Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi kiviga LM3886 - on kogemusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi kiviga LM3886 - on kogemusi?

    On keegi teinud/üritanud teha? Huvitaks just kvaliteet, moonutused, sahinad jms. Ei taha 2x160EEK lihtsalt katsetamiseks ära raisata. Kivi on Tevalo kataloogis koodiga 73-388-66.
    Samas kivi kannatab kuni +/-42v siis võiks kataloogis näidatud skeemi 28V asemel näit. 35V sisse surada ja tõuseb nati ka võimsus ehk?

    #2
    Selle kivikohta oli kuskil isegi foorum kus tüübid tegid võimusid sellega. Räägivad et heli pidi kannatama ilusti kuulata ja võimsust kiskuvat ka rohkem kui lubatud.
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    Comment


      #3
      On keegi teinud/üritanud teha? Huvitaks just kvaliteet, moonutused, sahinad jms. Ei taha 2x160EEK lihtsalt katsetamiseks ära raisata. Kivi on Tevalo kataloogis koodiga 73-388-66.
      Samas kivi kannatab kuni +/-42v siis võiks kataloogis näidatud skeemi 28V asemel näit. 35V sisse surada ja tõuseb nati ka võimsus ehk?
      Peaks olema TDA7294-ga analoogne asi, TDA on odavam.
      VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

      Comment


        #4

        Peaks olema TDA7294-ga analoogne asi, TDA on odavam.
        Skeemid täitsa olemas netis aga Tevalo seda kivi vist ei vahenda. Vähemalt ELFA kataloogist ei leidnud.

        Comment


          #5
          TDA7294 kasutab lõppastmes väljatransistore, LM3886 bipolaartransistore. O-poest tellides muide vastavalt 65 ja 70.
          National Semiconductori kivide LM1875 ja LM3875 peal ehitavad friigid maailmas nn. "Gainclone" nimelisi võimendeid. Põhimõte selles, et detailide arv minimaalne, monaaz võimalikult kompaktne, signaali tee lühike. Ristiisa ilmselt 47 Lab võimendi Gaincard. Ja hääl tegevat väga hääd. Ehituspõhimõtted kipuvad mu meelest kohati lausa hiromantikaks, keegi võttis vist näiteks toite lüütidel kile ümbert ära, pidi millegiks hea olema? Kui asja vastu huvi, siis alustuseks sobib http://www.decdun.fsnet.co.uk/gaincloneindex.html, galeriis on väga huvitavalt disainitud riistu!
          Mis LM3886 puutub, siis suuurte võimsuste korral tahab väga korralikku jahutust. Kui välismaiseid foorumeid uurida, siis on mulle jäänud mulje, et häält peetakse kohati paremaks kui TDA7294-l, maksimaalne pinge tõusukiirus oli vist ca 3x LM-l parem. Ise ei ole proovinud, ehkki mõtted oma isikliku Gainclone tegemise suunas on liikunud.

          Comment


            #6
            Ise ei ole nende kividega ehitanud, kuid uskudes vene HI-FI saiti pidid LM-kivid paremad olema heli poolest. Muideks viimati lugedes TDA7294 kohta jai mulje, et ei pidanud eriti vastupidav olema ja ka praagi osakaal pidi suur olema, aga kordan isiklik kogemus puudub.

            Comment


              #7

              Peaks olema TDA7294-ga analoogne asi, TDA on odavam.
              Sai väheke ämbrisse astutud,eile sattusin lehele kus
              arvatavasti neid võrreldi, jutust aru ei saanud.
              Enne kui 3886 datasheedi kätte sain läks ühendus umbe,
              täna nägin jah lõpus bipolaarsed aga mind häiris, et
              mõlemis õlas npn transid, kuidas friigid seda
              kommenteerivad.
              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

              Comment


                #8
                Nüüd võiks siia juurde aretada ka mõne ilusa graafikuga eelvõimendi kivi baasil. Basside/kõrgete reguleerimise võimalus kohustuslik. Oskab keegi soovitada mõnda väikeste moonutustega kivi?

                EDIT: korralik eelvõim ka leitud LM1036 baasil.

