Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
    Kas ehk ei oleks mõttekas taoliste võimude lõppu aretada lõppaste näit. G- või H-klassi lülituses, H-klassis saaks radikapinnalt oluliselt kokku hoida
    Sellest mainisin postis nr.19
    H-klass on mulle väga sümpaatne, selle proovin tulevikus kindlasti ära.

    To: a1
    originaal seadistuses ei tahaks tõesti estoniat väga kuumaks ajada, temperatiuuri tõustes langeb transistrori ohutu tööpiirkond, selles on sul õigus. Annab siiski teha nii, et radika temperatuur on oluliselt kõrgem (mõistlikes piirides) ilma ohuta töökindlusele (tean palju "kuumi" võimendeid). Minu konkreetne Estonia aretis on 2x90W/8R ja pole mingit probleemi (seda juba nii palju katsetanud). Kui ei eksi, siis Jyrka oma on 2x110W/4R.
    viimati muutis kasutaja Rom; 04 m 2010, 10:05.

    Comment


      #47
      Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

      Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust

      Temperatiuuri tõustes langeb transistrori ohutu tööpiirkond, selles on sul õigus. Annab siiski teha nii, et radika temperatuur on oluliselt kõrgem (mõistlikes piirides) ilma ohuta töökindlusele (tean palju "kuumi" võimendeid).
      Kui kasutada 2SC5200/2SA1943 asemel näiteks MJL21193/MJL21194 või MJL21195/MJL21196 paare siis on seda "üleliigset kuumust" võimalik vaos hoida. Vahe SOA-s on neil transsidel võrreldes 2SC5200/2SA1943 päris suur, mitmekordne. Madalamal toitepingel on üks huvitava SOA-ga transipaar MJ15003/MJ15004 kuid seda 50-60 Vce juures, sealt edasi kisub juba suht nadiks ja arvestades, et korpus on erinev siis sellest kõrgemal toitepingel oleks mõistlik võtta kasutusse ehk MJL4281/MJL4302 paar - ei peaks ju radikale mingisugust vahetükki aretama TO-3 jaoks.

      Tegelikult just SOA-st ja piiratud radikapinnast ajendatuna tekkis mõte G- või H-klassi lahendusele. Mõnda aega maadlen umbes 1U mõõdus kesta improvisatsiooniga ja tavalahendused ei taha kuidagi saada nii tulemuslikud kui oodatud, lahendustena näivadki G või H, sealt edasi kodusnokitsejale enam eriti muid võimalusi ei olegi.
      -superradical-

      Comment


        #48
        Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

        Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
        Vahepeal pole peaaegu selle tegelenud millest siin teemas juttu, aga siiski väike katsetus taas läbi viidud:
        Tubli töö!
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #49
          Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

          Esmalt postitatud andreie poolt Vaata postitust
          Tubli töö!
          Tänan

          Alustasin H-klassi ümbertegemist, eks mõne aja pärast annan teada kuidas on AB klass vs H klass.

          Comment


            #50
            Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

            Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust

            Alustasin H-klassi ümbertegemist, eks mõne aja pärast annan teada kuidas on AB klass vs H klass.
            (Y)
            Kasutad lõpus samasid pulkasid mida AB puhul? Üks transs igas toitepiirkonnas? Palju toitepinged? Millega toiteid ümber lülitad? Usun, et rahval oleks huvitav "kiibitseda"

            --võidu--?
            -superradical-

            Comment


              #51
              Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

              Esialgne mõte on kasutada samat toiteplokki, mis koosneb kahest järjestikku ühendatud estonia toroidist + alaldi (+/- 78V), H klassis oleks siis vastavalt +/-39V ja +/- 78V. Teist korrust panen mõne LM-kivi baasil komparaatoriga + 2x IRFP240 / 9240 paari (jõuosa) ümberlülitama. AB osa jätan samaks, seal on 4 x 2SC5200/2SA1943 paari. Kui asi õnnestub ilusti tööle panna, siis hiljem võib pinget ka tõsta.
              PS! esialgu samat toiteplokki ja AB osa tahan kasutada selleks, et oleks võrdlusmoment.

              Comment


                #52
                Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                Teist korrust panen mõne LM-kivi baasil komparaatoriga + 2x IRFP240 / 9240 paari (jõuosa) ümberlülitama. AB osa jätan samaks, seal on 4 x 2SC5200/2SA1943 paari. Kui asi õnnestub ilusti tööle panna, siis hiljem võib pinget ka tõsta.
                PS! esialgu samat toiteplokki ja AB osa tahan kasutada selleks, et oleks võrdlusmoment.
                Kas mingisugust skeemisjuppi step-driveri kohta ei ole mida võiks ehk jagada? Mõtlen ja mõtlen kuid ei suuda mõista N ja P kanaliga FET-ide kasutamist. Ilmselt see erineb minu skeemist, mul seal IRFP840 4tk.

