Teade

Collapse
No announcement yet.

Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

    Sai siis niisugune aretus loodud, "Half" seepärast, et korpuse tegemisel on kasutatud taas romukuhilast leitud metallijäätmeid Sisu puhul on aga võimendiosa ise loodud pm. 50/50 uutest ja kasutatatud osadest. Jupid on valitud vähemalt 1% tolerantsi sisse mahtuvaiks ja seetõttu oli vajalik mõnede uute osade kasutamine, ka pooljuhid võimendis on uued.
    Toiteosa on vana hävinud digivõimuga resiiveri toitetrafo baasil (mantelsüdamikul mis kenasti madal mahtumaks sellesse isetehtud korpusesse ).
    Toitealaldi on kasutatud osadest, vaid suured filtrikondekad on uued. 10mF/35V, pooleli on aga toitestabilisaator - võim saab omale stabiliseeritud +-28V toite lähiajal.
    Skeem millest paari sõnaga oli juttu Recycled AMP teemas on ka natuke moditud, kui samasse kasti mahub siis plaan on veelgi muuta skeemi ja minna võimalikult Creek Destini algupärase skeemilahenduse lähedale (ainult lõppvõimuga).

    Sisust esialgu pilti ei ole aga eks ta edaspidi ka tekib kui seal juba parem ülevaade asjadest.Click image for larger version

Name:	nikitin4x.jpg
Views:	1
Size:	451,8 KB
ID:	876347Click image for larger version

Name:	nikitin1x.jpg
Views:	1
Size:	485,6 KB
ID:	876348Click image for larger version

Name:	nikitin2x.jpg
Views:	1
Size:	487,0 KB
ID:	876349
    -superradical-

    #2
    Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

    Mis lõputransistoreid kasutasid?

    Comment


      #3
      Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

      Kust see pealmise kaane alumiinium pärit on?

      Comment


        #4
        Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

        Algsed IRF540 on praegu, need mis olemas olid, nende hulgast valisin võimalikult lähedased Vgs alla 10mV erinevus. 1 kanalisse sain prooviks ka HUF75339P3 aga neil lubatud ainult 55V pinge, kasutasin katsevõrdlusel siis toiteks variaciga reguleeritud +-26.5V aga erinevust ei märka küll nende transside vahel, nüüd edaspidi asendan need HUF75639P3-ga mõlemas kanalis aga eks neid peab ka valima, et saaks võimalikult hea, juba Vgs parameetri erinevus on halb, mul 0,2V olid suvalised IRF540 mis esimesel katsel lõppu panin prooviks, et näha kas põleb või mitte, meeletult genereerib kui transid erinevad.
        Ka peab reguleerimisel kasutama üsna suurepinnalist jahutust, et jõuaks seadepoted paika kruvida enne kui lõpptransid tuld võtavad.
        Opvõimuna ma kasutasin OPA2134 ja sai proovitud ka OPA2604 aga see viimane on audiovõimude juures küll minuarust kasutu tükk, sarnase võimu juures seda enne ka näinud ja ei ole ta hea seal ühti, kallim on küll kui OPA2134 aga ta pole mõeldud audio jaoks.
        Ka muid juppe on asendatud, näit. BC transid ei ole mulle juba päris kaua sümpaatsed olnud, asendasin nad 2N ja MMBT analoogidega (segu nii THT kui SMD variandid) näit. on kasutusel 2N5401/2N5551.
        Passiivjupid on valitud võimalikult lähedased algselt soovitatule - sellest on alguses hea lähtuda ja siis vaadata edasi, et mis muutub kui midagi muudad , mõni takisti on hea asendada trimmeriga näit. ja siis reguleerida meeldivam/sobivam vool režiimile, siis trimmer välja ja sama takistusega püsitakisti asemele, päris iga transi kõrvale trimmerit ei soovita aga eks mõningane eksperimenteerimine on seal veel võimalik.
        Lõppvõimus on aga üks miinus - seal mitme paari lõpptransside kasutamine ei ole selle skeemiga paraku mõeldav ja seega suurt võimsust sellest ei saa aga ~100W on võimalik ja isegi see algne skeem on päris hea heliga ja üsna jõuline, 10W kuulamisvõimsus on juba liiast u. 20m2 korral.
        Destiny puhul vist oli max. 150W 4oomil võimsus ja üle 50% volüümil teda kuulata on õudus, "läänes" volüümitugevus pigem max. mille puhul on kõike piisavalt ja üleliiagi. Õudus mitte heliliselt vaid lihtsalt liig - kõlarite piiri pole mõtet ületada aga lihtsamaid, ~1000€ kandis olevaid kõlareid see võim sööks hommikueineks...

