Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõrvaklappide võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

    Mul tegelikult vaja Gain-Clone LM3886-le kõrvaklappide väljundit.Võibolla ma saaksin lihtsamalt asja lahendada.Ei hakkakski klappidele eraldi võimendit kokkupanema.Paneks väljundi ja klappide vahele 68 Oomise takisti mis hakkaks võimendit kaitsma läbipõlemise eest.

    Comment


      #17
      Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

      Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
      Paneks väljundi ja klappide vahele 68 Oomise takisti mis hakkaks võimendit kaitsma läbipõlemise eest.
      Kaks eri asja millest siin teemas juba juttu...
      Ma ei kujuta ette mis juhtub kui ma oma 2*1300W võimule panen väljundisse 68R takisti ja sellega üritan kõrvaklappe kaitsta ülekoormuse (ehk peab sel juhul soomusterasest plaadid ka kõrva ja klapi vahele pistma)eest. Ehk pole takisteid üldse vaja - tuleb mähkida ehk mitmekümne või mitmesaja kilo-oomised võnkepoolid kõrvaklappidele mis see aga lõpuks kaaluks ...

      ...Asi päris nii paraku ei käi, et suvalisele võimule 68R takisti väljundisse ja ongi korras.
      -superradical-

      Comment


        #18
        Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
        Paneks väljundi ja klappide vahele 68 Oomise takisti
        Kui võimendi väljundvõimsus on suurem, peab ka see lisatakisti (eeltakisti) olema suurema takistuse ja võimsusega. Muidu võib klapid ribadeks lasta.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #19
          Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

          Kas see ei sobiks?
          Minu DIY blogi
          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

          Comment


            #20
            Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

            Härrased, Te ajate kohati mingit jama. Oomi seadus kehtib (peaks siinsete külaliste tasemel olema taibatav?!), pole isegi vaja tema irratsionaalsuse poolele minna. Või?

            Comment


              #21
              Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

              Kõrvaklappide jaoks kasutatakse pingejagurit, Abo raamatus oli vist isegi arvutamise käik jne. YRO link siiani kõige asjalikum.

              Comment


                #22
                Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

                Uurin YRO antud linki.
                Homme või esmaspäeval peaksin saama Lembit Abo - Raadiolülitused raamatu ka kätte.

                Comment


                  #23
                  Vs: Re: Vs: Kõrvaklapide Võimendi

                  Sain raamatu kätte.

                  Mida ma täpsemalt sealt otsima ja lugema peaksin?

                  Siin raamatus palju asju millest ma kuulnutki pole.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kõrvaklappide võimendi

                    "Kuulari ühendamine" mälu järgi peaks olema, täpsemalt ei mäleta pole seda raamatud mitu aastat käes hoidnud.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kõrvaklappide võimendi

                      Loe lk.380 punkt 6.12.6 ja joonis 6.60.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kõrvaklappide võimendi

                        Lugesin teksti läbi.Aga ma nendest valemitest küll midagi aru ei saanud.(Keskkooli Füüsika on olematu)Aga sain aru ,et kui võimendi on umbes 100W,siis on mõtekam klappidele eraldi võimendi teha.
                        YRO antud lingi järgi on vist kõige mõtekam mul teha.Aga nüüd ma ei tea,võimendi ise on andmete järgi 68 W kõlariteks on S-30B (võimendi võimsus on trimmerist sellele kõlarile vastavaks timmitud).Kas ma peaksin panema R1 470Ω ja R3 22Ω või R1 560Ω ja R3 22Ω ?

                        For example, if your amp is 60W and you want less level for the headphones, use the values for a 100W amp.

                        Comment

                        Working...
                        X