Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Kas see eelvõimendi mikroskeemil KP140 http://www.hot.ee/evo14/voimud.html sobib LM3886 lõppvõimendiga kokku?Ja kas sobivad samuti 0,25 vatised takistid?
Jah, F1 ja F2 vahel olev must jupike, on jumper ehk teisisõnu, pane sinna traat, veelparem on juhtmejupp, millel isolatsioon peal
Kui sa kasutad just selliseid komponente, nagu MartinJ-l seal toodud on, siis jah, kõik sagedused peale 400-t Hz-i kaovad. Tal on ka mainitud, et milliste komponentide vahetus muudab lõikesagedust.
Ja kahtlen, et LM3886 eelvõimu vajab. Tee kõigepealt lõppvõim valmis, pane tööle ja siis nikerda alles midagi muud juurde.
Tahan bassi võimendi vahele panna,sest arvan,et võimendi enda bassist jääb väheks.Ja eelvõimendit tahtsin sellepärast panna,et seal on madalate ja kõrgete regulaatorid olemas.
Kui teil on mõni teine lahendus asjale,siis palun kirjutage.
Lõppvõimendi 2 joonist joonistasin omavahel kokku ja tuli niisugune.Peaks olema õigesti.
Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.
Milleks sellel kivil need nc pinnid on.
Kas ma võin panna suuremad kondensaatorid nt 100 uf asemele 220uf?Olen aru saanud,et mida suuremad seda stapiilsem võimendi on.
viimati muutis kasutaja plaaster; 25 m 2010, 21:28.
NC tuleneb inglisekeelsest sõnast No Connection/ Not Connected. Ehk siis need pinnid jäävad lihtsalt õhku. Ei taha su plaane segi keerata aga:
Võtad selle lehe
Jupid on kenasti kirjas, plaat on kah kohe olemas, prindid Selecti kataloogi lehele selle PCB joonise ja siis triigid selle omakorda trükkplaadile, pesed paberi maha, söövitad, puurid mõned augud ja raudne värk, et läheb käima kui kõik oled õigesti teinud. Korduvalt proovitud. Nati jämmumast lakitud vasktraadist keerad sellele väljundis olevale takistile paar ringi ümber. Eelvõimu pole üldjuhul sellele vaja aga kui teha, siis läheb tükkmaad valjemaks küll. Filtriks, kui soovid aint madalaid sagedusi, on lihtsamaid variante. Kui need lüüdid on toites, siis võid vabalt suuremaks neid teha 220uF-ni.
Proovin algul esimest varjanti kui ei tööta proonin teist.
Tahan,et saaks reguleerida madalaid,kõrgeid ja heli tugevust.
Bassi tahan koos kõrgetega.(tahan,et kõlar ikka tümpsuks mitte,et ainult kõrgeid kostaks).
Küsiks ka-Mis siis juhtub kui võimendi on 8 oomine ja 4 oomine kõlar on taga?
viimati muutis kasutaja plaaster; 25 m 2010, 23:07.
Sellest, mis juhtub kui 8 oomise kõlari asemel on 4-ja oomine, on foorumis juttu olnud küll ja küll. Lühidalt on 4-ja oomise takistuse korral väljundvool 2x suurem ja oht on võimendi läbi küpsetada. Kui võimendi on ehitamisjärgus ja valitud on 8 oomine projekt, kuid vaja on 4 oomist võimendit, siis oleks ehk viimane aeg teine võimendi projekt muretseda?
Natuke vähem pinget(+/- 28V)ja jookseb see 3886 kah nelja oomi peal kenasti. Seega võiks 4 oomise koormuse korral otsida vastava võimsusega trafo kusagil seal 20-0-20 VAC. Trafo võimsus võiks olla umbes poole rohkem kui võimendi enda võimsus, kui sellise rusika reegli alusel lähtuda.
C4/C5 mahtuvust võid suurendada küll, sinna aitaks ka 50V mitte 63V nagu skeemil, kui eelnevaid soovitusi arvestada siis 20/20VAC trafo puhul aitaks 35V lüütidest.
Sellest eelvõimu asjast ei saa täpselt aru , kas tahad teha nii et paned selle Low-pass aktiivfiltri ja kuskilt tahad ka kõrgemaid sagedusi saada ?
Alumine ots 400 Hz-i pealt lõikesagedus ja siis kuskilt 1KHz-i juurest ülemine ots ?
