Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 010 eelvõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia 010 eelvõimendi

    Tere.

    Kuna olen palju lugenud jutte eestonia s**a eelvõimu kohta, siis tekkis idee selle asja paremaks tegemine.
    Nagu on siin juttu küll olnud, et on tehtud jne...
    Ise nii hakkaja ma ei ole, et sellega vast hakkama saaks.
    Seetõttu ka siis otsin kedagi kes on asjaga kokku puutunud ja on "si*ast saia teinud"

    Või on kellegil pakkuda kasvõi kuulamisevõimalust, et mis asi siis on hea.
    Minu praegune mulje on selline, et kui otse CD masinast lasta eelvõimu, sealt lõppu ja heli väljub estonia 35ac021.1test, siis eelvõimuga on heli tuhm ja mudane.
    Kui lasen CD otse lõppu, siis heli muutub ikka vägagi palju paremuse poole.
    Samas ei taha ka päris ilma eelvõimuta, sest seal on minule hädavajalik helivaljuse nupp. Mis küll moonutab vastavalt sellele kui palju keerad

    Kena Päikest!!

    #2
    Vs: Estonia 010 Eelvõimendi

    aga äkki teha juba uus eelvõim?uute juppidega

    Comment


      #3
      Vs: Kena Päikest!!

      Aitäh! Päike on tõesti kena.

      Esmalt postitatud taaviu poolt Vaata postitust
      Kuna olen palju lugenud jutte eestonia s**a eelvõimu kohta, siis tekkis idee selle asja paremaks tegemine.
      Kus neid jutte saaks lugeda? Ma mõtlen just jutte, mitte mõnesõnalisi väljaütlemisi. Soovitavalt analüütilisi ja asjale pihta saamisega.
      Hiljuti kuskil siin (ei leia praegu ) kasutaja Rom kirjutas pisut, aga väga tagasihoidlikult.

      Samas ei taha ka päris ilma eelvõimuta, sest seal on minule hädavajalik helivaljuse nupp. Mis küll moonutab vastavalt sellele kui palju keerad
      Kui helivaljuse nupp on see põhiline asi eelvõimendist, mida vajatakse, siis tulekski tema keeramise iseärasustele keskenduda.
      Äkki piisaks sellest, kui toonkompensatsiooni funktsioon välja lülitada?
      "Dreams are nothing more than wishes
      and a wish is just a dream you wish to come true."

      Comment


        #4
        Vs: Kena Päikest!!

        Esmalt postitatud Yxz poolt Vaata postitust
        Aitäh! Päike on tõesti kena.



        Kus neid jutte saaks lugeda? Ma mõtlen just jutte, mitte mõnesõnalisi väljaütlemisi. Soovitavalt analüütilisi ja asjale pihta saamisega.
        Hiljuti kuskil siin (ei leia praegu ) kasutaja Rom kirjutas pisut, aga väga tagasihoidlikult.

        Kui helivaljuse nupp on see põhiline asi eelvõimendist, mida vajatakse, siis tulekski tema keeramise iseärasustele keskenduda.
        Äkki piisaks sellest, kui toonkompensatsiooni funktsioon välja lülitada?
        http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...hlight=estonia seal suht pikalt sellel teemal vaieldud.
        Ning enda poolt kinnitan, et vahe on päris olemas kas ilma eelvõimuta või koos eelvõimuga. Minu mõte ei olegi eelvõimu minema visata vaid, et seal saaks heli ka moonutusteta läbi lasta. Hetkel seal ei ole sellist võimalust nagu "direct sound" vms....
        Toonkompressioon ei lahenda midagi. Samas eelvõimu kasuks on ka see pluss, et kergelt tekitab alumist otsa juurde. Vb puust ja punaseks vahe eelvõimendiga ja ilma kuulamisel on see, et sama võrdluse saaks kui kuulata korralikust CD mängijast muusikat ja siis kuulata sama plaati nt mingis suvalises odavas arvutis.
        Kasutaja Rom mainis jah napisõnaliselt asja...seepärast ka tekkis suurem soov asja järgi.
        Ideaalis näeks asi minujaokjs niiviisi välja, et kui on mingi "läbu" siis töötab asi koos eelvõimuga, aga kui on niiöelda rahulik periood siis saaks toonkompensatsiooni funktsioon välja lülitamisega kuulata otse muusikat. Jutt läheb vist keeruliseks.