        Kesta ülemine (ja ka alumine) kaan on ühesugused, mingisugune Alutec profiil (peaks olema selle tootja), see on u. 7.5m pikkades lattides ja on lainelise vormiga, laius 250mm paksus u. 3mm vast, laineline vorm tähendab, et profiili kõrgus võib olla kusagil 4-5mm vahel (ei ole nihik käepärast hetkel, et mõõta).
        Küljeprofiilid (jäävad radikate alla peitu) on karbikujuline profiil - nii esi kui tagakülg on samad profiilid - karbikujuline u. 60*50mm, esi ja tagapaneelide otstest lõikasin nurgad lihtsalt saega välja ja kokku on nad pandud nurkades oleva u. 10*8mm alumiinium latist tehtud nurkadega mis kinnituvad esi ja tagapaneelil olevate mustade M4 kruvidega ja ka külgedelt, radikate alla peidetud M3 peitepea kruvidega, radikad ise kinnituvad küljeprofiilidele seestpoolt radikatesse keeratud M3 kruvidega, kumbagi radikat hoiab kokku 10 kruvi. Kesta juures pole ainsat mutrit kasutatud, kõik kruvid on keeratud profiilidesse puuritud ja seejärel keermestatud avadesse - paksus profiilidel võimaldab seda. Esi ja tagapaneel on u. 4-4,5mm paksud (sama ka radika all ja radika oma põhi on ka u. 5mm, kumbki radikas (Alutronicu toodetud) on 1000-1100cm2 pinnaga, 100W juures peaks soojustakistuse piiril temp. olema max. 70kraadi).
        Pealtvaates on see kast siis nagu ruut, põhi ja ülemine pool on lihtsalt ruudukujulised tükid teist profiili (kokku ongi 2 tüüpi profiili kasutatud). Kasti mõõdud on 250*250mm ja radikad ise on põhjast ribi tipuni 35mm - kogulaius kastil on 320mm ja sügavus 250mm ning kõrgus u. 63mm.
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

          Kõige tähtsam pilt on ikka puudu, nimelt pilt sisust.

          Comment


            #6
            Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

            Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
            pilt sisust.
            Tulevad, hetkel on sisu natuke näotu aga töötab, see praegu oluline.
            Trafo asendiga tahan ka natuke veel eksperimenteerida. Kui vähemalt võimude uued transid on olemas siis võtan ta lahti jälle ja siis vast saab natuke sisemus paremailmelisemaks, et pilti teha. Toitestabika jaoks ka osa detaile puudu veel.
            Aga sisust pildid tulevad kindlasti, vähemalt selle lihtsama, praeguse versiooni omad.

            E: teema nende jaoks veel natuke "toores" ka - oleks huvitav ka lugeda, et kas keegi on veel seda Nikitinit proovinud ja kuidas rahul (või mitte? ollakse jne.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

              Tundub kuidagi Orbita lõppvõimendi moodi http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/orbita_um002s.jpg

              Väga 5+ välimus, nüüd ootaks sisust ka pilte.

              Comment


                #8
                Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

                Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                Tundub kuidagi Orbita lõppvõimendi moodi http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/orbita_um002s.jpg

                Väga 5+ välimus, nüüd ootaks sisust ka pilte.

                See Orbita ja tema kaaslane, sarnase olemisega eelvõim on mul kunagi aastatel 1999-2000 olnud ka. Sai isegi üks lõppvõim kloonitud mis kusagil veel alleski, tollel aga korpust ei ole . Heli just kiiduväärt minumeelest ei ole aga sisemine lahendus on selles suunas mis mind kaasa on ka mõneti kiskunud aastate jooksul.
                Tol orbital oli seal NPN lõppvõim ju - nagu Recycled Quasi

                Sellele Nikitinile on mul ka plaan teha sarnase välimusega eelvõim aga hetkel ei oska kuidagi otsusele jõuda skeemi osas, tahaks midagi keskmist - mitte väga keerukat aga ka mitte väga labast. Võiks kasutada op-võimudega eelvõimu, kasvõi OPA2134 baasil (tundub mulle igati hea opvõim). Vene foorumites olen natuke ringi vaadanud ja paar skeemi on näha olnud aga seal oma miinuseid ka - kus on topitud liiga palju elektrolüüte ja kus muid kahtlaseid asju. Ehk keegi julgeks siia juurde midagi soovitada?

                E: Niipea kui sisu näeb viisakam välja siis tulevad pildid kah.
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

                  Hea oleks, kui lisaksid skeemi või viite sellele.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Half Recycled ® Nikitin PowerAMP

                    Aga palun, algupärane skeem on siin:


                    See siis on lihtsaim, minu võimuke on selle järgi praegu. Palju parem on aga Creek Destiny skeem (ainult lõppvõimendi ise, ilma kellade ja viledeta), mul selle plaadifail poolik ja eks ta mõne kuu jooksul äkki saab ka tehtud.

                    Ja siin teemas on 156 postis plaadijoonis ka, see mul 1. versioon, kasutusesolev on natuke veel muudetud, seal joonis pm. sama mis ha-lab lehel olev, mul seal ainult lisatud SMD võimaluseks mõned komponendid.
                    http://www.elfafoorum.eu/threads/520...listele/page11 kui on huvi proovida siis selle algupärase joonise võin saata pdf-kujul ka mustana.
                    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 02 May 2013, 17:49.
                    -superradical-

                    Comment

                    Working...
                    X