Teade

Collapse
No announcement yet.

SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

    Tere!

    Mure siis järgmine. Kui vaatan filme 5.1 heliga, lülitab võimendi end tugevate helide peale välja. Ekraanile ilmub tekst: protect mode. Muudes olukordades töötab võimendi probleemivabalt.

    Kuna ma tehnikast eriti midagi ei tea, ei oska ma millegist probleemi lahendamisel alustada. Olen guugeldanud, et asi võib olla valedes kõlarites või selles, et võimendil pole ümberringi piisavalt õhku jne jne.

    Võimendiga on ühendatud Polk Audio kõlarid: TSi300, TSi100 ja PSW303. Kas võib olla, et mul on midagi võimendi menüüs valesti seadistatud? Seal "speaker settings" all on terve hunnik valikuid, mis mulle midagi ei ütle:

    sub woofer: yesfront sp: small
    sur-back sp bi-amp
    sp posi side/high
    sp crossover 120Hz
    jne.

    Juhtmeid olen kontrollinud, ei paista, et kuskilt midagi lahti oleks. Võimendi ise on riiulis ja kummalgi pool külgedel on sellel ruumi/õhku umbes 6-7 cm, võimendi peal on dvd-mängija.

    Ehk on antud juhul tegemist mingi pisikese veaga, mille suudan teie abiga tuvastada. Olen tänulik nõuannete eest!

    #2
    Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

    Ma prooviks algul ilma woofrita. Kui siis välja ei lülita on viga selge.
    Ruadselt kuskil mingit takistuse jama. See ilmnebki just valjema muusika puhul.

    Comment


      #3
      Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

      Vaatasin ühe filmi woofrita läbi ja ei lülitanud end välja. Vabandan nüüd rumala küsimuse pärast, aga mis selle takistuse teemaga siis teha tuleb, et filme woofriga vaadata saaks?

      Comment


        #4
        Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

        Selle takistuse teemaga on selline lugu, et võimendil peaks tagumisel paneelil olema kõlari pistikute juures kirjas lubatav takistus oomides. Ilmselt on sul woofer lubatust väiksema takistusega, mis tingib ettenähtust suurema voolu väljundis. Kaitserežiimi lülitubki võimendi liigse koormuse ning väljundastme riknemise vältimiseks. Madalal võimsusel jääb vool normipiiresse, seega ei pruugi kaitserežiimi lülituda.

        Comment


          #5
          Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

          Filmides on madalate nivoo kõrge, audioplaate (sh vinüüle) kuulates on bassiosa tase madalam ja siis võimendit üle ei koormata (e. 'bassi' nupu keeramine avitab kah).

          Comment


            #6
            Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

            See on aktiivsub nii et kõik need põhjused antud juhul ei sobi.
            Kui lahti ühendamine siiski aitab siis tuleb ühendus kui selline üle vaadata et selles midagi tagurpidi ei ole.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

              Subwoofer võrguhäireid ei tekita? Kunagi kohtasin sellist olukorda, kus iseehitatud aktiivwoofer tekitas mingisuguseid võrguhäireid, milletõttu lülitas sony dvd mängija ennast välja. Oli sarnane probleem, et tugevamate bassimütsude puhul. Mõlemaid seadmeid toideti samast pikendusjuhtmest.

              Comment


                #8
                Vs: SONY STR-DA1200ES lülitab end välja

                Võiks alalisvoolu ka väljundis üle mõõta. Sellisel juhul rakendub kaitse, et kõlarit säästa.

                Comment

                Working...
                X