Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

    No nii 1kW käes, sain selle numbri kätte tänu U-101 lõppvõimu H-klassi viimisega. Täpne võimsus oli 1143W/4R, sellega ma oma katsetused ka lõpetan, sain vastused kätte mind huvitavatele küsimustele ja minu jaoks asi ammendunud.

    Comment


      #62
      Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

      Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
      No nii 1kW käes, sain selle numbri kätte tänu U-101 lõppvõimu H-klassi viimisega. Täpne võimsus oli 1143W/4R, sellega ma oma katsetused ka lõpetan, sain vastused kätte mind huvitavatele küsimustele ja minu jaoks asi ammendunud.
      Aaaga...
      Mis step-lülitusmeetod?
      Mida ja mitu tk. lõpus?
      Ilmselt huvilisi teisigi
      -superradical-

      Comment


        #63
        Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

        Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
        No nii 1kW käes, sain selle numbri kätte tänu U-101 lõppvõimu H-klassi viimisega. Täpne võimsus oli 1143W/4R, sellega ma oma katsetused ka lõpetan, sain vastused kätte mind huvitavatele küsimustele ja minu jaoks asi ammendunud.

        räägi palun natuke ikka asjast ka, ei ole siin midagi põnevust niisama tekitada

        Comment


          #64
          Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

          No nii 1kW käes
          Sellest saan aru, korrektsem oleks ka toitepinge märkida.

          Täpne võimsus oli 1143W/4R
          Huvitav kuidas on saavutatud selline täpsus? Mäletan, et kunagi sai mõõdetud 1200W võimu, sellisel võimsusel koormus kindlasti kuumeneb, ka vees. 0,1 oomine koormuse takistuse muutus sellisel võimsusel muudab tulemust umbes 30W, lisaks näidu fikseerimise tolerants.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #65
            Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

            Vabandust keelevääratus, täpse võimsuse all pidasin silmas numbri mille sain, ehk siis lihtsalt täpsustasin numbriliselt mida see "1kW käes" tähendas minu mõõtmise järgi.
            Vastan eelkõnelejate küsimustele ka, kuid veidi hiljem, asi veel üsna toores seega veidi kannatust.

            Comment


              #66
              Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

              Lihtsalt infoks U-101 omanikele, kellele jääb võimsusest pisut väheks, kuid ei raatsi kulutusi teha.
              Täna sattus minu kätte üks poolpidune U-101, mille tegin korda ja siis otsustasin veidi võimsust tõsta, algselt andis ainult ühte kanalit koormates 33W/4R, vahetasin toitekonded ära ning trafol tõstsin klemm nr "4" pealt juhtmed klemmile "3", sellega tõstsin lõppastme toidet. Sellise lihtsa liigutusega tuli 33W asemel 50W/R ja kahte kanalit korraga koormates arendab see võimendi nüüd 39W/R. Arvestades, et aega kulus 5 minutit ja maksumuseks vaid uued toitelüüdid on see minu arvates hea tulemus

              PS! trafo klemmide numeratsioon ei pruugi erinevatel U-101 ja U-7101 versioonidel kattuda, seega enne kui midage teete kontrollige üle.

              Comment


                #67
                Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                Panin oma estonia lõppvõimule 30V-0-30V trafo sisse. Lõppvõimu osa ühendasin ära, toitelüütidel pinge +-39.6V.
                Kuidas oleks kõige mõtekam kaitseskeemile toite panna? Mingi lihtne lahendus oleks hea. Mõtlesin, et panna pisikese lisatrafo või keegi jagaks mõnda kergemat skeemi, kuidas pinget alla saada?

