Teade

Collapse
No announcement yet.

väikse võimsusega võimendi skeem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Käisin kyll seal raamatukogus aga seal ei olnud seda .Nyyd sean sammud teise raamatukogu poole.Seega ma loodan et homme hakkab veic loogilisemat juttu tulema  ;D.A muide ei solvu ma midagi.Ma juba ammu arvasin et hakkate rääkima et ma ei jaga asjast midagi  ;D.

    Comment


      #32
      Kui Abo raamatut ei leia siis otsi Kaupo Varandi
      Grammofonid ja Võimendid,tema Magnetofonid ja Eduard
      Jakobi Raadiod.Nendes skeemid ja tööpõhimõtted. Väga
      soovitavad, võrdled skeeme, loed mida iga aste teeb.
      Lisaks Heino Pedusaare -Raadiopraktika, Elektro-ja
      raadiotehnika algajale.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #33
        suured tänud

        Comment


          #34
          vahepeal pole aega olnud(koolitööd) aga nyyd tegeleks asjaga edasi.

          Selline kysimus et kas võib kasutada arvuti toiteplokki mis peaks olema 12 volti.

          Comment


            #35
            Oleneb. Arvuti toiteplokist nagu eriti kahepolaarset ei saa ju või mis? Ühepolaarse toite saab, aga pead jälgima kui palju ampreid ta 12v peal annab. Minul arvuti annab 12v peal 15A välja näiteks. Kuid arvestada tuleb, et osa sellest läheb kõvaketta ventide ja paljude muude seadmete toiteks. Ei ole eriti ratsionaalne kasutada arvutit võimendi toiteks. Muidugi võimalus on eraldi arvuti toiteplokk aga siiski jääb ampritest tavaliselt väheks ja ega eriti võimsaid ühepolaarseid võimendeid polegi mida ise teha. Ma siin aretan muidu TDA1562 autosse mis on kah veel ühepolaarse toitega. Teatavasti auto aku annab ampreid välja piisavalt Eriti sõidu ajal kui teda veel laetakse kah generaatori poolt.

            Uuri siit kahepolaarse toite põhimõttest ja tegemisest:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~transistor/toide4.html

            Comment


              #36
              Arvuti toiteploki sain kätte yhest arvutist mille täiesti laiali lammutasin.Kaane peal oli tabel:
              5V -5V 12V -12V
              20A 0.5A 8A 0.5A
              Ja kas ma saan 20V kui panen 4 5V juhet kokku?

              Comment


                #37
                ;D

                Neid kokku ühendades saad sa hoopis 0V
                Katsu natuke teooria aluseid selgeks teha, ehk mis asi on pinge?

                Kui sa oskad vähegi inglisekeelt siis loe see läbi:

                http://kriku.gameland.ee/Getting%20started...electronics.pdf

                Comment


                  #38
                  Nonii olen siin juba pool valmis ehitanud kuid tekkis väike kysimus.Nimelt on seal mingi vahe mis pidi ma panen kondeka?Ise arvan et on sest konde 1 jalg on pikem.Loogiliselt peaks see + olema.Seega kummale poole jääb + ja kummale poole -?

                  Parandage kui eksin aga kui konde (tda2050 skeemil c2 22uF) on maanduse ja takisti vahel kas siis konde miinus on maanduse poole?

                  Ja veel ei tea mis pidi skeemil on c1

                  PS! ma olen VEEL elektroonikas võhik.
                  tda2050 skeem on siin http://www.elfa.se/images/lowres/l6785.jpg

                  Comment

                  Working...
                  X