Teade

Collapse
No announcement yet.

Lõpptranside paari lisamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lõpptranside paari lisamine

    Sattus siis minu kätte kooli tehnikaruumis vedelenud HQ Power VPA2100U1 lõppvõim. Tundub igati korralik tükk olevat. Oma suuruse kohta päris raske ja tugeva korpusega. Sees suur toroidilatakas millel pinged olid vist 34-0-34 ja 0-15. Alaldatult siis 47.6-047.6 ja 0-21.Võimuplaat vist fiiberklaasist ja väga paks. Kõik takistid 2% metal film ja lüüdid Nichicon ja Elna. Paksud toitejuhtmed ja varjestatud signaalikaabel. ~200 toltsi maksva riistapuu kohta ei saa kohe kuidagi viriseda. Väljundit on tal 4 oomiste kõlaritega 100W per kanal ja 8 oomistega 70W. Viskan homme ehk paar pilti ka, siis näete asja sisemust oma silmaga.
    Igatahes, uurisin natuke netis ja tuleb välja et sellest võimust ka 200W kanalitega versioon VPA2200U1. Tundub et ainus vahe on neil väljundtransistorid. Nõrgemal üks paar, võimsamal kaks paari. Ja tuleb välja et mõlemad versioonil on sama trükkplaat, 100W versioon lihtsalt kohitsetud. Ehk siis minu omal on kohad trükkplaadil ja radikal täiesti olemas teise väljundpaari jaoks. Isegi emitter ja base takistid on paigaldatud, lihtsalt transistori koht tühi :P Vääljundpaariks on Toshiba 2SC5198 ja 2SA1941.
    Aga et nüüd väljundvõimsust kasvatada, kas oleks võimalik lisada sinna juurde see transistorite paar ilma toitevõimsust kasvatamata? Ja kui võimsus ei kasvaks ilma pinget tõstmata, siis kas väljundpaari lisamisel oleks mingit muud boonust?
    Ja siis veel selline lugu, et võimu sisendid on 6.3mm mono pulkpistikud ja väljundid on speakon. Ehk keegi oleks nõus mulle mõistliku summa eest annetama paari mõlemaid? Kaableid ei taha, ainult pistikuid.

    #2
    Vs: Lõpptranside paari lisamine

    Mõlema variandi skeemid leidsid? Ei taha hästi uskuda, et vahe on ainult puuduvas lõpupaaris. Ehk on miskit ikka veel?
    Pistikuid saab ju poest.

    Comment


      #3
      Vs: Lõpptranside paari lisamine

      Ei ole skeemi saada, peab ehk küsima HQ Poweri firmast.
      Ei tohiks midagi muud olla, olen näinud pilte 2200 sisemusest ja ainus vahe tundub tõesti lõpptransid. Need veel ainsad kohad ka, kust plaadil midagi puudu. Ja neil olemas emitter takid jms. aga transe pole lihtsalt. Hinnavahe on neil ka noortehnikus mingi 5 eur vist. Panen homme paar pilti siia, siis näete ise ka mis karul kõhus.
      Pistikuid saab jah poest, aga mõtlesin et ehk saab siit odavamalt Oomis peaks vist olema, vaatan sinna. Neid lõpptransse on ka seal saada.

      Comment


        #4
        Vs: Lõpptranside paari lisamine

        +-47,6V on võimu väljundvõimsus 4 oomil 200W ja 8 oomiga 100W, 100W/4 oomil toide +- 38V eeldusel, et korralik trafo ja lüüdid.
        200W jaoks natuke lahjad transid 4 oomi korral. Õigem oleks 2SA1943/2SC5200 paar.
        viimati muutis kasutaja Jyrka; 04 m 2015, 21:07. Põhjus: lisa
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #5
          Vs: Lõpptranside paari lisamine

          Kui eesmärk võimsust tõsta, siis ega paljas transistorite lisamisega seda teha saa naljahambad. Paari lisamisega võimsus jääb samaks, aga transistorid hakkavad tööle vähem koormatuna kuna väljund vool jaguneb transide vahel ära.
          Sellist asja olen ise ka kohanud, kus erinevus seisneb transistorite arvus esmapilgul (skeem sama), aga ei maksa olla naiivne, tegelikult on võimsamal versioonil tavaliselt suurem võimsam trafo + suuremad toitelüüdid ja peamine toitepinge kõrgem, sealt see võimsusevahe tulebki ja vajadus lisa transistorite järgi.
          Hea näide NAD 214 vs 216, neil isegi manuaal ühine, head uurimist.