                Saan siis vaadata, kuidas minu keritud trafo koormust peab, hetkel tundub küll vaiksem kui originaal

                Comment


                  #68
                  Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                  Tee kaitse omaette trafoga - kui kogemusi väga palju varasemast ei ole siis see oleks ehk parim lahendus kui muidugi sobivaid pisitrafosid vedeleb niisama.
                  -superradical-

                  Comment


                    #69
                    Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                    Enda omal sai toitepinge rohkem tõstetud ja sellepärast ehitasin eraldi toitestabika, sinu toitepinge puhul on lootust pääseda lihtsalt mõnede takistite ümber arvestamisega.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                      Click image for larger version

Name:	jyrka004.jpg
Views:	1
Size:	45,1 KB
ID:	865760
                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                      Tee kaitse omaette trafoga - kui kogemusi väga palju varasemast ei ole siis see oleks ehk parim lahendus kui muidugi sobivaid pisitrafosid vedeleb niisama.
                      Pildil minu variant, lüüdid väiksemad 22000mkF, et trafo ära mahuks, lisatoide +-48V pingevõimendile, +-25V kaitsesüsteemile mõistlike releedega, originaaltrafole lisatud keerde +-40V saamiseks ainult vooluvõimendusastmetele. 70W 8 oomil mulle piisab.
                      viimati muutis kasutaja Jyrka; 23 m 2011, 09:34.
                      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                      Comment


                        #71
                        Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                        Kui releed samaks jätta, siis pisitrafo ei pruugi välja vedada, sest need releed on küllalt suured energia röövlid.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                          Ma panin kaitseskeemile toite niimoodi, et +-39.6V toitele panin 50 oomised 3W takistid vahele.
                          Originaal releed võtsin üldse välja ja otsustasin, et mul pole A/B kanali eraldi lülitust vaja. Ühendasin taga olevad kõlariklemmid rööbiti kokku ja sisse monteerisin ühe pisikese 12V relee. Releele panin ka 2 takistit vahele, kuid vaja võimsamad muretseda- hetkel olevad lähevad suht kuumaks.

                          Nüüd igatahes kaitseskeemile jõuab kuskil +-35V. Käib kah

                          Comment


                            #73
                            Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                            Härrased! Ma ei saa aru, mis see "Radiotehnika" võim siia puutub, kui peale kesta praktiliselt modimisejärgselt originaalist muud järele ei jää! Mul plaanis vanale, kaasaskantavale VEF-i lampraadiole "Turist", sisse ehitada ULL pill, visates vana sisu välja! Tulemust ei saa ju nimetada samaks vastuvõtjaks! Peale nostalgilise-ajaloolise kesta, ei jää temast midagi alles! Minu arusaamistmööda käib põhikeskustelu siiski lihtsalt mingi madalsagedusvõimu võimsuse suurendamisest. Teema on huvitav ja hariv! Meeldib see, et on "hulle", kes ei karda katsetada! Kõigile jõudu!

                            Comment


                              #74
                              Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                              Esmalt postitatud rainadov poolt Vaata postitust
                              Härrased! Ma ei saa aru, mis see "Radiotehnika" võim siia puutub, kui peale kesta praktiliselt modimisejärgselt originaalist muud järele ei jää!
                              Asja tuumaks on ikkagi U-101 lõppvõimendi plaat, mille ümber algsed loomkatsed toimisid.

                              Comment


                                #75
                                Vs: Võimsuse tõstmine (minu tagasihoidlikud eksperimendid)

                                Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                                Lihtsalt infoks U-101 omanikele, kellele jääb võimsusest pisut väheks, kuid ei raatsi kulutusi teha.
                                Täna sattus minu kätte üks poolpidune U-101, mille tegin korda ja siis otsustasin veidi võimsust tõsta, algselt andis ainult ühte kanalit koormates 33W/4R, vahetasin toitekonded ära ning trafol tõstsin klemm nr "4" pealt juhtmed klemmile "3", sellega tõstsin lõppastme toidet. Sellise lihtsa liigutusega tuli 33W asemel 50W/R ja kahte kanalit korraga koormates arendab see võimendi nüüd 39W/R. Arvestades, et aega kulus 5 minutit ja maksumuseks vaid uued toitelüüdid on see minu arvates hea tulemus

                                PS! trafo klemmide numeratsioon ei pruugi erinevatel U-101 ja U-7101 versioonidel kattuda, seega enne kui midage teete kontrollige üle.
                                Lõppudele annad siis samuti +31/-31V nagu aru saan. Kt805l peaks see juba suht SOA ääres olema ju.
                                Maailm oleks puhas ja süüta
                                kui poleks õllejogurtit
                                - Õ.Õ.

                                Comment

                                Working...
                                X