        Aitähh vastajatele ikkagi

        Comment


          #5
          Vs: seal suht pikalt sellel teemal vaieldud.

          Ah seal! Tegelikult üldsegi mitte. Julgen väita, et sisuliselt mitte midagi.

          Hetkel seal ei ole sellist võimalust nagu "direct sound" vms....
          Toonkompressioon ei lahenda midagi. Samas eelvõimu kasuks on ka see pluss, et kergelt tekitab alumist otsa juurde.
          See "toonkompressioon" on midagi uut helitehnikas, vist.

          Tegelikult on tegemist tõesti ühe üsna mõttetu võimendiga tänapäevases mõttes ja ka vanasti oli ta pigem universaalne kommutatsiooniseade ja filter, kui viisakas eelvõimendi.

          Ometi sai teist siis mingil määral kasutada ja saab ilmselt ka nüüd, kui temast mitte tahta seda, mida ta ei ole.

          Selliste (s.t. mitte ainult selle) võimendite probleem on liiga suur tundlikkus. See väljendub eelkõige selles, et väljundnivoo regulaatorit saab tavaliselt kasutada ainult esimese kolmandiku ulatuses või äärmisel juhul pooleni.
          Loomulikult on sellises olukorras heli lootusetult ülekompenseeritud, eriti sellise lihtsa lisaväljavõtteid kasutava lahenduse puhul, nagu sellel eelvõimendil on.
          Selle olukorra vastu aitab:
          - signaaliallika väljundregulaator
          - mitte kasutada toonkompensatsiooni, eriti nii labast tüüpi
          - antud võimendi puhul veel -- sisse lülitada nupp -20 dB.
          Ainult viimase sellises asendis leidsin ma kunagi võimaliku olevat seda eelvõimendit ilma põhjalikult ümber tegemata kasutada lõppvõimendi juhtimisel.
          Lisaks veel muidugi, mitte kasutada tämbriregulaatoreid ja filtreid.
          Muude funktsioonide osas, näiteks vinüüli korrektor, ei ole kõigel sellel tähtsust.
          viimati muutis kasutaja Yxz; 18 m 2010, 21:36.
          "Dreams are nothing more than wishes
          and a wish is just a dream you wish to come true."

          Comment


            #6
            Vs: seal suht pikalt sellel teemal vaieldud.

            Kuna üks Estonia eelvõim hetkel laua peal, siis jäi ootamatult silma - toitetrafo sekundaarpoole mähistest ühe keerdude arv on teistest erinev.

            Click image for larger version

Name:	Estonia eelvõimu trafo.jpg
Views:	1
Size:	90,9 KB
ID:	867521

            Vaat millised "peensused" selles riistas peituvad

            Comment


              #7
              Vs: Estonia 010 Eelvõimendi

              Oled sa proovinud Estonia 010 võrrelda mõne muu välismaise korraliku võimendiga? Ma olin Estoniate fänn pikka aega ( 008--009-010 ) , kuni tõin koju esimese lääne võimu 97-98 a ja pärast seda testi tuli teha kahjuks ainuvõimalik otsus, ehk siis kogu komplekt müüa... See oli minu lugu ja eks igaühel on audioalaselt oma lugu. Loodan et Estoniate fannid ei pahanda minu jutu peale.
              Esmalt postitatud taaviu poolt Vaata postitust
              Tere.

              Kuna olen palju lugenud jutte eestonia s**a eelvõimu kohta, siis tekkis idee selle asja paremaks tegemine.
              Nagu on siin juttu küll olnud, et on tehtud jne...
              Ise nii hakkaja ma ei ole, et sellega vast hakkama saaks.
              Seetõttu ka siis otsin kedagi kes on asjaga kokku puutunud ja on "si*ast saia teinud"

              Või on kellegil pakkuda kasvõi kuulamisevõimalust, et mis asi siis on hea.
              Minu praegune mulje on selline, et kui otse CD masinast lasta eelvõimu, sealt lõppu ja heli väljub estonia 35ac021.1test, siis eelvõimuga on heli tuhm ja mudane.
              Kui lasen CD otse lõppu, siis heli muutub ikka vägagi palju paremuse poole.
              Samas ei taha ka päris ilma eelvõimuta, sest seal on minule hädavajalik helivaljuse nupp. Mis küll moonutab vastavalt sellele kui palju keerad

              Kena Päikest!!
              Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
              Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

              Comment

              Working...
              X