Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Müü autovõim maha ja osta tuppa tavavõim või vaheta kuskil kellegagi. Selliseid teemasid on siin palju olnud, ilmselt tuleb veel. Kasuta asju seal, kuhu need mõeldud on. Ilmselt ei ole sa võimendi jagu raha veel toitele raiskama, seega unusta asi ära. 50A ja enam stabiilne ühe siiniga 12V toide on iga ülekiirendaja unistus, nemad on nõus ka selle eest maksama, ometi pole just paljudel selliseid asju.
Raadio toitmiseks kõlbab ehk ka arvuti toide, kui raadio normaalset mürafiltrit sisaldab. Kui raadiole kõlareid ei pane või ei kasuta neid suurel võimsusel, siis 2...3A toitekuubik signa aku toega aja asja ära
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Lihtne skeem, aga komponentidele kulub palju raha. Trafo ise maksab juba neljakohalise summa.
müüd võimu, saad 1k, jätad toite või komponendid ostmata, säästad veel 2...4k, seega on sul toavõimu ostmiseks 3...5k.
Autowoofer ei tee nii head häält, kui korralik tubane, nii saad seele müdistaja eest veel natuke ja ongi komplektse toamüdistaja raha koos ja vähem träni ja juhtmeid kah
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Vatt on meie keeli, ühiku tähiseks "W"
Neid ampreid on sul vaja ainult max võimsuse jaoks. Kui vaikselt kuulaks, siis veaks asja käima isegi mingi pisike paari amprine toide.
Müü see asi maha ja lõpeta ajuvabaduse aretamine.
Pea kogu elektroonika kasutab toiteks alaispinget, nii ka võimendid. Toavõimendis muundatakse reeglina trafoga võrgupinge võimendile sobivaks: 230V vahelduvpinge sisse ja välja nt 2x30V vahelduvpinget. Selline pinge siis alaldatakse, silutakse ja vajadusel veel stabiliseeritakse. Tulemuseks on nt 2x30V alalist või midagi sarnast, kus asi paistab välja järgmiselt: +30V...0...-30V. Ühed transistorid võimendavad signaali positiivset poolperioodi, kasutades selleks "+" pinget ja teised transid negatiivset poolperioodi, kasutades selleks "-" pinget.
Autovõimendeis ja vahel harva kaa raadiotes hakkab asi sellest peale, et 12V alaispinge tehakse keeruka lülituse abil kõrge sagedusega vahelduvpingeks, seejärel kasutatakse trafot, et pinge muundada kõrgemaks, teha sellest 2 erinevat pinget(nt 2x30V) ja siis alaldada. Sealt edasi ei erine võimedid üksteisest enam pm mitte millegi poolest.
Eelneva "möla" jätkuks küsin ma miks on sul vaja võrgupinge muundada 12V stabiilseks alalispingeks, et siis see uuesti tagasi muundada 2x30V või mis iganes väärtusega vahelduvpingeks? Kui sul raha ülearu, et selle mitmekordse muundamise kadude eest maksta ja ka sellise ajuvabaduse teostamise eest, siis paku foorumis miski 5...10k ja keegi teeb sulle sobiva toite. Samas võid ka mulle või mõnele teisele nõuandjale lihtsalt pappi jagada.
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Comment