Teade

Collapse
No announcement yet.

Raadiotehnika y 101

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Raadiotehnika y 101

    Amper tähis A on voolu tugevus, tähis I . Mõõdetakse ampermeetriga.

    Tutvu ohmi seadusega.

    Comment


      #17
      Vs: Raadiotehnika y 101

      U=R*I

      U = Pinge
      R = Oomid ehk taksitus
      I = Amper

      Peaks olema nii, enam vähem sain sellest aru

      Comment


        #18
        Vs: Raadiotehnika y 101

        Esmalt postitatud K0bistaja poolt Vaata postitust
        Aga kuidas ma saaksin kodustevahenditega kontrollida kas need on korras ?
        Kõige lihtsama kellaga testriga saab juba piisava ülevaate korrasolekust, tester takistust mõõtma ja vastavalt konde mahtuvusele mõõtepiirkond. Rohkem hetkel ei ütle, proovi järgi ja mõtle veidi.

        Comment


          #19
          Vs: Raadiotehnika y 101

          Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
          Kõige lihtsama kellaga testriga saab juba piisava ülevaate korrasolekust, tester takistust mõõtma ja vastavalt konde mahtuvusele mõõtepiirkond. Rohkem hetkel ei ütle, proovi järgi ja mõtle veidi.
          Aga mingit muud alternatiivi pole ? Kuna mul hetkel ei leidu seda.

          Comment


            #20
            Vs: Raadiotehnika y 101

            U=R*I

            U = Pinge
            R = Oomid ehk taksitus
            I = Amper

            Peaks olema nii, enam vähem sain sellest aru

            Ohmi seaduse valemid. http://www.the12volt.com/ohm/ohmslawcalculators.asp Inglse keeles. Otsi ja õpi eestikeelsed ära.
            viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2011, 04:08. Põhjus: quote märgend

            Comment


              #21
              Vs: Raadiotehnika y 101

              Eks ma alsutan nende õpingutega panen märkmed ülesse kuidas need valemid käivad mine tea millal vaja. Ega koguaeg internet ka ligipole.

              Comment


                #22
                Vs: Raadiotehnika y 101

                Testri võid näiteks sellise osta http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=MS8230B

                Comment


                  #23
                  Vs: Raadiotehnika y 101

                  Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                  Testri võid näiteks sellise osta http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=MS8230B
                  Tänud, eks järgmine kuu soetab ära. Hetkel üritan kuskilt sõbralt laenata.

                  E// Aga mis võiks edasi teha nii kaua kui testri saan ?
                  viimati muutis kasutaja K0bistaja; 08 m 2011, 20:03.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Raadiotehnika y 101

                    Seniks otsi niisugune raamat nagu http://www.koolibri.ee/book.php?mcid...&type=subjects

                    Mitmendas klassis sa koolis käid ? ( Mitte solvavalt võtta )

                    Comment


                      #25
                      Vs: Raadiotehnika y 101

                      7 klass. Kuskil mul peaks leiduma ka selline.

                      E// Hakkan puhastama seda kasti teen veits soliitsemaks.
                      E// Leitsin parempoolse võimendi plaadi küljest väikese vea nimelt k50-6 kondentsaatoril on kaan maas. Ühesõnaga see vajab väljavahetamist ?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Raadiotehnika y 101

                        E// Leitsin parempoolse võimendi plaadi küljest väikese vea nimelt k50-6 kondentsaatoril on kaan maas. Ühesõnaga see vajab väljavahetamist ?
                        Kindla peale peab kõik need välja vahetama.

                        Kuid esmalt peab ära õppima. Mis on Volt ja selle tähis ? Mis on mikroFarad ja selle tähis ? Ja mis on kondensaator ?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Raadiotehnika y 101

