Teade

Collapse
No announcement yet.

tda7293 ja tda7294

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ma vist ajasin kusagil mingit soga.
    transistor[ätt]starline[punkt]ee

    Comment


      #17
      Mul omal ka kitsas käes- panin asja selle raadio ajakirja skeemi järgi kokku ja siis ühendasin toited taha. Alustuseks kasutasin ainult +-15v ja asi paistis töötavat. Siis sattusin hasarti ja tinutasin suurema trafo(+-27v peale kondesid) toiteks. Panin kõik asjad õieti kokku ja lüitasin sisse. Kõlaritesse tuli kõva võrgu müra. Ja rohkem sellest kivist häält pole kätte saanud.Kardan et kogemata surusin radika vastu R2 korpust. Sellest see urin siis tuligi
      See pärast tõstakski veel kord küsimuse üles kas on kellelgi 7293 kivile tehtud plaadi joonist arvutis.
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #18
        Kurb kuulda
        Kahjuks mul mingi CAD'i joonist pole aga datasheedis vist oli pilt. Äkki saad selle järgi teha?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Ma juba üritangi sellest joonisest. Eks vigadest ikka õpin
          "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

          Comment


            #20
            Kui äge sul see radikas siis lõpuks tuleb? Ja kui võimas toiteblokk sul on? Ma hakkkan endal kah vist samasuguse kiviga võimu ehitama, teadmised kuluks marjaks ära.
            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
            indrek@sac.ee, +3725174765

            Comment


              #21
              Radikas on tegelikult suhteliselt väike sest kavatsen arvuti toite vendika sinna külge istutada( 2 kanali radikale siis üks vent). Mul on hetkel mitu head radikat mida sinna panna, aga jään vist ühe vana nõelradika juurde. Vaatsin et kasutatakse umbes selliseid radikaid mille pikkus on u.4 kivi pikkust ja laius sama. Toide on ca 300w +-35v toroid.
              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

              Comment


                #22
                Aaa, siis küll kui tuleb koos vendikaga. Ma siis mõtlen et äkki proovin kah vendikaga, kui ma ükskord tegudeni jõuan.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #23
                  Ma miskipärast arvan, et targem tuleb teha ilma vendita ja suurema radikaga. On vaiksem, ei ole ohtu et vent ära kooleb ja lõpuks vvõimsal kivil peab olema suur radikas et oleks kuhugi sooja mahutada. Metall on parem sojusjuht kui õhk.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #24
                    Selgituseks:
                    Radika massil pole pideva koormuse korral mingit muud tähendust kui temperatuuri ühtlustamine ribide vahel. Seega kui kivid asuvad radikal ühtlaselt, siis ei pea radikas paks olema.
                    Kuidas radikat teha ? Esiteks on muidugi vaja leida kaovõimsus. Pakun et 100W kivi korral on see 30W. Seejärel otsustame, kui kuumaks kivi tohib minna.Ütleme et 80 kraadi. Välistemperatuuriks paneme nt. 30kraadi. Seega dT = 50 kraadi ja me vajame radikat soojustakistusega maksimaalselt 1.7 K/W. Noh, ütleme et ei raatsi ELFAst osta (75-621-01 maksab $10.90). Ise on tülikas arvutada. Vahime siis ELFAst radika pilti ja teeme enam-vähem samade mõõtmete ja ribidega, igaks juhuks 30% suurema pindalaga kuna mustaks anodeerida ei saa. Valmistada saab alumiiniumist, aga kui pole sõbralikku freespinki siis on soonte tegemine suht raske. Jama. Variant on kasutada plaati, kuid tuleb arvestada et õhukeses plaadis levib soojus mööda plaati halvasti. Tuleks panna paksem plaat - pakuks et 5mm alumiinium. A kuskohast me selle saame ? SAPAs on miinimumkogused suht suured. Variant on Knokest osta. Kahjuks on suur tõenäosus lõpetada otsingud ikkagi Tevalost tellides. Sundjahutus nii väikese asja korral on mõttetu.
                    Üks variant soodsalt radikaid saada on ka A-Kaabel, neil on vahel valetellimustega igasugu huvitavat kraami sisse tulnud.

                    Nii on lood.

                    Comment


                      #25
                      7293 datasheedis lk 4. oleval plaadil on olemas klemm +5v ja sealt läheb takisti R6 kivile jalga 5, mis peaks olema Clip detector. Mina saan aru, et +5v on vajalik mute ja stby lülituseks aga kuidas moodi toimib see clip detector? Samas on mute ja stby lülitusel nagu jäetud võimalus ka GND-i lülitada. Kas ja kuidas siis lülitid ühendada?
                      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                      Comment


                        #26
                        Nii, Ta on nüüd valmis saanud ja töötab väga hästi.
                        Karp mille sees ta on on järgmine:
                        pikkus: 24cm
                        kõrgus: 8cm
                        laius: 12cm
                        Sees on ventilaator ja tda´d (neid on siis 2)
                        On sees veel eelvõimendi ja pingestabilisaator.
                        Radiaator teeb sees igasuguseid keerde, karbi kaane küljes on ventilaator ja teiselpool on karbi sees augud.
                        Jahutab ideaalselt.
                        transistor[ätt]starline[punkt]ee

                        Comment


                          #27
                          7293 datasheedis lk 4. oleval plaadil on olemas klemm +5v ja sealt läheb takisti R6 kivile jalga 5, mis peaks olema Clip detector. Mina saan aru, et +5v on vajalik mute ja stby lülituseks aga kuidas moodi toimib see clip detector? Samas on mute ja stby lülitusel nagu jäetud võimalus ka GND-i lülitada. Kas ja kuidas siis lülitid ühendada?

                          soojendaks siis vana teemat, asi nii et panin 7293-l asja kokku, aga toite peale andmisel ei juhtu nagu midagi, voolutarve kusagil alla milliampri +-20V juures. Küsiks siis veel üle, kas ja kuidas lülitid peaksid olema.

                          P.S. datasheeti uurides jääb mõndagi keeleoskuse taha...

                          Comment


                            #28
                            Kas ühendasid ikka mute ja standby lülitid? Mute ja Stby otsad peavad saama toite vähemalt +5v kuid võibka toite + anda läbi takisti näiteks. Kui nendel otstel toidet pole siis on kivi stby reþiimis.
                            "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                            Comment


                              #29
                              kui suur peaks R6 olema? Sel juhul saab ta +5 siis 5-dalt otsalt?

                              Comment


                                #30
                                aitüma, sain käima, mu viimane küsimus oli lihtsalt asjatundmatu. Aga seda kas +5 peab olla ka kõrgem kui katsetada erinevate toitepingetega, mul pandud praegu pingejagajaga, või ehk stabiliseerida

                                Comment

                                Working...
                                X