Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Oomipoes on pakkuda 6 450-600 W toroidi.
Valida sealt "vaikne", vaigistada ja kasutada.
Max väljund pnge on 2x55V - annab liita ja kordistada
või lisa mähkida ja immutada. Palju vaja on?
Ikkagi huvitav kas õnnestub "nullmüra" valmis saada.
Kiskusin siis võimu lahti ja toroid peal on kiri 350VA, 2x115V primaar ja 2x32V sekundaar.
Tõmbasin kaks keerdu juhet südamikule peale, sealt mõõtes ja pingete järgi arvutades sain, et primaaril peaks olema umbes 640 ja sekundaaril 170 keerdu. Mõõtsin võimu tühijooksus, trafot lahti ei ühendanud, 2 keerul oli 0,737V, primaaril 236V, sekundaaris 63.1V
Kui nüüd arvutada näiteks http://www.giangrandi.ch/electronics/trafo/trafo.shtml järgi 350VA trafot samadele pingetele, siis tuleks keerdude arvudeks 366 ja 107 (võttes induktsiooniks 1.1 Wb/m2 ja võrgu sageduseks 50 Hz), seega nagu ei tohiks südamik kuidagi küllastuses olla tänu madalale sagedusele või kõrgele pingele.
Ossiga samade lisakeerdude pealt mõõtes oli pinge ikka üsna siinus ainult tipud olid lamedaks lõigatud, see peaks filtri silu kondedest tekkima, siinuse kuju sisuliselt ei muutunud kui toitsin trafot 240V, 200V või 170V pingega.
Või olen kuskil vea teinud, peaaegu kaks korda arvutusliku ja mõõdetu keerdude vahe ei ole väga loogiline?
Kas on võimalik trafo švammi või kummipatjade peale panna ja ühendused teha jäiga mähisetraadi asemel painduva vasksukaga vibratsioonide ülekandumise vältimiseks?
If you think education is expensive, try ignorance.
Расчёт тороидального трансформатора. Программный (онлайн) расчет тороидального трансформатора, позволит налету экспериментировать с параметрами и сократить время на разработку. Также можно рассчитать и по формулам, они приведены ниже.
Või olen kuskil vea teinud, peaaegu kaks korda arvutusliku ja mõõdetu keerdude vahe ei ole väga loogiline?
Toroidi puhul pead saadud keerdude tulemuse korrutama 2-ga.
Parema pildi annab muidugi tühijooksuvoolu mõõtmine. Tootmises kontrolliti kõikide trafode tühijooksu. See näitas lühiskeerdude puudumist ja südamiku õiget kokkupakkimist (toroidi puhul see viimane eriti ei kehti). Trafode tühijooksuvool sõltub trafo võimsusest ja konstruktsioonist. Tüüpiline on 5—10% Inom-st. Toroidil on palju väiksem. Sellise võimsuse puhul - ca 2% . Ilmselt sarnane Estonia omaga – max lubatud 40mA/1,5A=2,67%. Nagu eespool kirjutasin, olid tegelikult kõik alla 2%. Antud trafol saaks sarnaselt kontrollida õiget keerdude arvu. Lliiga väikese keerdude arvu puhul on ka tühijooksuvool suurem.
Osadel lääne võimenditel käib toide pistikuga, kuid paljude joodetud juhtmete puhul on päris ebamugav mõõta
viimati muutis kasutaja Scott; 23 June 2015, 23:48.
Põhjus: kokku
Toroidi puhul pead saadud keerdude tulemuse korrutama 2-ga.
Miks peaks 2-ga korrutama?
Samas sellel vene lehel arvutades saab palju lähedasema tulemuse (526 ja 147) mõõdetule, kuigi ikka natuke väiksemad keerdude avud aga südamiku mõõtmeid on natuke raske täpselt mõõta mähiste alt ja sealt võib erinevus tulla.
Tühijooksu mõõtmine on jah siiani selle taga olnud, et sekundaari juhtmed on nii põhjalikult kinni joodetud ja termokahanevaga veel üle tehtud, et pole tahtnud lammutada.
Mõõtsin ka tühijooksu ära 230V juures 10 mA 248V juures 20mA.
Comment