                          Enne kui hakkad midagi susserdama, peaksid mõned lihtsad raamatud läbi lugema ja põhiasjad endale selgeks tegema. Kui hakkad asju igakord ühe kaupa õppima, siis teadmiseks seda, et see hulk on...meeletu! Umbes 500 000 ja rohkem nimetust- nominaale! Kõige parem eestikeelne raamat on minu arvates Heino Pedusaare "Elektro-ja raadiotehnika". Neid on mitu väljaannet. Olen temaga telemajas ja ka kinostuudios korduvalt rääkinud. Väga tore mees oli! Seega ... raamatu saad antikvariaadist või kusagiltki kellegi käest ostes. Edasi tulevad riburada juba muud raamatud, rääkimata süstemaatilisest raadiotehnilisest PÕHIHARIDUSEST!
                          Hiljem kui huvi ka samateemalisest ülikooliharidusest! Kerge olema ei saa, aga... huvitav, seda kindlasti. Valmis pead olema ka algul väljaminekutele rahakotist ja tagasilöökidele-ebaõnnestumistele. Soovitan siiski mingis tehnikamajas-ringis alustada. Kooli füüsika, keemia ja ka kõigi teiste õpetajatega pead sisse seadma head suhted! Vaja läheb rohkem kui nemad suudavad Sinule küsimustele vastata-jutustada!!! See tööõpetuse maht ja osa, mida õpid põhikoolis, on umbes 5-6(!!!) lehekülge harilikus raadioamatööri käsiraamatus! Internetis ma ei hakka rääkimagi. Seda kõike on tulevikus vaja, et mingigi oskus orienteerumiseks saavutada, selles tohutus info hulgas, mis Sind ootab! Mütsiga lüües ja ainult proovimisega, asjale lähenedes võib juhtuda, et Su vanemad peavad hakkama lilli tooma... Sinu hauale! Seda ei tahaks kellelegi! Üldiselt, elektrijaamade võimsusest jätkub igal juhul, et maha põletada ükskõik milline hoone Maa peal! Isegi elektrijaamu endid on suudetud maha põletada! Inimesed, kes siin kirjutavad on aastakümneid asjaga tegelenud ja ka kogu aeg sattuvad uute küsimuste ja probleemide ette! Siit ka FOORUM! Mitu pead on mitu pead! Jõudu edaspidiseks ja üldiselt "head hullud" viivad seda maailma edasi!
                          viimati muutis kasutaja Scott; 10 m 2011, 03:18. Põhjus: postituse autori PM

                          Comment


                            #28
                            Ega ma nii algaja ka pole kooli peale vist lastest parim elektrik ???
                            Aga noo eks need tähised ja asjad tuleb ära õppida ma pakun et sellest on vähe kui oskan mikromootoreid igas suunas lülitiga tööle panna . Hetkel tutvun veel nende oomi seadustega.


                            E// Ja hetkel on minu toas elekter 0.5 juhtmega toodud vahele on pantud 15amprine kaitse Tuli meelde lihtsalt.
                            ...
                            Vabandust topelt posti eest aga.

                            Millist tinutuskolbi osta ? Ja üldse mis võiks olla ühe vene tehnika parandaja kodus ma mõtlen elektrooniku ? Ise ei oska niisama osta äkki ostan mingi totaalse sita. Nii et soovitage ja pakkuge asju.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 10 m 2011, 03:52. Põhjus: kokku

                            Comment


                              #29
                              Vs: Raadiotehnika y 101

                              Esmalt postitatud K0bistaja poolt
                              Vabandust topelt posti eest aga.

                              Millist tinutuskolbi osta ? Ja üldse mis võiks olla ühe vene tehnika parandaja kodus ma mõtlen elektrooniku ? Ise ei oska niisama osta äkki ostan mingi totaalse sita. Nii et soovitage ja pakkuge asju.

                              alusta siit http://www.elfafoorum.eu/threads/53409-Jootekolb

                              Veel kulub ära multimeeter ja ilmselt ka pisut tinasukka vmt, mis komponentide eemaldamisel abiks.

                              Ja muidugi, nagu juba mainitud, kuluvad ära mõned õpikud.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Raadiotehnika y 101

                                Märkasin et paaril juhtmel on isolatsioon kas kuumuse tõttu või lühise tõttu maha sulanud.
                                Neet juhtmed asuvad selle plaadi küljes kus on volüümi nupp on, need kolm juhet on plaadi paremal pool kui tagant vaadata. Jäävad selle plaadi kõrvale mille küljes on display. Kolm juhet nendel kõigil on oma 1cm jägu isolatsiooni maha sulanud.

                                Comment

                                Working...
                                X