Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Selge. Aga seda vähendada, on liiati keeruline ? Küsimus või idee on selline kui minimaalseks seda kannataks viia. Huvitab lihtsalt milliseid heliomadusi see kaasa tuua võib. Esimene postitus oli puhtalt tükk aega painanud uitmõte.
Selge. Aga seda vähendada, on liiati keeruline ?
Esimene postitus oli puhtalt tükk aega painanud uitmõte.
Mõttest teoni jõudmiseks võiks alustuseks skeemi paberile joonistada.
Siis vaadata kuidas see TAGASISIDE on tehtud.
Kas on lihtsalt piiratud-stabiliseeritud võimendust või on see piiramine sagedussõltuv või .... See on skeemist ilusti näha.
Siis võiks hakata mõtlema ka sellest milliseid heliomadusi oleks tahtmine muuta-saavutada. Ja lisada-muuta vastavad detailid.
Teoreetiliselt tagasiside vähendamiseks tuleks suurendada järjestikust komponenti ja/või vähendada rööbitist.
Esimene leid mida venekeelne otsing andis oli selline: http://cxem.net/sound/amps/amp132.php
Seal on üldteoreetiline jutt ka enamvähem juures olemas.
Selles skeemis on tagasisidet jalaga segada- Puudu on vaid "üldine" ehk väljundist miinussisendisse, see on võetud eelastmest-
To:starfish usun Sind, kui joonistad mulle tagasisidestamata u101 väljundploki skeemi. Sellel on nii suur võimendus, et tagasisidet kasutamata teha ei saa.
Üleüldse on transsvõimendit ilma tagasisideta teha väga raske. Lambi peal on veidi lihtsam, aga siis ka mõeldakse "tagasiside" all vaid üldist ja mitut astet hõlmavat vastusidet.
Tagasiside tekib kohe kui jätte emitter- või katoodtakisti kondega sildamata.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
usun Sind, kui joonistad mulle tagasisidestamata u101 väljundploki skeemi. Sellel on nii suur võimendus, et tagasisidet kasutamata teha ei saa.
Millegipärast mäletasin et võtsin vastuside välja...Ilma vastusideta tõesti ei saanud...aga katsetasin kunagi ja töötas vastuside inverterastmesse: R9 1K, R18 100K.
Kas Sa pole siiamaani audiofiilidest aru saanud. Tuleb helile lisada võimalikult palju spetsiifilisi moonutusi, et heli "parem" oleks.
Eile just lugesin sellest ühe tuntuima konstruktori kirjutisest. Ei leia hetkel täpset kohta üles ja valetama ei hakka aga oli üsna täpselt seletatud, sõna sõnalt oli lause isegi puupeale arusaadavaks tehtud.
Njaa see JFET on suht õige asi jah, osad PASS'i võimud nendega mis huvi pakuvad. PASS'i Aleph J skeem olemas aga pole veel viitsinud arvutada kui kulukas see on, kuna poolikuid töid lausa kuhjub siis lootsin esimesi katsetusi olemasoleval aparaadil teha ei läheks kulukaks. Ilmselgelt eestis kuulata ka ei õnnestu sobivaid aparaate.
Kas siis peab ka kõlarid sobivad valima? Enamus tänapäevaseid kõlareid eeldavad võimendilt nullilähedast väljundtakistust; tagasisideta võimendil on aga väljundtakistus paratamatult üsnagi märgatav ja süsteemi "kõlar+võimendi" sageduskarakteristika muutub.
If you think education is expensive, try ignorance.
Kas siis peab ka kõlarid sobivad valima? Enamus tänapäevaseid kõlareid eeldavad võimendilt nullilähedast väljundtakistust; tagasisideta võimendil on aga väljundtakistus paratamatult üsnagi märgatav ja süsteemi "kõlar+võimendi" sageduskarakteristika muutub.
Ja siit ehk ka pöhjus, miks väiksem tagasiside "paremini" kölab - bassiotsa tekib muhk, keskribas ka mingid sagedused tulevad esile mis annab rohkem "öhku" vöi "detaile" jne. Teada fakt, et suure väljundtakistusega vöimendi tahab eelköige sirge impedanciga kölarit.
Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...
Comment