          Comment


            #6
            Vs: Lõpptranside paari lisamine

            Kui trafol, dioodidel on piisav võimsuse ja vooluvaru, saab üldiselt samal toitepingel kasutades topelttransistore näiteks 8 oomiste asemel 4 oomiseid kõlareid kasutada ja võimsus on kuni poole suurem. Veidi tuleb juurde ka vooluvõimenduse ja küllastuse arvelt samal koormusel.

            Comment


              #7
              Vs: Lõpptranside paari lisamine

              Nojah, nüüd kui võrdlen VPA2200U1 sisikonna pilte enda omaga, siis tuleb välja jah et minu omal toroid tõesti natuke väiksem. Toitelüüdid on võimudel samad, 63V 4700uF mõlema polaarsuse jaoks. Muu tundub kõik täiesti sama.

              Sellel lingil on näha VPA2200U1 sisikonna pilte


              Ja siin mõned pildid minu omast enne puhastamist:
              Click image for larger version

Name:	unnamed (1).jpg
Views:	1
Size:	101,0 KB
ID:	868954Click image for larger version

Name:	unnamed.jpg
Views:	1
Size:	133,1 KB
ID:	868955Click image for larger version

Name:	unnamed (2).jpg
Views:	1
Size:	69,2 KB
ID:	868956


              Oleks muidu mõtet neid transse sinna juurde toppida, lihtsalt kasvõi selleks et koormust paremini jaotada ja oleks parem "valulävi"? 10 eur saaks Oomipoest kätte need neli vajalikku transistorit.
              Lisaks plaanis lisada ka suuremad toitelüüdid vast.
              Plaanis muidu kasutada teda 8 oomiste kodukõlaritega, peaks päris head heli tegema vast
              Enne kui ta koolis kasutusest maha võeti (üleminek JBL EON aktiividele et saaks süsteemi paremini kaasas kanda) töötas asi saali kõlarite võimuna umbes 4 aastat vist ja mingeid probleeme temaga ei ole olnud, täitsa head heli tegi isegi odavate kõlaritega.
              viimati muutis kasutaja Juuljuz; 04 m 2015, 22:39.

              Comment


                #8
                Vs: Lõpptranside paari lisamine

                Paneb pisut imestama, et 5W takistid on isegi plaadil? Tavaliselt, kui lisatranside kohal aegutab tühi koht, siis ei paigaldata ka takisteid, sellist vaadet näen esimest korda

                Comment


                  #9
                  Vs: Lõpptranside paari lisamine

                  Imestas see ka mind. Kui odavama versiooni mõtteks on kokkuhoid, siis takistite lisamine on täiesti mõttetu Paistab et plaadid tulevad samast tehasest ja samasugused kõik, ja siis HQ Power paneb oma tehases lõpptransid vastavalt mudelile.
                  Kuidas muidu tundub võim? Pildid pole just parima kvaliteediga kuna failimaht väike, aga muidu oma silmaga vaadates kui võim nüüd puhas on siis sisikond on täitsa viisakas minu meelest. Vähemalt minu omas on kvaliteetseid juppe kasutatud

