Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
TDA2050 on vast parem.Olen ise selle kivi paasil ühe võimu teinud.Heli on suht hea.Kivi ise annab 32Vatti välja ja S30 kõlar on 30 Vatti.Peaks hästi kokku sobima,või mis?
Kas siis S-30 pikaajaline võimsustaluvus on 10W ja Lühiajaline võimsustaluvus 30W?
Sa ju võid Trimmeri vahele panna.Siis saad täpselt välja reguleerida palju võimsust kõlar kannatab.TDA2050 kivi on kvaliteetsem.
Sa ju võid Trimmeri vahele panna.
Siis saad täpselt välja reguleerida palju võimsust kõlar kannatab.
TDA2050 kivi on kvaliteetsem.
Millele selle "trimmeri" vahele paned? Võimu/kõlari vahele? Kui seletad siis seleta inimesele arusaadavamalt, muidu head nahka ei saa .
Ja veel...mina trimmerit ei soovitaks panna, mõttekas oleks potekas. Trimmer kulub liiga kiiresti ära .
Kui seda võimsust sel meetodil reguleerida "palju kõlar kannatab" siis seegi on natuke paha variant - kui selle piiri kätte saad mida kõlar "kannatab" siis ta tõesti juba kannatab ja sealt edasi enam eriti head häält ta ei tee .
Ning olulisim antud teema juures.
Millest järeldad, et TDA2050 kvaliteetsem on? Sellest, et tal suurem märgitud võimsus? See ei tee teda küll kvaliteetsemaks. Kvaliteetseim neist TDA20xx (2030, 2040, 2050) THD mõttes olevat hoopis TDA2040 (22W max.). Anyway, plaat sobib kõigile sama nii, et kui üks on valmis siis võib kive asendada ja leiab lõpuks omale sobiva lahenduse.
Mõttekas oleks kivide puhul üldse vaadata LM18xx seeriate suunas aga noh, mööndustega, e tegu S30-ga siis seal kärab TDA kah hästi
viimati muutis kasutaja Scott; 09 September 2010, 01:54.
Põhjus: ]
võtke enne juppide kokkuostmist veidi aega ja tehke endale onu Ohmi seadus, vahelduv-ja alalispinge mõõtmine ja arvutused nende nelja põhilise parameetriga: pinge, vool, takistus ja võimsus selgeks. Ei tohiks viia üle poole tunni ja väldib hulga küsimusi tulevikus. Miks ma vahele kiibitsen: võimendi maksimaalne väljundvõimsus antakse alati mingite kindlate parameetrite (toitepinge, koormuse takistus, moonutuste suurus jne.) juures ja ainult seda numbrit jälgides võib valikuga rappa minna. Lühidalt, koormuse (kõlari)takistuse suurenemine neljalt kaheksa oomini vähendab väljundvõimsust pea kaks korda; võimendi toitepinge vähendamine kaks korda vähendab väljundvõimsust umbes neli korda ja nii edasi. Mikroskeemi ei pea kasutama maksimaalse võimsuse reziimis. Kui see rehkendus on klaariks saanud, võiks juba vaadata erinevate võimendite datasheetidel olevaid graafikuid ja püüda sealt võrdlusandmeid välja lugeda.
Mis veel oluline: Ilmselgelt on mõttekam püüda leida mõni vana U-101 või taoline, ise tehes ärge unustage ka toitevajadust ja selle ehitamine on keerulisem kui arvatakse, kas just "keeruline" kuid selle maksumus on oluliselt kõrgem kui selle TDA20xx baseeruva võimukese maksumus. Kui just leidub ideaalselt sobiv trafo siis ei ole hullu kuid kui selle peab ostma siis sama raha eest liigub ka U-101 võime.
Tegelikult see varjant on ka jah et osta U-101.
Aga tahaks kuressaarest. Siin eriti ei müüda selliseid.
Muidu naabri kuuris on küll üks
Aga ei tea kas tõõtab ka.
Comment