Teade

Collapse
No announcement yet.

Kenwood KA-300 - mis loom see on?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kenwood KA-300 - mis loom see on?

    Tere,

    Oman Kenwood KA-300 stereo võimendit. Spec - http://www.hifi-wiki.de/index.php/Kenwood_KA-300 Tahaks kellegilt teadjamalt teada saada mis pilliga tegu on. St et kui kvaliteetne ja ntx kui kõrge seeria oma see tol ajal oli ja mis sellise aparaadi kõlarite piir oleks- ei mõtle võimsust aga pigem helipilti ja puhtust.
    Lisan ka pildi sisust, kindlasti keegi oskab öelda kui hea asjaga tegu võib olla: http://www.elfafoorum.eu/album.php?albumid=36
    Kahjuks ma veel ise seda tehnika osa ei jaga- veel. Aga niipalju tean et kui Tartus Audiodesign poes käisin kuulamistoas, kallis CD pleier oli järgi ja kallid kõlarid siis minu jaoks tuli täiesti hea heli välja. Hea mulje jättis. Võimsus- 8 oomi juures 2x25W ja 4 oomi juures 2x30W. Minu jaoks sellest piisab, pigem ajan taga heli puhtust.

    Niiet palun kommentaare

    #2
    Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

    Esmalt postitatud 2015c poolt Vaata postitust

    Niiet palun kommentaare

    Võimsuse osas julgeks kahelda, trafo ei paista küll nii suur nagu max. võimsustarve eeldaks. Ja see väljundvõimsus 2*25W tundub ka kahtlasepoolne, vaevalt need plekitükid seal jahutuses pidevalt suudavad selle võimsuse korral ilma transsidele kahju tegemata tekkiva soojuse eraldada.
    Ta ei tundu ka ei G ega H klassi võim. Muidu on seest suht viisaka olemisega, ei midagi üleliigset aga mõni asi võiks olla lihtsalt toekam
    Kindlasti on ta väiksematel võimsustel kordades üle tänapäevastest resiiveritest ja musakeskustest, samas eks aeg teeb ka seadme sisemusele oma töö - hooldus ei teeks paha, ehk avastad veel parema heli sellest.
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

      G ja H klassi võim- mis need võiks olla? Hea või halb asi? Kui võtta ette terve rivi siis kuhu kohta see võim jääks? Jah, hetkel on täielik võhik helimaalimas.
      Enamasti kuulangi vaiksemalt, nupust nii max poole peal ja üle ei kasutagi.
      Mida mõtled hoolduse all? Kas Tartus ka keegi mees olemas kes sellist asja teostab?

      Comment


        #4
        Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

        Esmalt postitatud 2015c poolt Vaata postitust
        G ja H klassi võim- mis need võiks olla? Hea või halb asi? Kui võtta ette terve rivi siis kuhu kohta see võim jääks? Jah, hetkel on täielik võhik helimaalimas.
        Enamasti kuulangi vaiksemalt, nupust nii max poole peal ja üle ei kasutagi.
        Mida mõtled hoolduse all? Kas Tartus ka keegi mees olemas kes sellist asja teostab?
        G ja H on töörežiimi klassifikatsioonid. Need on põhiliselt levinud PA tehnika puhul aga mõned tootjad on teinud neid ka n.ö. koduaudio võimudena. Neil on nii häid kui halbu külgi - nagu iga võimendi juures (head küljed on väiksem soojusena hajuv võimsus ehk parem kasutegur), halvad küljed aga peamiselt toidete lülitamise tulemusel tekkivad mõningased moonutused - tänapäeval need heade pooljuhtide puhul juba täiesti märkamatud siiski.
        G ja H klass on tegelikult üsna uduste piiridega - Technics vist oli firma kes nimetas neid näit. vastupidi - neil ei ole suurt vahet, toite ümberlülitamise vajadust mõõtev/teostav elektroonika mõneti erineb metoodiliselt aga muidu on olemus neil pm. sama - tegu siis lihtsalt mitmeastmelise toitega võimendiga mille toidet juhib elektrooniline lülitus - kui signaalitugevus jõuab konkreetse skeemi ja mõnede soovituslike parameetrite lähedale siis see signaal lülitab näit. transistorlülitit kasutades tööle kõrgema pingega toite - näit. kui võimendi on 2 astmega toitega näit. +-85V ja +-170V siis normaalsel juhul töötab ta alati selle +-85V signaalitugevusel, kui aga signaalitugevuse tase jõuab väljundis 75V-ni siis läheb see signaal ka transistorlülitit juhtiva kontrollahelani ja seal lülitatakse võimedi toide ümber - nüüd juba +-170V toitele, kui signaalitase võimendi väljundis langeb alla 75V siis hakkab taas tööle madalama pingega toiteosa. See oli siis näide, need numbrid erinevad- on ka näit. olemas 4 astmelise toitega võimendid +-50, 100, 150 ja 200V toitega - kõik selleks, et tõsta kasutegurit.
        Jahutusvõimsus võrrelduna AB (B) klassiga on mõnel juhul üle 2/3 väiksem.


