannatab. Ega see vist ongi selline mitme aspektiga asi, aga siiski.
                Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                Comment


                  #38
                  Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

                  to vuss:
                  Transistori kollektor-emitterpinge max lubatav määr on nt 100V. Kahepolaarse toite puhul (+-50V) ongi see tingimus täidetud (üks on alati kinni, teine lahti). Kuigi ükski konstruktor ei kasuta 100% seda võimalust, vaid ikka mitte rohkem kui 80%. Teine moment on ikkagi lubatav max hajuvõimsus, ka seal võiks seda piirväärtust järgida. Lisaks on temperatuur, mis otseselt sõltub nii hajuvõimsusest kui ka jahutusest. Paljud laiatarbe kui ka profivõimendid on ladunud lõppu kuni kümmekond paralleellülituses transistori, säästes sellega radika jahutuspindala ja muidugi kasutavad sundjahutust. KT818/819 puhul 88V ongi ilmselt piiri peal. See ei tähenda, et sinul ja sõbral asi kohe hukka läheb, kuid statistiliselt tuhandete puhul on suurem võimalus selleks küll. Kui on soov maksimum välja pigistada, siis miks mitte. Teine asi on teha seadmeid, mia aastakümneid töötavad ja jätkub ka modimiseks.

                  Comment


                    #39
                    Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

                    Mul väike mõte juba liigub Brig-U-001 modimise poole
                    Seoses trafo vahetusega, mitu VA-t saab pigistada välja vene toroidtrafo südamikust, mille ristlõike pindala on 14cm2(2x7cm)? Mingi 600W ringis?
                    Kui nii, siis saaks võimsust päris palju tõsta. Lõppu paneks 250W ränitransistorid ja radikat paneks jahutama kaks ventilaatorit. Kuigi selline ümberehitus läheks ca 700.- maksma, saaks isegi 200W kanalisse

                    Comment


                      #40
                      Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

                      Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                      Mul väike mõte juba liigub Brig-U-001 modimise poole
                      Seoses trafo vahetusega, mitu VA-t saab pigistada välja vene toroidtrafo südamikust, mille ristlõike pindala on 14cm2(2x7cm)? Mingi 600W ringis?
                      Kui nii, siis saaks võimsust päris palju tõsta. Lõppu paneks 250W ränitransistorid ja radikat paneks jahutama kaks ventilaatorit. Kuigi selline ümberehitus läheks ca 700.- maksma, saaks isegi 200W kanalisse


                      Arvuta parem nii: ruutjuur 950-st, saadud tulemus korruta 0,45ga, saad umbes 13,8, see on siis vajatav ristlõige cm2, 950VA trafo puhul... mina arvutan niisuguse valemiga näiteks -proovi, võid kordajaks võtta ka 0,5. 600VA jaoks tarvis u. 11cm2. Tööstustlikult rakendatakse praegu ka 0,35 aga see kvaliteetse teraskeha puhul, jumalteab kust leitu puhul sellega arvestama ei peaks .
                      -superradical-

                      Comment


                        #41
                        Vs: ... see võim peaks enam vähem esimese kuulamisega läbi kärssama?

                        Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                        ...
                        Kas mitte originaal juppidega veits tuunida ei saa. Skeemi vaadates trafol klemmid 11,16 millelt läheb toide kaitsereleesse, võimalik et sealt saaks lisapinget, KT808A transid kannatavad ka suuremat toitepinget. võimalik et tuleks ka R8/R9 takistust tõsta või need hoopis ettepoole tuua.
                        Võimalik et ma panen puusse selle teooriaga...ära järgi proovi !
                        http://hparchive.com/
                        https://worldradiohistory.com/index.htm

                        Comment


                          #42
                          Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                          Natuke ikka annaks originaaljuppidega võimsust tõsta, kui toite viia +-38V-ni. Samas trafo suutlikkusel võib kahelda

                          Comment


                            #43
                            Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                            Vahepeal pole peaaegu selle tegelenud millest siin teemas juttu, aga siiski väike katsetus taas läbi viidud:

                            Trafodeks kaks Estonia barankat, mis identselt juurde keritud, igaühel oma alaldi ja kogu see supp järjestikku ühendatud, pinge tühjal käigul +/-77V. U-101 plokk endine, kuid asjalikuma radika küljes. Tühikäigu vool on kuskil 160mA kanti, heli isegi täitsa ok (originaalist tuntavalt parem). Vahepeal jamasin väikeste kondedega, mis B-K vahele pandud, kuna umbes 90% võimsuse juures hakkas pluss poolperiood siinuse tipu lähedale lisa genereerimisi joonistama, nüüdseks probleemid lahendatud, kõik töötab 5+, olen seda võimu tausta heliks kasutanud nii umbes kaks nädalat iga päev 3-4h jutti. Võimsuse numbrid ka väääga ilusad täiesti puhast siinust 436W/4R ja 264W/8R pole paha. Igaljuhul see tegevus pakub mulle huvi, see kõige tähtsam

                            Comment


                              #44
                              Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                              Tuli üks mõte seoses selle U-101 ja muude taoliste võimude jahutusprobleemiga mis tekivad ulatuslikumal "moderniseerimisel". Kas ehk ei oleks mõttekas taoliste võimude lõppu aretada lõppaste näit. G- või H-klassi lülituses, H-klassis saaks radikapinnalt oluliselt kokku hoida (n.ö. samalt pinnalt kuni 40% suurema võimsuse) ja kasutegur paraneb samuti. U-101 trafos mähiseid kombineerides peaks see olema saavutatav ning oskuslikumale isetegijale oleks sellest ehk tulevikuks juurde õppida.
                              Plusspool oleks, et võimendi enda korpus jääks samaks (kui võimsusesooviga väga hulluks ei lähe ) ja isegi originaaltrafoga saaks suuremat võimsust vajalikel hetkedel .
                              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 03 m 2010, 23:58. Põhjus: jälle see esimese rea viimane sõna kipub korduma :( /ja kui "muuda" klikkida siis ei saa seda ka kustutada!!!
                              -superradical-

                              Comment


                                #45
                                Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                                Seda teemat lugedes tuli meelde, et kunagi sai 010 lõppu kasutatud diskol kesk ja kõrgvaljukate toiteks. Ilma mingi modimiseta võimendil õnnestus sellisel piinamisel termokaitse peale saada.
                                Sundjahutuseta ei julgeks sealt küll tavapärasest suuremaid võimsusi välja pumbata.

                                Comment

                                Working...
                                X