Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia 010 kaitserelee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia 010 kaitserelee

    Vabandan ,et pole veel võimendil korpust maha võtnud, kuid mõtlesin et uurin ,kas kellegil on selliseid probleeme esinenud nagu mul. Nimelt kui võimendi tööle panen ,siis kõik on korras aga peale 1 tunnilist keskmise koormusega mängimist hakkab kaitserelee peale lööma ja siis jälle maha ja nii käibki maha ja peale. Kui võimendi välja lülitada ,siis peale ledide kustumist saab edasi kuulata kui jälle sisse lülitada samas relee hakkab jälle natukese aja pärast jamama. Relee lülitub sisse aeglaselt kõigepealt hakkab punane tuli hõõguma ,siis lülitab relee sisse ja siis natukese aja pärast lülitab välja ning tsükkel kordub. Võimendi üle ei kuumene kuna radiaatorid on jahedad . Arvan ,et mingi kondekas kuskil jamab, kuid äkki kellegil on sarnast juhust olnud? Kõlarid on 8 oomilised ja võim ise kah 8 oomiline.
    Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

    #2
    Vs: Estonia 010 kaitserelee

    Päris hästi arvad - arvatavasti võib tõesti kondekas kaitseskeemis olla jama põhjuseks. Võib mõõta ka alalispinge väljundis, et see ikka alla 100mV püsib.
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
    Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

    Comment


      #3
      Vs: Estonia 010 kaitserelee

      No nii. Täna siis mõõtsin kondekaid ja peab tõdema ,et kõik olid terved. Samas mõõtsin mõlemal kanalil tühijooksu pinged ja olid ilusti 0V. Huvitav on see ,et mõlema kanali Kt 630 ja Kt 632 transistorid lähevad üsna tuliseks ja tundub ,et viga võib hoopis kuskil mujal olla. Võimedit polnud varem keegi lahti võtnud ja tegu on 1991 aasta aparaadiga. Värk selline ,et kui korpust peal ei olnud siis sai ikka mõned tunnid kuulatud enne ,kui jamama hakkas. Kuna need metallkorpusega transistorid annavad soojuse kiirelt ära siis peale väljalülitamist saabki jälle natkue kuulata.
      Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

      Comment


        #4
        Vs: Estonia 010 kaitserelee

        Soojad KT630/632 on normaalne võib isegi saab öelda tulised. Toetudes enda kogemusele arvan, et viga ikkagi kaitse skeemis olevates lüütides. Kui, aga oled veendudnud, et kõik kondekad on "terved" ma küll ei tea mis viisil sa seda kindlaks tegid, et nende resurss pole "ääre peal" ja nende parameetrid säilivad ka peale tunni ajalist töötamist ja tahad viga lokaliseerida, siis võta skeem ette ja hakka vea ilmnemise hetkel fikseerima pingeid kaitse skeemis E-klemmidel.
        Esimeses postituses kirjeldatud käitumise puhul kahtlustaksin C36-37-38, kui sisse-välja plõksimine ei sõltu helitugevusest. Vahemärkuseks minu jutt peab paika juhul, kui mingil põhjusel mõnes kanalis väljundi "null" ära ei uju.

        Comment


          #5
          Vs: Estonia 010 kaitserelee

          Kondekaid mõõtsin otse skeemilit testriga. Mul on selline tester ,mis mõõdab kuni 2000uF mahtuvust. Mahtuvused erinesid originaal kondekatel mõned protsendid. Peale võimendi leguleerimist paranes asi nii palju ,et kui külmalt käima panna siis saab kuulata nii kõvasti kui kõlarid kannatvad ja ühtegi kaitset peale ei löö.Kõlarid hetkel 4x S30(4 oomi tk) 2 tk jadamisi mõlemas kanalis. Peale ca 30 min mängimist nr 6 juures häälenupp tundub ,et kaitset hakkab peale lööma siis kui eelvõimendi indikaator hakkab punast natuke juba näitama.Kui edasi tahan kuulata ,siis pean natuke häält maha keerama kui nüüd edasi kuulan siis mingi aja pärast hakkab ikka kaitset peale lööma. Kui korpus on lahti ja näiteks ventilaatoriga skeemile õhku puhuda ,siis saab jälle häält juurde keerata ilma ,et kaitse rakenduks. Mis kaitsed muidu on estonia sisendil? Mida saab reguleerida kaitsme osas olevatest kahest reguleertakistist?
          Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

          Comment

          Working...
          X