        Hooldus on võimalike ajahamba näritud juppide uuendamine - kuid see ei pruugi olla vajalik, kui omale tundub võim OK siis nii ongi
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

          Tänan vastuse eest!
          Aga oleks see võim hea alus et siia juurde häid(hea piir on teadagi- kuidas kellegile) kõlareid otsida? Ikka räägitakse et see võim mängib nii ja see võim mängib naa, kahjuks ma ise ei ole saanud näiteks võrrelda samu kõlareid eri võimendite taga jne. Kuhu kanti see pill siiski jääda võiks? Pane näiteks 1-10ni(10 pole lampvõim eks)
          Kõlarisoovitusi?

          Comment


            #6
            Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

            Esmalt postitatud 2015c poolt Vaata postitust
            Tänan vastuse eest!
            Aga oleks see võim hea alus et siia juurde häid(hea piir on teadagi- kuidas kellegile) kõlareid otsida? Ikka räägitakse et see võim mängib nii ja see võim mängib naa, kahjuks ma ise ei ole saanud näiteks võrrelda samu kõlareid eri võimendite taga jne. Kuhu kanti see pill siiski jääda võiks? Pane näiteks 1-10ni(10 pole lampvõim eks)
            Kõlarisoovitusi?

            Järjest ähmasemaks asi muutub - 1st kuni 10ni hindamisel ei pea võtma 10t * lampvõimuks - ka nende hulgas on häid ja halbu eksemplare. Ega lampvõim pole nüüd mingi imeasi, need on 2 eri asja ja niisugune võrdlus ei tööta.
            Mina pole ka mingi žürii kes hindeid peaks jagama - ma pole seda võimu kunagi omanud, vist isegi ei ole see mul ei remondi ega muu põhjusega käes olnud - ei oska niimoodi hinnata, et aga ta on diskreetvõim (mitte üks IC lõppvõimuks vaid üksiktranssidest [pole otsinud skeemi, et uurida - vahest on sisendis miskit head/huvitavat isegi...] võimendi siis paneks omaltpoolt selle lähenemise eest näit. 6*. Ütle, mis transid on seal plekitükikeste küljes ja see hinnang võib muutuda - kui ta on MOSFET siis on ta oluliselt rohkem väärt.
            Millised võiks olla aga kõlarid - see on väga keeruline küsimus, kõik sõltub rahakoti paksusest, et palju välja ollakse valmis käima.
            Ilmselt iseehitamine ei tule kõne alla aga pakuks, et mitte S90 tüüpi kõlarid ei ole mõistlikud. Pigem äkki mingi vanem Audes või kui keegi kusagil müüb siis ehk mingi Visaton baasil projektikõlarid - äkki midagi Starleti laadset või natuke tagasihoidlikumat - kui punn põhjas ei kasuta siis piisab reaalselt 20-30W RMS võimsusetaluvusest, parem kui kõlarid on 8oomised või kõrgema takistusega.
            Siin selle võimu ja kõlarite sobivuse kohta ilmselt vastust ei saa - kõlariteema või tooteotsing oleks ehk parem ja saaksid vastuse.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

