Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika y-101

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika y-101

    Võimendi piniseb , volüümi nuppu keerates pinin ei valjene.Oskate aidata?

    #2
    Vs: Radiotehnika y-101

    Mul just hakkas paha - miks? Seepärast, et kui kasutasin otsingut sõnaga "Radiotehnika Y-101" siis hakkas paha .

    Kui kasutaksid otsingut... Isegi Googlest otsides ei ole niipalju infot selle võimu kohta kui siin foorumites ...
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: Radiotehnika y-101

      Alusta nagu ikka kondensaatorite vahetusega. Tee eelvõimendi korda. Või võta see ültse välja. Jne. Aga kui tahad restoreerida, alusta kondekatest ja tee nupud korda.
      viimati muutis kasutaja plaaster; 05 m 2011, 15:37.

      Comment


        #4
        Vs: Radiotehnika y-101

        Isegi otsingut pole tarvis kasutada, paar lehekülge läbi lapata Remondifoorumis või Võimendifoorumis...vähemalt saaks uue küsimuse mõnale suvalisele Y-101 teemale otsa kirjutada.

        Aga alusta sellest et teed kindlaks kus viga asub. Võta sisendiplaadilt kaitse välja, kui viga säilib ühenda lahti eelvõimendi lõppvõimendi moodulist. Kui viga kaob on see eelvõimendis kui ei siis on lõppvõimendis.
        http://hparchive.com/
        https://worldradiohistory.com/index.htm

        Comment


          #5
          Vs: Radiotehnika y-101

          Suure tõenäosusega phono karbike teeb seda.

          Comment


            #6
            Vs: Radiotehnika y-101

            Kui võimul kaase maha võtad ja näoga esipaneeli poole oled vaata üles vasakusse nurka kus on sisendid. Seal paremalt esimese sisendi signaal jookseb plekk karbikesse, see käib pistikuga välja. Võib olla kinni alt kõrvadega või küljelt nibuga. Kui grammofoni ei kasuta võta see karbike lupsti välja, kuula kas pinin on kadunud, kui jah pane kaas peale ja kõik. Midagi muud ei muutu, kui see et grammofoni sisendil pole enam korrektorit.
            Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

            Comment


              #7
              Vs: Radiotehnika y-101

              sealt karbikesest jookseb välja kaks pistikut kui ühe neist kahest eemaldada ei jõua heli kõlaritesse ainult sahin on

              Comment


                #8
                Vs: Radiotehnika y-101

                Huvitav küll, mul kolm sellist võimu olnud, aga ühelgi pole mingeid kaableid välja tulnud. Plekist karp tuleb skeemi pealt ära, mingeid juhtmeid pole vaja puutuda. Heli lase sisse nt. tuuneri sisendist.
                viimati muutis kasutaja Nrgy; 06 m 2011, 19:49.
                Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

                Comment


                  #9
                  Vs: Radiotehnika y-101

                  Esmalt postitatud RainerJR poolt Vaata postitust
                  sealt karbikesest jookseb välja kaks pistikut kui ühe neist kahest eemaldada ei jõua heli kõlaritesse ainult sahin on
                  Need kaablid on sisendivaliku lüliti jaoks ja teise kaudu jõuab sisendsignaal eelvõimendisse. Neid pole vaja lahti võtta.
                  Nrgy lisatud pildil on jupp mida on soovitav katse eesmärgil eemaldada. Oli vist plaadil poltidega kinni.
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: Radiotehnika y-101

                    Asi töötab , tänan Nrgy.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Radiotehnika y-101

                      Keegi teab mis tüüpi potekas käib madalate regullimisel? vahel kaob vasak kanal ära ja siis kui seda nuppu näpin siis tuleb tagasi.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Radiotehnika y-101

                        Keegi teab mis tüüpi potekas käib madalate regullimisel?
                        Seal kõik vist stereo potekad sees. Aga jooda vana lahti ja puhasta seest ära. Seal pole mingit erilist süsteemi. Kui ei taha - võta see pote poodi kaasa ja sealt saad kindlasti selle õige.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Radiotehnika y-101

                          Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                          Seal kõik vist stereo potekad sees. Aga jooda vana lahti ja puhasta seest ära. Seal pole mingit erilist süsteemi.
                          Mina teda küll lahti ei võtaks, kuna see kokku needitud ja pärast kokku saamisega on tegemist. Sellel on küljepeal avad kust saab väga edukalt määred- ja pesuaineid sisse lasta(kui aerosool on). Mina lasin ühele y101-le WD40-t ja natuke potet liigutades kadus ära ragin, mis kohati tekkis. Väga hoogu ei tasu sattuda siis pool võimu ujub.
                          See kõige odavam ja lihtsam moodus, millega midagi kaotada pole.
                          Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Radiotehnika y-101

                            Mina teda küll lahti ei võtaks, kuna see kokku needitud ja pärast kokku saamisega on tegemist. Sellel on küljepeal avad kust saab väga edukalt määred- ja pesuaineid sisse lasta(kui aerosool on). Mina lasin ühele y101-le WD40-t ja natuke potet liigutades kadus ära ragin, mis kohati tekkis. Väga hoogu ei tasu sattuda siis pool võimu ujub.
                            See kõige odavam ja lihtsam moodus, millega midagi kaotada pole.
                            Jah, see vast parem mõte.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Radiotehnika y-101

                              Paneks oma mure ka siia. Võimendi radiotehnika u 101 hi-fi kõlar undab ja 1 kanal ei tööta. Elektrolüüdid vahetatud. Kasutasin soovitust viga otsides nii: võtsin sisendblokilt kaitsme( undab) , ühendasin eelvõimu lahti lõppvõimust (undab), eemaldasin grammobloki (undab). Tekkis küsimus lõppvõimendi kanalite vasaku ja parema elektrolüütide polaarsuse kohta. Kas võimendi eestpoolt vaadates kanali blokil vasakus servas olevatel lüütidel (mis on 2 tükki kõrvuti, kahe juhtme juures, punase ja valge) on miinus vastamisi ehk siis tagant ettepoole plus miinus miinus plus?
                              Ja teine kanal ei tee piuksugi.

                              Lisan ka et suured kodekad 63v 10000uF ja neid panin 2 tk nelja asemele. St sellel plaadil siis paremale poole eest vaadates polaarsus ülevalt -miinus pluss, miinus pluss. Vasakus servas olevad 2 suuremat kondekat vahetasin 50v 2200uF vastu. seega keskmisi pole.
                              viimati muutis kasutaja radio; 27 m 2012, 17:19.

                              Comment

                              Working...
                              X