Teade

Collapse
No announcement yet.

LM3886 Takistid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: LM3886 Takistid

    Niisiis tegn sügava mõttepausi ja selgus,et mul on vaja hoopis 2x12~v trafot ja kui ma selle ära aladan siis saangi soovitud 32 v alalisvoolu.on mul õigus.

    Kas on nii,et kui ühe kivi võimsus on 60W,siis selle toitmiseks on vaja 120W trafot.Ja kui on kaks 60W kivi ,siis on vaja 240W trafot?

    Comment


      Vs: LM3886 Takistid

      kas matemaatika ei tööta enam jaheda ilma tõttu
      12*1,42võrdub 17,4 ehk 17V... suk vaja 20-22V trafot.

      Comment


        Vs: LM3886 Takistid

        Ei nuh,mul oli üks trafo mis on 2x12~v(3 Otsaga) ja kui ma selle ära aladasin,sain sealt 32 v alalisvoolu.Kui ma aladan ära 2x20~v(3 otsaga),siis saan ju 52 v alalisvoolu ju.

        Kas ma pean mingeid ampreid ka arvestama ennem kui trafot ostma hakkan (ma ise ei tea ampritest mitte kui midagi),kui jah siis mitme amprist mul vaja.


        Kas on nii,et kui ühe kivi võimsus on 60W,siis selle toitmiseks on vaja 120W trafot.Ja kui on kaks 60W kivi ,siis on vaja 240W trafot?
        viimati muutis kasutaja plaaster; 22 m 2010, 21:44.

        Comment


          Vs: LM3886 Takistid

          Teeme nii ,et alustuseks võtad endale u101 trafo.
          kui töötab ja meeldib siis jääb,kui tekkib huvi veel modida siis vaatad edasi.nii kaua loed muusika saatel raamatud
          Muidu on Tartus tiigielektroonika ,sealt võid vaaata seal igast nänni,kui sul nt radikat või midagi vaja,obiva trafo võid ka leida.
          Mul endal ka sama kiviga stereo võimu projekt ootab pool aastat tegemist,Radikas on hea ilma ribideta annab juba vajaliku suuruse vällja
          Kas sull lüüdid juba olemas 10000uF ja peale?

          Comment


            Vs: LM3886 Takistid

            Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
            Niisiis tegn sügava mõttepausi ja selgus,et mul on vaja hoopis 2x12~v trafot ja kui ma selle ära aladan siis saangi soovitud 32 v alalisvoolu.on mul õigus...
            Tee veel üks mõttepaus ja mõtiskle mida need read LM3886 datasheedis tähendavad:
            n 68W cont. avg. output power into 4Ω at VCC = ±28V
            n 38W cont. avg. output power into 8Ω at VCC = ±28V
            n 50W cont. avg. output power into 8Ω at VCC = ±35V

            See 35V on ainult üks toiteõlg, kahepolaarne toide(split supply) sisaldab kaks tõiteõlga, miinus ja pluss, seda tähistatakse näiteks nii: ±35V, tegelik pinge on 35+35=70, ehk siis kumbki toiteõlg on 35V, üks on -35V, teine +35V (massi suhtes mõõdetult) kui mõõta - ja + vahelt on 70VDC.

            *ainpaasalu kirjutas sulle pika jutu sellest...
            viimati muutis kasutaja Starfish; 23 m 2010, 00:15.
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              Vs: LM3886 Takistid

              Veel ei ole õigeid lüüte ostetud.Kas ma saan õigesti aru,et mul tuleb uku trafost juba õige vool välja 4oomi jaoks ±35V ehk,siis 70 v.
              Õhtu poole on aega väike katse teha.Loodan,et kivi ellu jääb .

              Comment


                Vs: LM3886 Takistid

                8 oomise koormusega ehk julgeks isegi käima panna aga neljasega... Vaiksemapoolselt saab kuulata kindlasti, ära põhja keera või kui kõlareid mitu, siis ühenda nii, et võimendile oleks 8 oomine koormus. Igaks juhuks.
                Condemn the hive.

                Comment


                  Vs: LM3886 Takistid

                  Kas,siis pean panema kaks 4 oomist kõlarit jadamisi.

                  Comment


                    Vs: LM3886 Takistid

                    Jah.
                    Condemn the hive.

                    Comment


                      Vs: LM3886 Takistid

                      minul oli u101 trafo taga,ja 4 oomine kõlar järgi ühendatud,mängis ilusti ja siis sai hiljuti selle lm3886 ja u101 trafoga päev läbi pea täis võimsusel bassi mängitud.pane sinna mingi 18-22V trafo ja asi korras.

                      Comment


                        Vs: LM3886 Takistid

                        Võimendi töötab.Ainult,et põhja ei saa keerata hakkab üle mängima ja basse ka ei saa juurde panna samuti hakkab üle taguma.See vist on sellest,et mul pole veel korralikke toitelüüte.Muidu 1 kanal praegult töötab ja tegelt päris hästi.Arvan et uut trafot ei hakka ostma.Ostan Parem uued 8 oomised kõlarid.

                        Comment


                          Vs: LM3886 Takistid

                          Trafo tuleb ikka odavam osta . Toitesse pane ikka jah korralikud lüüdid. Pole ise kuuland LM3886 baasil tehtud võimendit. Kui aga ütled, et bassi jääb puudu võid teha ka filtri vahele.
                          Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!

                          Comment


                            Vs: LM3886 Takistid

                            8 oomised kõlarid mängivad vist ikka paremini ja kõvemini.Muidu plaanis ongi teha veel eelvõimendi ja filter(filtrid)Kui keegi teab mõnda head eelvõimendit ja filtrit,siis palun pakkuge välja.

                            Comment


                              Vs: LM3886 Takistid

                              ei ole häda kõlaris,kas nõrk trafo või liiga väikse mahutavusega lüüdi.Mul on präegu u101 trafo ja kaks 10000uF lüüti ja ei peksa midagi üle .kõlarid on siiamaani kõik nelja oomised olnd.
                              Ja 8 oomi korral sa ei saa sama võimsust selle toite pingga ,mis pinge sul präegu on?

                              Comment


                                Vs: LM3886 Takistid

                                Arvan,et lüüdid on nõrgad (6600uf hetkel ).Trafo 180W peaks ju piisavalt olema 1 kivi on praegult taga.Ja mul kaks 4 oomist kõlarit jadamisi ühendatud.1 4 oomist ei julge panna ei taha kivio läbi lasta.

                                Comment

                                Working...
                                X