              Mul oli siin pikemalt remondis Samsung S33A. Ka selline väikese võimsusega asi. Kõik oleks muidu ju ilus, aga toitepinge oli +-35V ja selle juures radikas ja trafo minu silmis selgelt aladimensioneeritud. Radikas oli ehk veidi parem selle Kenwoodi omast. Lõppude jõudevool oli 30mA. Mis ma öelda tahan, et punn põhjas kuulamiseks need asjad mõeldud pole. Ei vastupidavuse, ega ka ilmselt heli mõttes. Ruumi seal on, kui heli meeldib, siis korraliku radika paigaldamine ja vajadusel jõudevoolu tõstmine pole raske. Suurem jõudevool võib heli väga palju paremaks teha. Ma siin eksperimenteerisin ja kuulasin ja avastasin, et 50mA pealt 100mA peale tõstmisega hakkas kõlarist ühe mehe asemel kaks meest laulma Välimuse poolest mulle küll see võim meeldib. Punkte anda niimoodi on pea võimatu. Võrdle ise millegiga ja saad aru. Nagu öeldakse, et esimene W peab hea olema, muidu järgnevatel puudub mõte. Testkuulamiseks ei sobi ka päris igasugune kraam. Mõne asjaga tulevad vahed paremini, mõnega halvemini välja. Endal on viimasel ajal lemmikuks Buena Vista Social Club. Birgit Õigemeele "Ema" lugu panen ka lastelaulude plaadilt. Empeekolmed ja taskupleierid jäta selleks puhuks, kui on vaja probleeme kuulata. Jõudu katsetamisel.
              Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

              Comment


                #8
                Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

                KENWOOD Price Skr Year


                KR-2010........... 1.050 80/81
                KR-710............ 1.300 »
                KR-720............ 1.990 »
                KR-80............. 2.400 »
                KR-770............ 3.900 »
                KA-300............ 700 »
                KA-400............ 1.100 »
                KA-60............. 1.100 »
                KA-80............. 1.800 »
                KA-701 ............ 2.900 »
                KA-801 ............ 3.900 »
                KA-907............ 6.900 »
                L-01 A............. 9.500 »
                KT-400............ 700 »
                KT-60............. 1.100 »
                KT-80 ............. 1.300 »
                KT-615 ............ 1.500 »
                KT-815............ 2.500 »
                KT-917 ............ 5.900 »
                L-01 T............. 5.900 »



                Hinnad Rootsis aastast 80. Hinnaklassi kohaselt hinnaskaala alguse pill. Mis muidugi ei tähenda mitte midagi, saasta hakati hiljem tootma.

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                  Ütle, mis transid on seal plekitükikeste küljes ja see hinnang võib muutuda - kui ta on MOSFET siis on ta oluliselt rohkem väärt.
                  Millise osa pealt ma pean neid otsima?

                  Ma lisasin veel pilte, äkki see aitab. Ma ei tea milliste vidinate pealt neid kirju otsida.
                  viimati muutis kasutaja Scott; 16 m 2012, 23:11. Põhjus: kokku

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

                    Pildil "IMG 0295" on ilmselt need transid mida kasutaja radiotehnika35 küsis.
                    Need on musta värvi kolme jalaga.
                    Vasakpoolne on 2SD716, parempoolne peaks siis olema 2SB686.


                    E: pildijärgi ikkagi on mõlemad D716
                    viimati muutis kasutaja raido21; 14 m 2012, 14:12. Põhjus: viga

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

                      Selge. Palju sellise asja tegemine maksma võiks minna mis kasutaja vuss kirjutas?

