Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus transistorite asenduse kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Küsimus transistorite asenduse kohta

    Nüüdseks asi niikaugel et kasutaja Jyrka pani mulle uued lõpud teele. Kas keegi kommenteerib minu eelvõimu valikut LM1036 baasil?

    Comment


      #17
      Vs: Küsimus transistorite asenduse kohta

      Olen LM1036 baasil ehitanud vähemalt 5 tämbriplokki. On lihtne ja päris hea valik. Olen proovinud erinevate toonkompensatsiooni variantidega (vt. valmistajatehase TI soovitusi).
      Mul on väga palju erinevaid vene komponente, ka siin loetletud transistore erinevates korpustes, mõõdetud võimenduse ja küllastusega (ainult postitamisega ei viitsi küll tegeleda). Vene lõputransistoridest soovitaks kasutada KT8101A ja KT8102A. Äärmisel juhul KT864A ja KT865A.
      KT818 ja KT819 on kehvema küllastusega. Ilmselt pead transistoride valikul arvestama ka olemasolevate radiaatorite sobivust.
      Jõudu!

      Comment


        #18
        Vs: Küsimus transistorite asenduse kohta

        Nagu juba kirjutasin, sain Jyrka käest uued lõpud - 2 monoplokki. Samuti nüüdseks olemas BD243 / BD244 paarid, lisaks veel peaoga 818/819. Ka eelvõimu jaoks LM1036 + muud vajalikud jupid olemas laua peal. Pole lihtsalt üleliigset aega praegu et kokku lappida.

        Comment


          #19
          Vs: Küsimus transistorite asenduse kohta

          Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
          Olen LM1036 baasil ehitanud vähemalt 5 tämbriplokki. On lihtne ja päris hea valik. Olen proovinud erinevate toonkompensatsiooni variantidega (vt. valmistajatehase TI soovitusi).
          Mul on väga palju erinevaid vene komponente, ka siin loetletud transistore erinevates korpustes, mõõdetud võimenduse ja küllastusega (ainult postitamisega ei viitsi küll tegeleda). Vene lõputransistoridest soovitaks kasutada KT8101A ja KT8102A. Äärmisel juhul KT864A ja KT865A.
          KT818 ja KT819 on kehvema küllastusega. Ilmselt pead transistoride valikul arvestama ka olemasolevate radiaatorite sobivust.
          Jõudu!
          Küsiks tämbriplokkide kohta üle - tegid saainult LM1036 kiviga või kasutasid mõnda opakat ka? Nett täis nii üht- kui teispidi variante.

          Comment


            #20
            Vs: Küsimus transistorite asenduse kohta

            Mul enamusel võimenditest nivood sobisid ja kasutasin põhiliselt ainult LM1036. Ühe võimsama autovõimendi puhul kasutasin pärast LM1036 täiendavat võimendit OP-iga. (Moonutusvaba lõppvõimsuse saavutamiseks tuli kasutada täiendavat pingevõimendust).
            Potentsiomeetrid olid mul 10 kilo-oomi ja lineaarsed.

            Comment

            Working...
            X