                4* 2SC5200/2SA1943 saaks juba päris suure võimsuse, need transid sobivad üsna hästi H klassi jaoks kuigi SOA võiks parem olla, NJL4321 ja NJL4302 (pead ei anna, et hetkel õigesti kirjutasin, otsima ka minna ei viitsi) on H jaoks julma SOA-ga. Need ilmselt parimad mida suht mõistliku hinnaga saada on. 3 paariga saaks hakkama toitel +-45 ja +-90V, kui 4 paari võtta siis saaks kasutada 3astmelist toidet.
                See ESTONIA trafo tundub üsna mõistlik idee katsetusteks, kui asi toimib siis võiks ju isegi proovida 3astmelist toidet (+-39, +-78, +-117V), kuigi nende lõppude puhul jääb liiga piiri peale ilmselt.
                Ostsin omale tööstusliku võimu mil lõpus 14* 2SA5200/2SC1943+1 draiveripaar. Sel toited +-85V(LV) ja +-170V(HV). Ei ole seda veel põhjalikult laiali võtnud, et saada tema skeemilahendusest ülevaade aga huvitav ta igaljuhul on ja proovimise mõttes on võimuhuvilistele suisa kohustuslik projekt proovida elus kordki G- või H- klassi
                -superradical-

                Comment


                  #53
                  Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                  Hetkel veel kindlat skeemijuppi (HV) juhtimiseks pole, aga et mitte jalgratast leiutada, siis uurin valmis tehase tooteid. Kolmandat astet aretama ilmselt ei hakka (vähemalt selle eksperimendi raames), plaan on jätta kahe astmeliseks, aga hiljem hoopis tõsta toitepinget +/-60V ja +/-120V ja siis ilmselt enam võimsust kasvatama ei hakka, arvan et U-101 lõppvõimu baasil 1kW (siinus) on piisavalt hea tulemus

                  Comment


                    #54
                    Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                    Ei andnud see step-driveri lahendus rahu ja otsisin oma skeemipataka läbi .
                    On olemas üks niisugune, pommikindel võimendi nagu Chameleon, selles just kasutatud niisugust skeemilahendust. Chameleon 600H näiteks, sel toitepinged +-42 (LV) ja +-84V (HV). Komparaatorid LM311 ja transid IRFP240/IRFP9240. Ka lõppvõimendi ise on huvitaval kombel koostatud samade lõpptranssidega (senini olen kohanud ainult BJT lõppudega G ja H klassi). Lõpus sel mudelil siis vaid 4 transsi, kummaski õlas 2!
                    Kui selle step-driveri ehituspõhimõte antud U-101 baasil peaks olema ligilähedane siis meenub, et aastaid tagasi ühes välismaises kirjutises oli Chameleoni võimendeid peetud üldse ühtedeks parimateks, seega peaks see olema hea lahendus.
                    On olemas veel ka 600G (G-klass) ning 1400H ja 1400G ning 2000H. Viimasest paraku skeemi ei ole aga eks tal toitepinge ole mõnedkümned voldid kõrgem kui 1400H +-60V ja +-120V ja lõpus paar transsi rohkem. Igaljuhul skeem on lihtsa ülesehitusega ja jalgratast tõesti leiutama ei pea
                    -superradical-

                    Comment


                      #55
                      Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                      See võimsuse tõstmise lugu tunduski kuidagi liiga ilus olevat Proovisin selle Chameleoni skeemi järgi teha ja ...fiasko. Trükkplaat ja puha sai valmis treitud ja kõik asjatult, asi ei toimi stabiilselt. Nüüd panen oma pea tööle, kuna netist leitud skeeme ei saa alati usaldada. Ilmselt millalgi vastu talve tulen uute uudistega välja seega, keda see teema huvitab varuge lihtsalt kannatust. Kui saan asja tööle, siis olen nõus infot jagama.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                        Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                        See võimsuse tõstmise lugu tunduski kuidagi liiga ilus olevat Proovisin selle Chameleoni skeemi järgi teha ja ...fiasko. Trükkplaat ja puha sai valmis treitud ja kõik asjatult, asi ei toimi stabiilselt. Nüüd panen oma pea tööle, kuna netist leitud skeeme ei saa alati usaldada. Ilmselt millalgi vastu talve tulen uute uudistega välja seega, keda see teema huvitab varuge lihtsalt kannatust. Kui saan asja tööle, siis olen nõus infot jagama.
                        Kus selle skeemi leidsid ??? Ehk on asi selles?
                        Mis täpsemalt? Mõned aastad tagasi varusin omale mitukümmend lehekülge pdf-s juttu selle skeemi probleemsetest osadest...
                        Stepdriver oli "replica" tegijal mitu korda üle jõu käinud. See komparaatoriga lahendus ei pidavat olema hea. Proovi IR2117 baasil näit. . Kas sellest "fiasko" lahendusest skeemi näeks? Kasvõi joonistatud kujul?

                        E: Mida tähendab "ei toimi stabiilselt"?
                        viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 10 m 2010, 00:38.
                        -superradical-

                        Comment


                          #57
                          Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                          http://interlavka.narod.ru/nabor/im/chameleon1400H.jpg kuskilt veel leidsin skeemi koos trükkplaadiga layout formaadis. Tegemisel avastasin erinevusi skeemis ja trükkplaadis. Käitub üsna ettearvamatult, ei tööta nagu vaja, midagi on valesti.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                            Panen ühe arvutis kolades leitud skeemi siia, et uurida kas on ka midagi väärt.
                            Skeem ise. Äkki on kellelgi kasu.
                            Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                              Esmalt postitatud wer1 poolt Vaata postitust
                              Panen ühe arvutis kolades leitud skeemi siia, et uurida kas on ka midagi väärt.
                              Skeem ise. Äkki on kellelgi kasu.
                              Päris nii lihtsalt need üüratud W mida seal lubatakse ka ei tule . Skeeme mis asjalikumad on isegi netis lademeis, kel vajadust leiab need sealt ka üles.
                              "stepdriveri" toimimine antud skeemis on küsitav
                              -superradical-

                              Comment


                                #60
                                Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                                Pealegist G-klass, meie huvi orbiidis on aga H-klass. Selle aasta numbri sees enam vast ei tegele selle hullu eksperimendiga edasi, kuna muud asjad tulid vahele, aga uuel aastal uue hooga, teeme sportlikust huvist ikka U-101 plaadist 1kW ära. Hiljem, kui keegi tahab võin woofri võimukas ära ärida

                                Comment

                                Working...
                                X