                  Comment


                    #10
                    Vs: Lõpptranside paari lisamine

                    Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                    Paneb pisut imestama, et 5W takistid on isegi plaadil? Tavaliselt, kui lisatranside kohal aegutab tühi koht, siis ei paigaldata ka takisteid, sellist vaadet näen esimest korda
                    Olen näinud sarnast tühjuse dubleerimist Sanken võimendil.Alguses tekitas kummastust, kuid siis arvasin, et trükkplaat pandi esialgu liinitööl misiganes mudeli jaoks juppe täis ja siis lõpptootmine otsustas, kas läheb ühe või kahe transise lõppvõimendi jaoks.
                    Eelneva võimendi puhul tundub 63V 4700uF tiba lahja 100w@8ohm jaoks. Kui ruumi on paneksin südamerahustuseks vähemalt 10 00uF ja mis kannataks 105 kraadi.
                    EI meeldi mulle ka ventileeritud jahutusradiaator - kui ventilaator töö lõpetab, on lõputransistorid hädas. Kas skeemil on termokaitsmed radiaatorite küljes?
                    viimati muutis kasutaja martk; 04 m 2015, 23:31.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lõpptranside paari lisamine

                      Plaadil paistab olema ka trimmer. Võimalik, et mingid detailid paigaldatakse ikkagi alles häälestusel. Suurem väljundvõimsus samal koormustakistusel ja samal sisendsignaalil eeldab ju suuremat võimendustegurit.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lõpptranside paari lisamine

                        Võimalik, et potekaga midagi muudetakse. Äkki siis tagasiside suurendamiseks et tõsta võimendustegurit? Sorry, ei ole expert.
                        Igatahes, oleks mõtekas lisada need puuduvad transistorid? Oletame siis et lisan suuremad lüüdid, vähemalt 6800uF või suuremad ja võimendusteguri ajab selle potekaga paika. Toitepinge jääb samaks ja toroid ka. Hetkel on siis võimsus 4 oomi koormusega 100W kanali kohta ja 8 oomise koormusega 70W. Tahaks nii, et 8 oomi korral saaks 100W, sest kõlarid endal 8 oomised. 4 oomist koormust kasutada ei plaani.
                        Ülejäänud sisu on korralikudest juppidest, jätab samaks.
                        Toroid kannataks välja 100W per kanal? Väga väike ta just ei ole

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lõpptranside paari lisamine

                          Võiksid reaalse väljundvõimsuse kõigepealt ära mõõta.

                          Ise soetasin võimendi Ecler PAM 560E. On olemas ka mudeleid 360E, 960E ja 1360E. Võimendid erinevad üksteisest ainult lõputransside, trafo suuruse ja toitelüütide poolest. Pisimuudatusi on veel, manualis ka kirjas: http://elektrotanya.com/ecler_pam136.../download.html
                          Ise-enesest mul oli ka plaanis oma võimu modida, laon radika transse täis, vahetan trafo ja võimsust saaks kõvasti juurde. Sobiliku trafo leidmine aga maksab.
                          Pilt ka sisemusest: http://obrazki.elektroda.pl/6101978600_1356259968.jpg Mul ainult transse lõpus 3 paari.

                          Edu!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lõpptranside paari lisamine

                            Nagu juba mainisin: kõrgem toitepinge = suurem võimsust.
                            Heast peast 8-oomil võimsus 70W-lt – > 100W-le ei tõuse, muuda sa võimendustegurit või lisa transe, piiravaks asjaoluks on toitepinge, lihtsamalt öeles (jätan toite võimsuse välja).
                            Lisaks mainin, et võimendustegurit tungivalt ei soovita näppida ja tegelikult pole vajadust ka.
                            Kui käed sügelevad siis võid ju trafole sekundaari juurde kerida arvan, et see trafo veab selle ilusti välja (8 oomise koormuse puhul ei näe probleemi).

                            Edit:
                            Tiidu-lt õige tähelepanek, enne kui midagi tegema hakata tasuks olemasolev olukord fikseerida, ehk võimsus ära mõõta ja toitepinge.
                            Etteruttavalt mainin ka seda, et need lisa 30W on ilusti nähtavad mõõteriistaga, aga kõrvaga väga palju tunda pole.
                            Eriti hea oleks skeemi näha, saaks rohkem infot (näiteks voolupiiraja jm kohta).
                            viimati muutis kasutaja Rom; 05 m 2015, 11:49.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lõpptranside paari lisamine

                              Saatsin HQ powerisse e-maili, eks näis kas saadavad skeemid või mitte. Küsisin mõlemale mudelile.

                              Comment

                              Working...
                              X