Teade

Collapse
No announcement yet.

teen võimu!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    teen võimu!!!

    JAh nii see on.Toide on olemas.Vana võimu trahvod.P'ris jurakad(pinge oli vis 50v)ja lüüdid on ka olemas.Nimelt siis mis kivist?Muide ma pole ennem ühtki võimu valmis keevitand, aga parndamisega olen küll mässand ja põhimõttest saan ka aru.
    Mulle hakkas meeldima see TDA 7294 võim mis siin tevalo kodukal oli märgitud.Ei soovitud algajale aga ma arvan, et saan hakkama(kui seal hilisemat häälestamis,putitamist pole).
    Teine jama on selles, et kas skeemi tegemine on ikka vajalik.Ma ei viitsi küll hakata söövitama ja mässama.Pole nagu ennem ühtki trükkplaati teind ka.Ma mõtlesin, et kasutaks mõne vana trükkplaadi ära ja ühendaks jubinad lihtsalt juhtme juppidega.
    See aparaaat tundub üsna pisike.Plaanin kivi prose radikale kruvida ja prose vent ka peale, Saaks päris tillukesse korpusse toppida.Njah kui ainult toite osa oleks umbes 10 korda väiksem ja ege toidet vist väga eemale võimust ka vedada saa(eraldi korpusesse).
    No eks näis.Mis arvate mu plaanist?

    muusika on kuulamiseks

    #2
    Toide peaks olema võimu lähedal ja toitejuhtmed paksemat sorti. Kui radikas ka korralik, peaks kenasti tööle hakkama. Enne sisse lülitamist kontrolli montaaz n korda üle!!!
    Edu!
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Seda ma arvasin.Mul on üks mõnus väike võimu korpus kuhu ta oleks sobind, aga eks ma teen siis korpuse ise.
      Tegelt olks vist ikka vaja ennem see kivi ära osta ja VALMIS teh.Eks näis.
      muusika on kuulamiseks

      Comment


        #4
        mis neil vahet on.TDA7294V PLAAT TDA7294 .
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #5
          Selle tda7294 kiviga on selline jama, et see hakkab üle 40V väheke umisema, ja ei talu enam koormust alla 8ohmi.
          Ma loodan, et see "50V" on sillatult sest peale sildamist tõuseb pinge veel 1,4korda. Toiteks pane suured lüüdid va. 10000uF.
          Mul endal käib see võim juba tükkaega, päri hea tulemus antud raha eest.Head ehitamist.
          Tiit

          Comment


            #6
            Ma m66tsin trahvo 2ra.otse klemmidelt tuli 2*23v.Natuke palju, aga kui luudid/dioodid vahel peaks pinge parajaks langema.Ma arvan.
            Luutideks on frolyt elyt5000/35.Kas need on 5000mkf ised.
            muusika on kuulamiseks

            Comment


              #7
              on jah, 5000 mikrot ja 35 voltsi max.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Kui dioodid ja kondekad vahele paned siis sul küll pinge ei lange vaid ikka hoopis tõuseb ;d ruutjuure võrra. umbes 1,4 korda. A sel võimendil on max pinge +-40v. (Huvitav mul küll 40 v juurest ta urisema ei hakka). St et kui mõõdad 0 punkti ja ühe otsa vahel(peale aladit), ei tohi pinge ületada 40v. Nii + kui - pinge peavda olema võrdsed, mudu võibki urisema hakata.

                Comment


                  #9
                  Kuule Tuumik, kas sa ikka tead, et sel kivil on 2 polaarne toide? Kivi kere on - seega, ei tohi sa mingil juhul ühendada radikat korpusega, kui korpus on maandatud ja prose radikas +vent annab 99% kivi ülekuumenemise. Rippmontaaz ei ole üldse hea. Osta parem konstruktor- 175 eek- igati asjalik kui ise plaati teha ei viitsi.
                  "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                  Comment


                    #10
                    Rippmontaaz ei ole üldse hea. Osta parem konstruktor- 175 eek- igati asjalik kui ise plaati teha ei viitsi.
                    Mina sattusin igatahes konstruktoritest ahvivaimustusse, kui on olemas sobiv asi konstruktori kujul, siis pole mingit mõtet hakata ise leiutama, suur aja ja närvide kokkuhoid
                    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                    Comment


                      #11
                      Ei saanud jakimi jutust pa'ris t2pselt aru.Loomulikult on mul trahvo kahe polaarne 2*23 volti,aga eks tuleb siis maha kerida natuke.JA sellest radika jutust ei saanud ka aru.Kas arvad,et prose radikas/vent ei jahuta piisavalt.Karta on ju,et ma topin kivi ja radika vahele vilgukivi.
                      muusika on kuulamiseks

                      Comment


                        #12
                        vot sellest mina küll aru ei saa milleks trafot maha kerida? Kui 1,4 *23=32,2 siis see on ju täiesti normaalne pinge 7294 kivile. Kui 4 oomist kõlarit kasutad siis ehk võiks pisut maha kerida aga ma arvan et pole mõtet.
                        "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

                        Comment


                          #13
                          radikaga on nii, et pane vilk kivi ja jahutuse vahele ja kontrolli, et ei oleks mingit ühendust plusklemmi ja jahutuse vahel- siis võid jahytuse kuhu iganes kinnitada. Prose jahutus on mõeldud kuskil 50W jahutamiseks aga see võim ise tekitab juba pea sada watti sooja, väiksemal võimsusel võibolla piisab kah.
                          Tiit

                          Comment


                            #14
                            No tegelt mul seda radikat enam pole, aga nüüd saan võibolla uue radika/vendi.Too on 800celeroni pealt.Sellest peaks vist küll piisama?Tegelt pole radikas üldse probleemiks.Raedikid vedeleb mul tohhuijaa.Mured on rohkem rahalised.
                            muusika on kuulamiseks

                            Comment


                              #15
                              Ma kavatsen ka selle skeemi järgi võimu ehitada, mul aga mult toide puudub. Niisiis leidsin ühe trafo vanast amfiton võimust. See aga oli võimsuselt vist 2x25w. Kuigi räägiti, et see võim olevat kunagi ka s90-sed ära toitnud :P .Ma aga ei tea päris kindel olla, kas sellest piisaks 2 tda7294 kivi toitmiseks. Skeemiliselt järgmine:
                              :blink: (Seal kõik voldid)
                              Targemad võivad ka soovitusi sellise asja ehitamiseks anda

                              Comment

                              Working...
                              X