                Comment


                  #9
                  Hei,

                  mina ehitasin LM3886 baasil GainClone ning olen tulemusega üsna rahul. Jah, ma olen lugenud diyaudio.com foorumite nõretavaid kommentaare. Minu hinnang ei nõreta, sest olen kuulnud paremat, oluliselt paremat. Seda paremat on üks kodanik ka 7 aastat hoolega ehitanud, ja mitte lihtsalt korra paari aasta tagant näppinud, vaid pidevalt pisikeste sammude haaval sihikindlalt edendanud. GainClone on väga hea projekt ning väärib igati tegemist.

                  Huvi korral saab seda minu GainClone ka kuulata. Ma lubasin HiFi klubi inimestele uuema versiooni võimendist kaasa võtta, kui taas Tallinnas olen.

                  - M -

                  Comment


                    #10
                    Seda paremat on üks kodanik ka 7 aastat hoolega ehitanud, ja mitte lihtsalt korra paari aasta tagant näppinud, vaid pidevalt pisikeste sammude haaval sihikindlalt edendanud.
                    Kas nüüd on võim siis valmis ja mille peal see tehtud on?

                    Comment


                      #11
                      Huvi korral saab seda minu GainClone ka kuulata. Ma lubasin HiFi klubi inimestele uuema versiooni võimendist kaasa võtta, kui taas Tallinnas olen.
                      Anna aga teada kui see klub`bi liikumas on - tahaks isegi kuulata.

                      Aga õige GainClone on ju LM1875/3875 kivi peal, oled sa asja selle peale ümber teinud? Audio.ee uudisgrupis oli mingi teemaarendus selle kohta... :
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Hei,

                        esmalt - ma kahtlustan, et selle minu poolt kirjeldet tuttava võimendi ei saa mitte kunagi valmis. Samas - see on väg-väga hea. Tehtud FETidel, mitte kividel.

                        3886 puhul ei ole vaja skeemi ümber teha, lihtsalt jalad on teiste kohtade peal ja mute-jala eest on vaja hoolt kanda. Muu on sama.

                        Kui PRAEGU tegemiseks läheks, siis ilmselt teeksin võimu 1875 peal ning kasutaksin otse kivi jalgade otsa joodetavaid pindmontaazhi detaile. Ilmselt ma teengi kevade poole ühe võimendi juurde - peale kõlarite valmimist. Ennetamaks küsimust, miks mitte 3875 vastan kohe, et seda Tevalo lihtsalt ei paku.

                        - M -

                        Comment


                          #13
                          Nüüd võiks siia juurde aretada ka mõne ilusa graafikuga eelvõimendi kivi baasil. Basside/kõrgete reguleerimise võimalus kohustuslik. Oskab keegi soovitada mõnda väikeste moonutustega kivi?

                          EDIT: korralik eelvõim ka leitud LM1036 baasil.
                          Küsiks mairolt, kaugel võimu ehitus on?

                          Ehk Marvin või keegi teadja valgustaks, miks peetakse
                          3875 paremaks 3886st gainclone projektiks, datasheete
                          võrreldes eelistaks kindlalt viimast.
                          Kahjuks inglist ei valda ja googlest venekeelsetele
                          pole sattunud.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            Hei,
                            Ehk Marvin või keegi teadja valgustaks, miks peetakse 3875 paremaks 3886st gainclone projektiks, datasheete võrreldes eelistaks kindlalt viimast.
                            3886 on võimsam, kuid sisaldab mute-lülitust ja igat masti ülekoormuskaitsmeid ning ühele korralikule lihtsust hindavale puristile on iga liigne detail skeemis saatanast.

                            Aga 3886 mängib küll.

                            - M -

                            Comment


                              #15
                              Seda Gainclone lehel olevat juttu ei tasuks väga tõsiselt võtta, elektroonika seisukohalt täielik bullshit.
                              Vend räägib HIFIst aga tsekkige montaazhi
                              Minimalism ? Saagige kivi lahti ja vaadake kui minimalistlik ta seest on.

                              Minusse see tegelikult ei puutu aga tahaks märkida et kõik mis on kodukatel kirjas ei ole reeglina absoluutne tõde, 99% on crapp.

                              Comment

                              Working...
                              X