Teade

Collapse
No announcement yet.

Y-101 remont

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Y-101 remont

    Pealkirjas nimetatud isend siis (Radiothnika y-101) otsustanud pea peitu pista ja mitte enam häält teha. Asi nimelt selline, et käima lülitades ei ole kõlaritest absoluutselt mingisugust heli kuulda. Ainus asi, mis märku annab, et väike eluvaim veel sees on, on "vu-meeter." Selle näit püsib pidevalt mõlema kanali puhul 3 ühiku peal. Kui "punn" täiesti põhja keerata, siis ikka lööb näidiku punasesse. Aga heli, kui sellist, üldse pole.

    Nüüd siis mure, et kust otsast peaks vea otsimist alustama? Ei ole elektroonika alal veel päris kõva käsi kah aga kolbe ikka kääs püsib ja paar skeemikest on elus valmis tinutatud.
    Minu kodukas

    #2
    KAs relee lülitub?
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      #3
      KAs relee lülitub?

      Sa mõtled seda "plõksu", mis käib, kui seisse lülitad? Ega ei käi küll...
      Kas selles võibki viga olla?
      Minu kodukas

      Comment


        #4
        Arvatavasti,sest vu meetri juhtmed lähevad ju lõpu väljundist-see tähendab et võim peaks tötama.Enda u-101 ka relle tuksis(võibola relee isiklikult terve,aga tüürpingega äkki midagi lahti)
        Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

        Comment


          #5
          minu y-7101 üks kanal mängib kõvemini kui teine siis kui balanc 0 keerata siis VU meter-il hakkab üks kanal kõvemini mängima ja kõrvajärgi ütleks ka et üks mängib kõvemini.
          Tasakaalus on siis kui nuppu keeata parema kõlari poole
          4-jani. siis helipilt enamvähem jagatud kõlarite vahel tasakaalu.
          Jeeehaaaaaw

          Comment


            #6
            Võibolla gramafoni eelvõim genereerib,see läikiv plekist karp sisendi plaadi peal.Keera kaks plekkkarbi kruvi lahti ja ta tuleb sealt tõmmates ära
            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

            Comment


              #7
              Krt, kustutasin oma jutu kogemata ära. Ei viitsi uut kah kirjutada. Tõmbasin grammari eelvõimu ära, nüüd vasak kanal täiesti ok. Paremas ikka see urin. Kuidas siis nende relee pin-idega on? Kas 1 ja 4 peavad kuhugi ühendatud olema?

              ja vu ikkagi kolme peal. (Seda vist juba päris mitu korda öelda saanud 8))
              Minu kodukas

              Comment


                #8
                Rohkem mina aidata ja juhatada ei oska.
                Kasuta foorumi otsingut, u-101 juttu kui palju,iseasi kas midagi vajaliku ka sule
                Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                Comment


                  #9

                  Kasuta foorumi otsingut, u-101 juttu kui palju,iseasi kas midagi vajaliku ka sule

                  See see jama ongi, et ükski viga ei ole kunagi ühesugune.
                  Minu kodukas

                  Comment


                    #10
                    Nii, nüüd tegin ka veel sellist pulli, et vahetasin sisendiploki ära. Vanal olid puudu need kaks kondet ja dioodi (VD1, VD2, C7, C10). Nüüd pull järgmine: vasak kanal norm (natuke vaikne), paremas selline tunne, et sisendi volüüm liiga tugev (praegusel juhul arvuti). Aga kui nüüd lülitada asi ümber mono peale, siis on parem kanal täiesti korras. Vasak muutub mono korral jälle vaiksemaks. Arvan, et jurr ikka selle releega. Tema need pin-id 1 ja 4 piinavad mind. Aga siit foorumist kuskilt lugesin, et ilma releeta käima panna??? Kas siis selle skeemi järgi relee 2 ja 3 ning 5 ja 6 viik kokku ühendada?
                    Minu kodukas

                    Comment


                      #11
                      Võid veel toitelüüte kontrollida, kui aega üle
                      TFK Audio
                      #tfkaudio
                      http://www.facebook.com/tfkaudio/
                      http://tfkaudio.blogspot.com/
                      - Audioblogi, projektid jms.

                      On kahte sorti inimesi - Ühed, kellele meeldib Loudness ja teised, kellele ei meeldi.

                      Comment


                        #12
                        Arvan, et jurr ikka selle releega. Tema need pin-id 1 ja 4 piinavad mind. Aga siit foorumist kuskilt lugesin, et ilma releeta käima panna??? Kas siis selle skeemi järgi relee 2 ja 3 ning 5 ja 6 viik kokku ühendada?
                        Kui sul mõlemist kastist heli tuleb siis mis puutub
                        siia relee.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #13

                          Kui sul mõlemist kastist heli tuleb siis mis puutub
                          siia relee.
                          Jah, aga üheaegselt mõlemast kõllist mono või stereo režiimis ei tule...
                          Minu kodukas

                          Comment


                            #14


                            Jah, aga üheaegselt mõlemast kõllist mono või stereo režiimis ei tule...
                            Kas ka siis kui töötava lõpu sisendi tõstad ümber
                            teisele lõpule. Ärapõlenud kontaktidega releesid on
                            tulnud vahetada.
                            VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                            Comment


                              #15
                              kui sul releeplõksu ei tule, siis kontaktid ei puutu asjasse. lihtsalt kaitse ei lase valjukaid taha ühendada.on kaks varianti-väljundis on alalispnge, või on hukkas relee juhtimine.

                              Comment

                              Working...
                              X