                      Põhjas pole kunagi kuuland, ka poolt võimsust ei kasuta tihti..pigem nii veerandi peal. Heli tuleb arvutist, püüan ikka max kvaliteediga mp3'sid saada (320kbs). Muud heliallikat mul pole praegu. Pole ka plaate kogunud ja pakun et niipea ei tule ka mulle mingisugust CD mängijat. Kuna kõlareid ei ole siia veel leidnud siis hetkel on taga S30 ja need ei anna kuidagi seda mida ma tahan. Bass pole piisavalt madal, on kõmisev. Kesk ja kõrg pole pehmed ja nii meeldivad kui võiks olla. Märkasin ka seda et kui mul oli isegi iPod seal Audiodesign'is võimu taga ja kuulasin seal läbi teiste kõlarite siis ei pidanud üldse kõrghelisi nii palju peale keerama kui S30'tel. Neil pean nii 10st 8 kanti keerama et oleks kõrgeid ka, enne seda on nagu ära lõigatud. Uute kõlaritega keerasin vb 2-3. Samuti ka bassi mängisid teised paremini. Ühed kõlarid oli Heco Victa 301 (170-180 eur paar). Isegi need olid S30ga nagu öö ja päev. Ja kuna allikas oli iPod siis 320 kbs ja 128 kvaliteediga oli vahe väga hästi märgatav. Kõlaritest- otsin siis riiulikõlareid mida arvutilaua peale panna. Laud on lai niiet kõlarid on piisavalt lahus ja stereo efekt olemas. Google pildiotsingusse 'home sutdio' ja nii peaks see setup olema. Hiljem kui leian õiged kõlarid tulevad jalad ka alla et oleks otse kõrva kõrgusel.

                      Samas kõlarifoorumist korra piilusin teemat kus kasutajad oma kõlareid laiali võtnud ja seal igasuguseid üllatusi leidnud, filtrid jamad ja kõlaril polegi õieti magnetit. See teeb mu väga umbusklikuks nüüd Ma väga kallid kõlareid seal ei kuuland too kord ja siiski jäi meelde see Heco Victa 301. Sisust leidsin sellise pildi http://img2.magnus.de/Heco-Victa-301...3-47197806.jpg. Kui seda kasti ise modida, rohkem polsterdust näiteks, võib ok asja saada? Siin lehel on ka paar tabelit http://www.audio.de/testbericht/im-t...1-1151783.html Mis sellest Hecost arvata?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

                        No üldiselt käib võrdlemine nii, et näiteks kuulad ühe loo oma S-30-tega ja siis vahetad teiste kõlarite vastu ja kuulad sama lugu uuesti. Samas ruumis, samas istumiskohas, sama kainelt jne. Muidu pole asi usaldusväärne. Ruumiakustika ja igasugu emotsioonid mõjutavad. Modimisega on nii, et vahetad radika ja avastad, et trafo jääb nõrgaks. Vahetad trafo ja suurte lüütide mahtuvus tundub lahjaks jääma jne. Kui heli sulle sobival tugevusel meeldib, siis ongi kõik hästi. Leia midagi võrdluseks, võrdle ja tee siis järeldusi. Jõudevoolu võid muidugi huvi pärast ära mõõta. Kuulad pool tunnikest oma võimu, nii et üles soojeneb, võtad kõlarid tagant ja juhtme sisendist. Testri otsad ühele neist valgetest plönnidest, mis on radika kõrval, suurte transside vahel. Need on 0.47 Oomi takid. Tester mV DC piirkonda. Ettevaatlikult, et millegi muu vastu testri otsad ei lähe. Ja siis jagad saadud näidu 0.47-ga. I=U/R Arvestada tuleb siis ka kordajaid eksole. 1mV=0.001V Toitepinget oleks ka huvitav teada. Seda saab mõõta nende kõige suuremate lüütide otstelt. Kontrolli mõlema pealt, siis näed, kas toite õlad aja jooksul pole erinema hakanud. Tester siis sellisesse piirkonda, et kannataks 35V DC mõõta.
                        Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

                          Tundub olema kvaasilõpuga võim, olemuselt üsna STK vanemate seeriate lähedale, STK4141, STK4251 vms., ka võimsus on üsna selle kivi tuuri. Eks ta ole vanemas klassis üsna keskpärase heliga, korpus näeb muidugi ilus välja (Vintage stiil).
                          Ma pakkusin modimise ja reguleerimise 25-30€ koos mõningate olulisemate komponentide vahetusega+radikas (näit. Nichicon Gold sari toitesse jne. nipet-näpet)
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kenwood KA-300 - mis loom see on?

                            Milliselt pildilt ja milliselt detaililt ma neid mõõte võtan?

                            Comment

                            Working...
                            X