Hea oleks ikka kogu sagedusriba võimendada või siis tehagi "subwoofri võimendi".
ainpaasalu pakutud trükkplaat tundub parem, maaühendus ilusti täheks tehtud, ei lähe nii kergesti genereerima.
Mõlema skeemi puhul aga soovitaks c1 ja c2 tinutada otse kivi jalgade peale trükiplaadi alla.
Jah, üldiselt on nii kenam küll kui need 100nF konded kohe toitelüüdile peale joota. Teiseks, see plaat on võrdlemisi väikene, st. ega sinna paljusuuremaid kui seesamune 2200uF ei mahugi panna. 2200 on aga võrdlemisi väikene suurus sellele võimule toitesse, matsu ajal "tõmbab lüüdid kuivale", nii et soovitan kohe eraldi väikese toitemooduli ehitada, kus on näiteks kaks 10 000uF kohe peale silda ja siis sealt alles tuleb toide võimu peale.
Ja seda plaati soovitasin just sellepärast, et sellel on käimamineku garantii. Kui käima ei lähe, siis tuleb skeemi uurida ja viga on kusagil seal, enda tehtud, kindlasti ei ole viga plaadis(NB! viga ON plaadis, kui on söövitatud nii et mõned rajad kadunud või mõned rajad koos). Esimese korra proovijatele just paras, ei lange masendusse kui kallis värk käima ei lähe või ainult suriseb ja müriseb ja kivi läheb hetkega tulikuumaks.
Kõik komponendid laod plaadile ära, veendud et on õigesti. Takistil on ükstaspuha mis pidi ta plaadipeal on, tavalistel kondedel kah, elektrolüüdid veendud 10 korda et on õigesti, muidu käib pauk, siis vaatad rajad üle, et kõik oleks õigesti, kõik oleksid terved ja midagi ei oleks jootmise käigus tinaga sillatud kogemata. Siis paned mingi väikese radika kivi külge ja joodad kivi skeemi. Kivil palju jalgu, kui kaua pudistada, siis ilma radikata on kivi ennem käimapanemist juba küps. Seejärel juba korralik radikas, termopastat vahete, radikas kõvasti kivi külge. Veelparem kui radikas ja kivi omavahel isoleerida, selleks ettenähtud komplektiga näiteks, oomipoes on olemas. Siis ei juhtu midagi halba kui kogemata mõni toitejuhe vastu radikat peaks puutuma. Kaitsmed kenasti vahele, võrgupoolele ja võimu poolele, mõlemale poole! ja siis seina. Kui trafo teeb kena häält(st. on vaikne), siis läks ilmselt hästi, kui kaitsmed kah kõik korras, siis võib eeldalda, et asi käib. Multimeetriga mõõdad siis sisendit ja väljundit. Seal ei tohi olla alalisvoolu. Seda teed sellejaoks, et kui seal on juhtumisi alalisvool ja nüüd oma kalli iphone sinna külge ühendad, siis on iphone rikkis ja kurbust kui palju. Väljundiga sama asi, kui paned sinna nüüd oma kalli philipsi muusikakeskuse ghettoblasteri külge, siis alalisvoolu korral lööb membraani kas välja või sisse ja kostub natukene naljakas hääl. Pärast kõik esitajad plärisevad seal kõlaris, juhul kui see mahapõlemisest pääses.
viimati muutis kasutaja ainpaasalu; 27 m 2010, 12:09.
Mida arvate sellest kui U-101 võimult ära võtta lõpud ja nende asemele teha LM3886 baasil lõppvõimendid? saaks siis muuta nii heli kui ka bassi ja ka muid asju. Võimsuse ehk saaks sinna 2*80W ligi. Võimu viskaks muidugi ühe trafo kah juurde.
Päris 80W õlapeale pole mõtet vist loota, kuna trafo ise 80W siis ehk 40W õlapeale saaks.
Teostan trükkplaatide söövitamist ja puurimist! Hinnad soodsad!
Mida arvate sellest kui U-101 võimult ära võtta lõpud ja nende asemele teha LM3886 baasil lõppvõimendid? saaks siis muuta nii heli kui ka bassi ja ka muid asju. Võimsuse ehk saaks sinna 2*80W ligi. Võimu viskaks muidugi ühe trafo kah juurde. Päris 80W õlapeale pole mõtet vist loota, kuna trafo ise 80W siis ehk 40W õlapeale saaks.
Suht mõtetu. U 101 eelvõimendi on kehv, parem modi seda.
Comment